Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka The Longest Journey (PC)

Najdłuższa Podróż

The Longest Journey

The Longest Journey to klasyczna gra przygodowa, wyprodukowana przez zespół deweloperski studia FunCom. Główna bohaterka - April Ryan musi uratować dwa bliźniacze światy: Arcadię i Stark. Gra korzysta z interfejsu typu "point & click".

Przygodowe | fantasy | science fiction | point-and-click | urban fantasy

Okładka The Longest Journey (PC)

producent: FunCom

wydawca: FunCom

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

20kwi2000

PC

24lis2014

iOS

The Longest Journey jest klasyczną grą przygodową typu point & click, w której staramy się uratować dwa alternatywne światy przed zbliżającą się zagładą. Tytuł został opracowany przez założone w 1993 roku norweskie studio Funcom.

Nasycona elementami science-fiction akcja gry rozpoczyna się w 2099 roku, w alternatywnej rzeczywistości, w której ziemia została przed tysiącami lat podzielona na dwa równoległe światy: nasyconą magią Arkadię i przesiąknięty technologią świat Stark. Główną bohaterką opowieści jest osiemnastoletnia studentka Akademii Sztuk Pięknych April Ryan, którą od pewnego czasu nękają wyjątkowo realistyczne wizje. Wkrótce dziewczyna odkrywa istnienie bliźniaczego uniwersum Arkadii i dowiaduje się o zbliżającej się apokalipsie obu światów. Będąc w posiadaniu przerażającej wiedzy, April musi podjąć decyzję swojego życia: zignorować zbliżające się zagrożenie czy podjąć tytułową podróż, celem zapobieżenia katastrofie?

The Longest Journey składa się z trzynastu rozdziałów, prologu i epilogu, zaś rozgrywka bazuje typowej mechanice przygodówek point & click, sprowadzając się do eksploracji kolejnych lokacji oraz rozmów z postaciami niezależnymi. W grze spotkamy ich ponad 50, a każda z nich posiada odrębną osobowość i własną historię. W połączeniu w całość zawiłości fabuły pomagają nam liczne scenki przerywnikowe oraz osobisty dziennik dziewczyny, w którym znajdziemy wszystkie informacje, potrzebne do rozwinięcia akcji.

Gra została stworzona na autorskim silniku Randy i odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną w rozdzielczości 640x480, na którą składają się pre-renderowane, dwuwymiarowe tła oraz generowane w czasie rzeczywistym postaci 3D. W polskiej wersji gry swoich głosów użyczyli tak znani aktorzy, jak Edyta Olszówka, Jarosław Boberek, Krzysztof Gosztyła, Rafał Królikowski i Jacek Braciak.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 2740 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Najdłuższa Podróż

Klasyfikacja PEGI Najdłuższa Podróż

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Najdłuższa Podróż

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • karta dźwiękowa
  • akcelerator 3D
Najdłuższa Podróż - recenzja gry
Najdłuższa Podróż - recenzja gry

Recenzja 20 marca 2001, 11:49

Kiedyś, bardzo dawno temu, był tylko jeden świat, na którym nauka i magia współistniały pokojowo. Ale ludzie, postanowili stać się zbyt potężni, i nie wiedząc o tym samemu, wykorzystując połączoną potęgę nauki i magii, zmierzali do samozniszczenia. Postanowiła temu zapobiec obca rasa, zwana Smoczym Plemieniem. Powołali w tym celu Radę Kapłanów, która rozdzieliła naukę i magię na dwa, niezależne światy i ustanowiła Strażnika, mającego strzec Równowagi pomiędzy tymi światami.

PC
iOS