Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 listopada 2014, 12:30

The Longest Journey – przygodówkowy klasyk trafił na iOS

Na App Store zadebiutowała mobilna wersja The Longest Journey, czyli jednej z najlepszych przygodówek wszechczasów.

Mamy dobre wieści dla fanów przygodówek. Na iOS trafiła odświeżona wersja The Longest Journey, czyli jednej z najlepszych gier tego gatunku, jakie kiedykolwiek powstały.

Gra kosztuje 5,99 euro, czyli w przeliczeniu około 25 złotych. Jest to oczywiście produkcja typu premium, więc nie posiada żadnych mikropłatności. Obecnie autorzy udostępnili jedynie wersję na iOS i na razie nie wiadomo, czy mają w planach przeniesienie tego klasyka także na Androida.

The Longest Journey toczy się w futurystycznej krainie Stark i i opowiada historię dziewczyny imieniem April Ryan – studentki akademii sztuk pięknych, która odkrywa, że posiada moc podróżowania do magicznego świata znanego jako Arcadia. Podczas trwającej kilkadziesiąt godzin kampanii będzie musiała wykorzystać tę zdolność do uratowania obu rzeczywistości.

Gra jest stuprocentową przygodówką. Oznacza to, że podczas zabawy zajmujemy się eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów, gromadzeniem przedmiotów i rozwiązywaniem zagadek. The Longest Journey uznawane jest za jedną z najlepszych produkcji tego gatunku z powodu jakości wykonania każdego elementy składającego się na ten projekt. Fabuła jest skomplikowana, wypełniona ciekawymi postaciami i wyśmienicie opowiedziana. Lokacje pozwalają na sporą swobodną eksplorację, a łamigłówki są logiczne i ich rozwiązywanie zapewnia dużo frajdy.

Pod względem graficznym The Longest Journey oferuje tradycyjne pre-renderowane tła, po których przechadzają się trójwymiarowe postacie. W porównaniu z pecetowym pierwowzorem wersja mobilna posiada lekko podrasowaną grafikę, nowe intro i outro oraz dynamiczny system podpowiedzi. Oczywiście, cały interfejs został także odpowiednio przerobiony, tak aby dobrze radził sobie na ekranach dotykowych.