Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 listopada 2014, 12:28

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 29–30 listopada (m.in. The Banner Saga, Sword & Sworcery, Call of Duty: Strike Team)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne - tym razem bardzo bogatego zważywszy na obchody Czarnego Piątku. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak The Banner Saga, Superbrothers: Sword & Sworcery EP, Call of Duty: Strike Team, Thomas Was Alone, Star Horizon oraz Republique.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. W tym tygodniu deweloperzy i wydawcy przygotowali dziesiątki atrakcyjnych promocji – inaczej być nie mogło, gdy w USA i Wielkiej Brytanii trwa szaleństwo cenowe związane z Czarnym Piątkiem.

Większość wymienionych niżej przecen dobiegnie końca 1 grudnia, czyli w najbliższy poniedziałek. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

The Banner Saga

Android: 16,99 zł; wcześniej ok. 33 zł – iOS: ok. 19 zł; wcześniej ok. 38 zł

Jedna z najciekawszych ofert promocyjnych dotyczy w tym tygodniu turowego RPG-a The Banner Saga. Dzieło studia Stoic zostało przecenione o połowę, co szczególnie w przypadku edycji na Androida – wydanej przecież zaledwie tydzień temu – jest nie lada gratką, obok której trudno przejść obojętnie. Akcja The Banner Saga została umiejscowiona w krainie fantasy zainspirowanej mitologią nordycką. Pod względem rozgrywki gra koncentruje się przede wszystkim na turowych bitwach rozgrywanych na mapach pokrytych siatką kwadratów. Wisienką na torcie jest znakomita oprawa graficzna.

Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Android: ok. 4 zł; wcześniej ok. 15 zł – iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 19 zł

Mimo trzech lat na karku, niezależne Superbrothers: Sword & Sworcery EP nie przestaje zadziwiać. Jeden z najlepszych „indyków” w historii to udany miks gry przygodowej, logicznej, eksploracyjnej i akcji. Fascynująca opowieść, piękny pixel-art, niesamowita ścieżka dźwiękowa Jima Guthriego (swoją drogą, odgrywającą ważna rolę w mechanice rozgrywki) oraz ciekawa współpraca ze smartfonami i tabletami składają się na nadzwyczajne, ponadczasowe dzieło. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie grał w Superbrothers: Sword & Sworcery EP, to zdecydowanie warto nadrobić tę zaległość.

Republique

Android: ok. 7 zł (cena za pierwszy rozdział); wcześniej ok. 15 zł – iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 19 zł

Republique jest jednym z największych mobilnych zaskoczeń ostatnich kilkunastu miesięcy. Skradanka studia Camouflaj oferuje angażującą historię w stylu Roku 1984 George’a Orwella, wiarygodną bohaterkę, innowacyjną mechanikę rozgrywki i piękną szatę graficzną. Mimo to grze nie udało się zdobyć takiej popularności, na jaką niewątpliwie zasługuje. Być może pomoże jej w tym najnowsza, solidna promocja, jaką objęto pierwszy odcinek historii. Przypominam, że w sprzedaży znajdują się już dwa kolejne (po 19 złotych każdy). Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zapewnić sobie dostęp do całej opowieści, kupując Season Passa za 45 złotych.

Thomas Was Alone

Android: ok. 8 zł; wcześniej ok. 16 zł – iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 16 zł

Thomas Was Alone to minimalistyczna platformówka, w której przejmujemy kontrolę nad bardzo uczuciowymi prostokątami, przemierzającymi nieprzyjazny, wypełniony pułapkami świat. Grę, zadziwiającą gracza fabularną głębią, cechuje wysoki poziom trudności, ale i świetne wykonanie. Dzieło Mike’a Bithella, pracującego obecnie nad nie mniej intrygującą pozycją o tytule Volume (premiera w 2015 roku), stanowi kwintesencję nurtu niezależnego. Teraz można w nią zagrać za połowę dotychczasowej ceny.

Call of Duty: Strike Team

Android: ok. 13 zł; wcześniej ok. 24 zł

Call of Duty: Strike Team to specjalna odsłona bestsellerowej serii strzelanek, opracowana wyłącznie z myślą o smartfonach i tabletach. Gra kładzie duży nacisk na aspekt taktyczny. Przed każdą misją wybieramy ekwipunek oraz uzbrojenie oddziału i choć dowódcą kierujemy z widoku FPP, każdy skoordynowany atak wymaga przełączenia się na kamerę z lotu ptaka oraz wydawania rozkazów niczym w strategii czasu rzeczywistego. Rozgrywka jest rozbudowana, a pełna emocjonujących scen kampania czyni z Call of Duty: Strike Team bardzo udaną odsłonę cyklu.

Star Horizon

Android: 3,99 zł; wcześniej ok. 15 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 16 zł    

Jedną z ciekawszych promocji w tym gorącym okresie jest strzelanka kosmiczna Star Horizon, autorstwa polskiego studia Tabasco Interactive. Produkcja jest smakowitym, a przy tym doskonale wyglądającym kąskiem dla wszystkich miłośników klimatów sci-fi. Nie brakuje w niej wielkich kosmicznych bitew, ciekawie skrojonego wątku fabularnego oraz podejmowania istotnych decyzji, kształtujących kierunek, w jakim rozwija się kosmiczna opowieść.

Najciekawsze promocje gier na Androida z okazji Czarnego Piątku

Poniżej prezentujemy listę najciekawszych, naszym zdaniem, przecen, którymi objęte zostały produkcje dedykowane smartfonom i tabletom z systemem Android:

Najciekawsze promocje gier na iOS z okazji Czarnego Piątku

Poniżej prezentujemy listę najciekawszych, naszym zdaniem, przecen, którymi objęte zostały produkcje dedykowane iPhone’owi i iPadowi:

Humble Crescent Moon Games Mobile Bundle – m.in. Neon Shadow, Ravensword: Shadowlands, Shadow Blade, The Deer God i Exiles: Far Colony

Wystartowała nowa edycja akcji Humble Mobile Bundle, w ramach której za niewielkie pieniądze można wejść w posiadanie gier mobilnych na smartfony i tablety z systemem Android. Tym razem w zestawie znalazły się produkcje studia Crescent Moon Games. Za dowolną wpłatę otrzymacie cztery produkcje: Space Chicks (Premium), 2-Bit Cowboy, Neon Shadow i Ravensword: Shadowlands. Po przebiciu kwoty średniej (w chwili pisania tej wiadomości wynosi ona 7,17 dolarów, czyli w przeliczeniu około 24 zł), odblokowany zostaje dostęp do kolejnych produkcji: Topia World Builder, Shadow Blade, Mines of Mars, Blocky Roads (Premium), Siegecraft Defender, Relic Rush, Paper Monsters Recut i Pocket RPG. Kolejne trzy tytuły zostaną tu dodane po przekroczeniu trzech ogólnych progów wpłat (250, 300 i 400 tysięcy dolarów). To jednak nie koniec, bo za wpłaty na poziomie co najmniej 8 dolarów uzyskacie dodatkowo dwie najnowsze produkcje Crescent Moon Games: piękną platformówkę The Deer God oraz potężne kosmiczne RPG Exiles: Far Colony (obie w wersji alfa).

Okazje Red Stripe dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone

W tym tygodniu użytkownicy Windows Phone w ramach Okazji Red Stripe mogą zakupić trzy produkcje. Jest wśród nich znakomita przygodówka w starym stylu, czyli Machinarium czeskiego studia Amanita Design, kolorowa zręcznościówka Shark Dash oraz polska przygodówka edukacyjna Floppy Ear Kayaking.Przegląd przecenionych pozycji znajdziecie poniżej: