Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 listopada 2014, 12:34

The Banner Saga wreszcie trafiła na Androida

Nareszcie doczekaliśmy się premiery androidowej wersji The Banner Saga, czyli turowego RPG-a inspirowanego mitologią nordycką.

Użytkownicy urządzeń z Androidem mają powody do zadowolenia. Wreszcie doczekali się własnej wersji turowego RPG-a The Banner Saga. Jest to jedna z najciekawszych gier niezależnych tego roku i jedna z najlepszych produkcji, jakie zadebiutowały w ostatnich miesiącach na iOS.

Gra kosztuje 33 złote, co jak na produkcję mobilną jest sporą kwotą, ale tytuł wart jest swojej ceny, oferując obszerną kampanię i wysokiej jakości wykonanie, przy jednoczesnym braku jakichkolwiek mikropłatności.

Akcja The Banner Saga toczy się w krainie fantasy zainspirowanej mitologią nordycką. Fabuła opowiada o końcu tego świata i grupie śmiertelników, która próbuje uciec przed zagładą w wielkiej karawanie. Scenariusz jest wyśmienicie poprowadzony, a podczas zabawy gracze zmuszeni są do regularnego podejmowania ciężkich decyzji i te wybory mają autentyczny wpływ na dalszy przebieg opowieści.

Pod względem rozgrywki gra koncentruje się przede wszystkim na turowych bitwach rozgrywanych na mapach pokrytych siatką kwadratów. System walki oparty jest na prostych zasadach, które jednak dostarczają sporej głębi taktycznej. Przykładowo, punkty życia odpowiadają także za siłę zadawanych ciosów, więc im więcej obrażeń przyjmie dana postać, tym słabsze staną się jej ciosy, co jest logiczne i jednocześnie mocno zmienia sposób prowadzenia potyczek.

The Banner Saga zostało wspaniale wykonane. Autorzy inspirowali się starymi kreskówkami i stworzyli grę w pięknym stylu graficznym, przypominającym klasyczne produkcje wytwórni Disneya. Ponadto twórcom udało się bardzo sprawnie zaadaptować interfejs do specyfiki ekranów dotykowych, a dodatkową atrakcją jest polska wersja językowa. Wszystko to w sumie składa się na prawdziwy przebój, który bez wątpienia będzie jednym z głównych kandydatów do tytułu mobilnej gry roku.