Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOSSwitch
Okładka Superbrothers: Sword & Sworcery EP (AND)

Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Klimatyczna przygodówka wydana pierwotnie na iPada w 2011 roku. Mechanika rozgrywki oparta została na interfejsie point-n-click, więc zabawa polega głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji w celu znalezienia wskazówek pomocnych przy rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | 2D | elementy zręcznościowe | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Superbrothers: Sword & Sworcery EP (AND)

data premiery gry:

23mar2011

iOS

16kwi2012

PC

21gru2012

AND

30lis2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Superbrothers: Sword & Sworcery EP to klimatyczna przygodówka, która pierwotnie ukazała się na urządzenia mobilne działające pod kontrolą systemu iOS. Gra okazała się sporym sukcesem i zdobyła wiele nagród, więc ostatecznie jej twórcy, czyli studio Capybara Games, postanowili wydać swoje dzieło również na inne platformy.

Fabuła

Gra opowiada historię Scythiany - bohaterki przedzierającej się przez magiczny las. Zgodnie z tytułem całość jest mocno inspirowana starymi powieściami fantasy, zwłaszcza cyklem o przygodach Conana z Cymerii. Rozgrywającą się na ekranie opowieść wzbogaca obecność narratora, który w barwny sposób komentuje przebieg fabuły. Scenariusz został poprowadzony w intrygujący sposób i każda otrzymana odpowiedź rodzi kila nowych pytań. W późniejszych fragmentach przygody Scythiana otrzymuje magiczny artefakt nazwany Megatome, który umożliwia jej czytanie w myślach wszystkich napotkanych postaci.

Mechanika

Sword & Sworcery EP to nastawiona na eksplorację przygodówka utrzymana w stylistyce retro. Zabawa polega więc głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji w celu znalezienia wskazówek pomocnych przy rozwiązywaniu zagadek. Większość łamigłówek nie prezentuje zbyt wysokiego poziomu trudności, tak aby nie odgrywać graczy od chłonięcia wirtualnego świata i nie utrudniać zanurzenia się w jego atmosferze oraz fabule. Dla urozmaicenia rozgrywki co pewien czas zdarzają się również proste sekwencje walki. Ukończenie przygody zajmuje raptem kilka godzin, ale aby odkryć wszystko, co ma do zaoferowania Superbrothers: Sword & Sworcery EP, trzeba poświęcić znacznie więcej czasu.

Kwestie techniczne

Najmocniejszą stroną gry jest jej oprawa audiowizualna. Grafika pełna jest rozpikselowanych lokacji, które mimo to zapierają dech w piersiach swoim rozmachem i wspaniałą atmosferą. Podczas przygód towarzyszy nam świetny soundtrack, za skomponowanie którego odpowiada Jim Guthrie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 140 głosów czytelników.

Gry podobne do Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Wymagania wiekowe Superbrothers: Sword & Sworcery EP

12+

Wymagania sprzętowe Superbrothers: Sword & Sworcery EP

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Trzy nowe gry od dziś za darmo w Epic Games Store
Trzy nowe gry od dziś za darmo w Epic Games Store

wiadomość30 lipca 2020

Dzisiaj o godzinie 17:00 w Epic Games Store zostaną udostępnione za darmo aż trzy produkcje - 20XX, Barony oraz Superbrothers: Sword & Sworcery EP. Standardowo tytuły te będzie można odebrać przez najbliższy tydzień.

Promocje mobilne na weekend 28-29 marca (m.in. Call of Duty: Strike Team, XCOM: Enemy Within, BioShock)
Promocje mobilne na weekend 28-29 marca (m.in. Call of Duty: Strike Team, XCOM: Enemy Within, BioShock)

wiadomość28 marca 2015

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Call of Duty: Strike Team, XCOM: Enemy Within, BioShock, Civilization Revolution 2, Oddworld: Stranger’s Wrath oraz Syberia.

Promocje mobilne na weekend 29–30 listopada (m.in. The Banner Saga, Sword & Sworcery, Call of Duty: Strike Team)
Promocje mobilne na weekend 29–30 listopada (m.in. The Banner Saga, Sword & Sworcery, Call of Duty: Strike Team)

wiadomość29 listopada 2014

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne - tym razem bardzo bogatego zważywszy na obchody Czarnego Piątku. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak The Banner Saga, Superbrothers: Sword & Sworcery EP, Call of Duty: Strike Team, Thomas Was Alone, Star Horizon oraz Republique.

Przebój z iOS Superbrothers: Sword & Sworcery EP również na PC?
Przebój z iOS Superbrothers: Sword & Sworcery EP również na PC?

wiadomość2 kwietnia 2012

Superbrothers: Sword & Sworcery EP to jedna z najciekawszych przygodówek dostępnych na urządzenia mobilne firmy Apple. Według najnowszych plotek, gra już wkrótce może zawitać również na pecety.

PC
iOS
AND
Switch