Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDSwitchiOSPC
Okładka Superbrothers: Sword & Sworcery EP (AND)
OkładkaSuperbrothers: Sword & Sworcery EP (AND)

Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Klimatyczna przygodówka wydana pierwotnie na iPada w 2011 roku. Mechanika rozgrywki oparta została na interfejsie point-n-click, więc zabawa polega głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji w celu znalezienia wskazówek pomocnych przy rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | 2D | elementy zręcznościowe | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Superbrothers: Sword & Sworcery EP Premiera

23mar2011

iOS

16kwi2012

PC

21gru2012

AND

30lis2018

Switch

Gry podobne do Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Syberia

Tengami

FAR: Lone Sails

Superbrothers: Sword & Sworcery EP to klimatyczna przygodówka, która pierwotnie ukazała się na urządzenia mobilne działające pod kontrolą systemu iOS. Gra okazała się sporym sukcesem i zdobyła wiele nagród, więc ostatecznie jej twórcy, czyli studio Capybara Games, postanowili wydać swoje dzieło również na inne platformy.

Fabuła

Gra opowiada historię Scythiany - bohaterki przedzierającej się przez magiczny las. Zgodnie z tytułem całość jest mocno inspirowana starymi powieściami fantasy, zwłaszcza cyklem o przygodach Conana z Cymerii. Rozgrywającą się na ekranie opowieść wzbogaca obecność narratora, który w barwny sposób komentuje przebieg fabuły. Scenariusz został poprowadzony w intrygujący sposób i każda otrzymana odpowiedź rodzi kila nowych pytań. W późniejszych fragmentach przygody Scythiana otrzymuje magiczny artefakt nazwany Megatome, który umożliwia jej czytanie w myślach wszystkich napotkanych postaci.

Mechanika

Sword & Sworcery EP to nastawiona na eksplorację przygodówka utrzymana w stylistyce retro. Zabawa polega więc głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji w celu znalezienia wskazówek pomocnych przy rozwiązywaniu zagadek. Większość łamigłówek nie prezentuje zbyt wysokiego poziomu trudności, tak aby nie odgrywać graczy od chłonięcia wirtualnego świata i nie utrudniać zanurzenia się w jego atmosferze oraz fabule. Dla urozmaicenia rozgrywki co pewien czas zdarzają się również proste sekwencje walki. Ukończenie przygody zajmuje raptem kilka godzin, ale aby odkryć wszystko, co ma do zaoferowania Superbrothers: Sword & Sworcery EP, trzeba poświęcić znacznie więcej czasu.

Kwestie techniczne

Najmocniejszą stroną gry jest jej oprawa audiowizualna. Grafika pełna jest rozpikselowanych lokacji, które mimo to zapierają dech w piersiach swoim rozmachem i wspaniałą atmosferą. Podczas przygód towarzyszy nam świetny soundtrack, za skomponowanie którego odpowiada Jim Guthrie.

Ostatnia modyfikacja 12 lutego 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 9,2 / 10 na podstawie 275 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Superbrothers: Sword & Sworcery EP: 12+

Superbrothers: Sword & Sworcery EP Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND
Switch