Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 marca 2015, 13:13

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 28-29 marca (m.in. Call of Duty: Strike Team, XCOM: Enemy Within, BioShock)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Call of Duty: Strike Team, XCOM: Enemy Within, BioShock, Civilization Revolution 2, Oddworld: Stranger’s Wrath oraz Syberia.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Call of Duty: Strike Team

Android: ok. 9 zł; wcześniej ok. 27 zł – iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 28 zł

Z okazji Mistrzostw Call of Duty, trwających od 27 do 29 marca, firma Activision znacznie obniżyła cenę strzelanki Call of Duty: Strike Team. Gra, w odróżnieniu do nastawianych na akcję odsłon na PC i konsole, kładzie większy nacisk na aspekt taktyczny. Przed każdą misją gracz wybiera ekwipunek oraz uzbrojenie oddziału. W trakcie zadania kontroluje dowódcę (w trybie FPP), a jednocześnie wydaje rozkazy towarzyszom. Odbywa się to w specjalnym trybie, przywodzącym na myśl strategie czasu rzeczywistego. Rozgrywka jest rozbudowana, a pełna emocjonujących scen kampania czyni z Call of Duty: Strike Team bardzo udaną odsłonę cyklu.

XCOM: Enemy Within

Android: ok. 23 zł; wcześniej ok. 58 zł – iOS: ok. 21 zł; wcześniej ok. 53 zł

Ponad 60-procentowej przeceny doczekała się mobilna odsłona XCOM: Enemy Within – znakomitego dodatku do turowej strategii XCOM: Enemy Unknown, która oprócz samego rozszerzenia zawiera także pełną kampanię podstawową. Gra, w której wcielamy się w dowódcę organizacji Extraterrestrial Combat Unit (w skrócie XCOM) i odpieramy inwazję obcych, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem – adaptacja na urządzenia z ekranami dotykowymi udała się praktycznie pod każdym względem.

Civilization Revolution 2

Android: ok. 23 zł; wcześniej ok. 62 zł – iOS: ok. 21 zł; wcześniej ok. 61 zł

XCOM: Enemy Within nie jest jedyną grą wydawaną przez firmę 2K Games, która została w tym tygodniu objęta solidną przeceną. Kolejną jest strategia Civilization Revolution 2, w której podbijamy świat jedną z kilkunastu dostępnych cywilizacji. W tym celu eksplorujemy świat, zakładamy miasta, ustanawiamy szlaki handlowe, dbamy o ekonomię i rozwój kultury, inwestujemy w nowe technologie, uprawiamy dyplomację, a także prowadzimy wojny. Na potrzeby „dwójki” odświeżono mechanikę rozgrywki, przeprojektowano interfejs, wprowadzono szereg nowości (jednostki, budynki, cuda) i poszerzono reprezentację liderów. Dużą zmianą jest też w pełni trójwymiarowa oprawa graficzna.

BioShock

iOS: ok. 12 zł; wcześniej ok. 45 zł

To nie koniec obniżek z obozu 2K Games. Znacznie taniej niż zwykle – a zarazem najtaniej w historii – można bowiem kupić konwersję BioShock na urządzenia z systemem iOS. Mimo niewątpliwych braków i uproszczeń w stosunku do edycji na stacjonarne platformy sprzętowe (szczególnie w sferze wizualnej), odsłona mobilna jest godnym uwagi tytułem, szczególnie jeśli nie dane Wam było zagrać w oryginał.

Superbrothers Sword & Sworcery

Android: ok. 7 zł; wcześniej ok. 15 zł – iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 20 zł

Mimo że od wydania Superbrothers Sword & Sworcery minęło już kilka lat, tytuł studia Capybara Games pozostaje jedną z najciekawszych gier przeznaczonych na urządzenia mobilne. Mamy tu do czynienia z unikalnym miksem gry przygodowej, logicznej, eksploracyjnej i akcji. Fascynująca opowieść, piękny pixel-art, niesamowita ścieżka dźwiękowa Jima Guthriego  oraz ciekawa współpraca ze smartfonami i tabletami składają się na nadzwyczajne, ponadczasowe dzieło.

Oddworld: Stranger's Wrath

Android: 12,99 zł; wcześniej 25,99 zł – iOS: ok. 12 zł; wcześniej ok. 20 zł

Nie musieliśmy czekać zbyt długo (raptem dwa miesiące) na kolejną przecenę mobilnej konwersji świetnej, pierwszoosobowej gry akcji Oddworld: Stranger’s Wrath. Wygląda na to, że  produkcja, będąca czwartą odsłoną serii zapoczątkowanej przez platformówki z Mudokonem Abem w roli głównej (Abe's Oddysee, Abe's Exoddus i Munch's Oddysee), nie cieszy się taką popularnością, jakiej oczekiwał wydawca Oddworld Inhabitants Inc. W grze wcielamy się w tytułowego Nieznajomego – łowcę, polującego za pieniądze na złoczyńców, którzy sieją zamęt i bezprawie.

Syberia

Android: 10 zł; wcześniej ok. 25 zł

Z okazji wczorajszego debiutu gry przygodowej Syberia 2 na platformie Google Play, firma Anuman zdecydowała się obniżyć, i to solidnie, cenę „jedynki”. Syberia wprowadza nas w niezwykłe przygody Kate Walker, prawniczki z Nowego Jorku, która zostaje wynajęta przez firmę zabawkarską, by doprowadzić do końca przejęcie pewnej europejskiej fabryki zabawek. Gra, przy której powstawaniu maczał palce Benoit Sokal (Amerzone), jest jedną z najciekawszych pecetowych przygodówek XXI wieku.

South Park: Pinball

Android: ok. 9 zł; wcześniej ok. 18 zł

Z 50-procentową zniżką, obowiązującą do 1 kwietnia, można aktualnie nabyć udany South Park: Pinball – samodzielny dodatek do Zen Pinball HD, oferujący dostęp do dwóch fliperów inspirowanych jedną z najpopularniejszych kreskówek dla dorosłych w historii. Produkcja cieszy się sporym uznaniem, i to nie tylko wśród miłośników przygód Stana, Kyle’a, Cartmana i Kenny’ego.

Qvadriga

Android: ok. 23 zł; wcześniej ok. 38 zł

Studio Slitherine, specjalizujące się w grach strategicznych, obniżyło cenę jednej z najbardziej oryginalnych pozycji w swoim katalogu – Qvadriga. W produkcji, osadzonej w czasach Imperium Rzymskiego, dołączamy do jednej z sześciu historycznych frakcji i bierzemy udział w niebezpiecznych wyścigach rydwanów. Jednocześnie piastujemy obowiązki menedżera drużyny, dbając o wszelkie aspekty brutalnej rywalizacji, takie jak trenowanie jeźdźców i podnoszenie ich zdolności, zdobywanie coraz to szybszych i wytrzymalszych koni, a także ulepszanie rydwanów.

Humble Android & PC Bundle 12 – m.in. VVVVVV, Costume Quest i Shadowrun Returns

Oferta najnowszej promocji Humble Bundle została poszerzona o kolejne produkcje. W efekcie osoby, które dokonały lub dokonają wpłaty na poziomie co najmniej 5,34 dolarów (około 20 złotych), otrzymają dodatkowo trzy gry: Eufloria HD, Solar Flux HD oraz Toast Time. Akcja dobiegnie końca 31 marca.

Okazje Red Stripe dla użytkowników Windows Phone

Akcja promocyjna Okazje Red Stripe objęła w tym tygodniu sporą paczkę zróżnicowanych gier. Obecnie nabyć za kwotę o 50% mniejszą lub wręcz pobrać za darmo można: znakomite tower defense Plants vs Zombies, piękną, snowboardową zręcznościówkę Shred It!, platformówkę Shiny The Firefly, logiczne Sky Cups, efektowną strzelankę Future Factory i strategię kosmiczną Ion Galactic: The Conflict. Pełną ofertę znajdziecie poniżej: