Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSVANDWPiOS
Okładka Sid Meier's Civilization Revolution 2 Plus (PSV)
OkładkaSid Meier's Civilization Revolution 2 Plus (PSV)

Sid Meier's Civilization Revolution 2 Plus

Sid Meier's Civilization Revolution 2

Poboczna odsłona słynnego cyklu turowych gier strategicznych sygnowanych nazwiskiem Sida Meiera. Podczas gdy Sid Meier’s Civilization Revolution przeznaczone było na wiodące konsole stacjonarne, dwójka powstała z myślą o platformach mobilnych i przenośnym PlayStation Vita.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | 4X | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sid Meier's Civilization Revolution 2 Plus Premiera

anulowana

WP

2lip2014

iOS

7lis2014

AND

3gru2015

PSV

Gry podobne do Sid Meier's Civilization Revolution 2 Plus

Neo Atlas 1469

Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence - Ascension

Civilization Revolution 2 jest kontynuacją spin-offowej odsłony kultowej serii turowych gier strategicznych, rozwijanej od lat 90. ubiegłego wieku przez Sida Meiera i kolejne kierowane przez niego studia. W odróżnieniu od pierwszej części subcyklu, stworzonego głównie z myślą o konsolach stacjonarnych i przenośnych, „dwójka” pojawiła się pierwotnie na urządzeniach mobilnych, tak więc tym razem nie mamy już do czynienia z konsolowym portem.

Ogólne założenia rozgrywki pozostają niezmienne od początku istnienia serii Sid Meier’s Civilization. Wybieramy jedną z kilkunastu dostępnych nacji (np. Stany Zjednoczone, Francja, Egipt), by objąć nad nią przywództwo i poprowadzić ją do globalnej dominacji. Zaczynamy w zamierzchłych czasach, dysponując niewielkim terytorium i skromnymi zasobami. Zdobycie potęgi wymaga rozbudowywania i stawiania nowych miast, gromadzenia surowców, pięcia się w górę drzewka technologii, rekrutowania wojsk i ostatecznie prowadzenia ekspansji. Prędzej czy później rozwój doprowadza nas do konfrontacji z innymi nacjami – możemy nawiązać z nimi kontakty handlowe, wynegocjować pakt o nieagresji poprzez dyplomację lub wkroczyć na ścieżkę wojny. Zwycięstwo osiągamy na jeden z kilku sposobów – poprzez zbrojny podbój, dominację technologiczną, ekonomiczną czy kulturalną etc.

Sid Meier’s Civilization Revolution 2 różni się od poprzedniczki przede wszystkim wzbogaconą zawartością. W grze wprowadzono nowe jednostki wojskowe (np. siły specjalne), wynalazki technologiczne (nowoczesna medycyna, lasery i inne), a także budynki i cuda świata do wybudowania oraz niedostępnych wcześniej liderów nacji. Nowość stanowi także tryb scenariuszy, w którym odtwarzamy bitwy i inne wydarzenia znane z historii.

Najistotniejsza zmiana względem „jedynki” tkwi jednak w sferze technologicznej. Tworząc Civilization Revolution 2, zrezygnowano z dwuwymiarowej grafiki rodem z konsoli Nintendo DS na rzecz trzech wymiarów – dzięki temu omawiana pozycja znacznie bardziej przypomina odsłony znane z komputerów i konsol.

Ostatnia modyfikacja 31 października 2016

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Sid Meier's Civilization Revolution 2 Plus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
iOS
AND
WP
PSV