Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 czerwca 2014, 11:07

autor: Jiker

Civilization Revolution 2 – zapowiedziano mobilną odsłonę kultowej serii

Firma 2K Games zapowiedziała Civilization Revolution 2 – kontynuację udanej strategii, wchodzącej w skład kultowej serii Sid Meier's Civilization. 2 lipca tytuł zagości na urządzenia mobilnych firmy Apple, a w późniejszym czasie pojawi się też na smartfonach i tabletach z Androidem.

Strategiczna Cywilizacja powraca na urządzenia mobilne. Jak podała firma 2K Games, 2 lipca w ręce posiadaczy iPhone’ów i iPadów oddana zostanie gra Civilization Revolution 2 – kontynuacja odsłony opracowanej w 2008 roku specjalnie z myślą o konsolach, a następnie przeniesionej na smartfony i tablety z systemami iOS (2009 rok) i Windows Phone (2012 rok). Nieco później produkcja zostanie także wydana w usłudze Google Play i niewykluczone, że trafi też na smartfony z systemem Windows Phone.

Póki co, informacje na temat Civilization Revolution 2 są dosyć skąpe. Gra powstaje wyłącznie z myślą o urządzeniach mobilnych, zaoferuje nowe rozwiązania w zakresie mechaniki rozgrywki, jednostki, technologie, budynki i cuda, oraz będzie posiadać interfejs w całości dostosowany do obsługi za pomocą ekranu dotykowego. Wiemy także, że do szesnastu historycznych liderów znanych z „jedynki” (m.in. Napoleona, Abrahama Lincolna, Kleopatry) dołączy kilku kolejnych, w tym Winston Churchill i John F. Kennedy.

W Civilization Revolution 2, podobnie jak w „jedynce”, przejmiemy kontrolę nad wybraną cywilizacją i spróbujemy podbić wraz z nią cały świat. Ekspansja wymagać będzie umiejętnie prowadzonej eksploracji, zakładania miast, ustanawiania szlaków handlowych, dbania o ekonomię i rozwój kultury, utrzymywania stosunków dyplomatycznych z sąsiadami, a także prowadzenia z nimi wojen. Jedną z podstaw rozwoju będzie także systematyczne wchodzenie w posiadanie nowych technologii.

Do zaprezentowania tego wszystkiego wykorzystany zostanie trójwymiarowy silnik graficzny. Jak wiadomo, mobilna „jedynka” była pod względem wizualnym dosyć rozczarowująca – za bazę w jej przypadku robiła bowiem edycja na konsolę przenośną Nintendo DS. Kontynuacja ma się już prezentować zdecydowanie lepiej, co zresztą potwierdzają pierwsze screeny upublicznione przez 2K Games.

Niestety, nie wiemy jeszcze z jakiego modelu biznesowego korzystać będzie Civilization Revolution 2. Część pierwsza należy do kategorii premium i jest sprzedawana za ok. 10 złotych. Pozostaje mieć nadzieję, że „dwójka” podąży tą samą drogą. Niewiadomą pozostaje także deweloper odpowiedzialny za Civilization Revolution 2. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że 2K Games nie wspomniało w informacji prasowej o studiu Firaxis i Sidzie Meierze, czyli ojcach serii (pracujących obecnie nad pecetową Civilization: Beyond Earth), można założyć, że deweloping zlecono innemu zespołowi.