Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 listopada 2014, 11:40

Civilization Revolution 2 zadebiutowała na smartfonach i tabletach z Androidem

Na platformie Google Play zadebiutowała gra strategiczna Civilization Revolution 2. Produkcja studia Firaxis Games, dostępna od lipca na iOS, została udostępniona w cenie około 62 złotych.

Ponad cztery miesiące przyszło czekać posiadaczom smartfonów i tabletów z systemem Android na premierę dedykowanej im wersji gry strategicznej Civilization Revolution 2. Produkcja studia Firaxis Games, sygnowana nazwiskiem Sida Meiera, ojca serii, została wydana w modelu premium i nie uświadczymy w niej żadnych mikropłatności. Niestety, cena za pierwszą odsłonę kultowej serii zaprojektowaną od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych, w dalszym ciągu potrafi przyprawić o zawrót głowy – aby ją nabyć, trzeba wysupłać z portfela niemal 62 złote.

iOS-owa wersja Civilization Revolution 2 nie spotkała się z najlepszym przyjęciem (krytycy wytykali jej m.in. uproszczenie zbyt wielu elementów mechaniki rozgrywki). Jednocześnie wielu recenzentów uznało ją za bardzo ciekawą propozycję dla osób, które nie były dotąd fanami strategii, nie miały styczności z marką i chciałyby te braki nadrobić. Niestety, w dalszym ciągu nie wiemy nic nowego w temacie konwersji Civilization Revolution 2 na Windowsa Phone – część pierwsza cieszy się tam sporą popularnością i dziwnym byłoby, gdyby „dwójka” ostatecznie miała tę platformę ominąć.

W Civilization Revolution 2 staramy się podbić świat jedną z kilkunastu dostępnych cywilizacji. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji świata, zakładania miast, ustanawiania szlaków handlowych, dbania o ekonomię i rozwój kultury, inwestowania w nowe technologie, utrzymywania stosunków dyplomatycznych z sąsiadami, a także prowadzenia wojen. W „dwójce” odświeżono mechanikę rozgrywki, przeprojektowano interfejs, wprowadzono szereg nowości (nowe jednostki, budynki, cuda) i poszerzono reprezentację liderów. Dużą zmianą jest też w pełni trójwymiarowa oprawa graficzna.

Warto też dodać, że wraz z premierą edycji na Androida twórcy udostępnili największą dotąd aktualizację gry. Wprowadza ona nową cywilizację (Koreę), kolejnych liderów (Lenina, Sejonga Wielkiego), technologie (urbanistyka, ubezpieczenia społeczne), budynki (m.in. centrum recyklingu, stadiony) i cud (służba zdrowia). Niestety, gra w dalszym ciągu nie oferuje trybu multiplayer, który do „jedynki” został wprowadzony w jednej z aktualizacji. Niewykluczone, że podobną drogę przejdzie opcja wieloosobowa przejdzie w Civilization Revolution 2.