Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2014, 12:00

Batman: Arkham Knight będzie wyglądać podobnie na wszystkich platformach

Jeden z członków studia Rocksteady wyjawił, że ich najnowsza produkcja - Batman: Arkham Knight - ma w zamierzeniu prezentować się bardzo podobnie na każdej z docelowych platform (PC, Xbox One oraz PlayStation 4).

Do premiery ostatniej części trylogii Batman: Arkham zostało jeszcze sporo czasu, jednak twórcy – brytyjskie studio Rocksteady – już teraz zapowiedziało, że ich najnowsza produkcja ma w zamierzeniach działać podobnie na każdej z docelowych platform. Żadna z wersji nie będzie więc mocno odstawać jakością od innych.

Podczas tworzenia ostatniej części trylogii Rocksteady nie faworyzuje żadnej z platform. - Batman: Arkham Knight będzie wyglądać podobnie na wszystkich platformach - wiadomość - 2014-11-11
Podczas tworzenia ostatniej części trylogii Rocksteady nie faworyzuje żadnej z platform.

Wiadomość ta trafiła do sieci podczas rozmowy z członkiem zespołu Rocksteady, Zaferem Cobanem. Zapytany o rozdzielczość i częstotliwość wyświetlania klatek w wersji na PlayStation 4, Coban odpowiedział: „Złoty status uzyskamy dopiero za sześć miesięcy. Nie wiemy więc jeszcze, jak ostatecznie będzie wyglądać pod tym względem Batman: Arkham Knight. Takimi rzeczami zajmujemy się dopiero podczas optymalizacji gry. Próbujemy jednak stworzyć tytuł, który będzie wyglądać podobnie na każdej z platform”. Oczywiście nie oznacza to, że Rocksteady nie udostępni dodatkowych opcji graficznych dla posiadaczy bardzo wysokiej klasy komputerów osobistych – dużych różnic nie doszukają się natomiast posiadacze Xboksa One oraz PlayStation 4.

Trzecia część trylogii Batman: Arkham, w której skład wchodzą także Arkham Asylum z 2009 roku oraz Arkham City z 2011 roku (ponadto w ubiegłym roku Warner Bros. wydało Arkham Origins), ma zadebiutować 2 czerwca. Dzieło studia Rocksteady początkowo miało trafić na sklepowe półki jeszcze w październiku, późniejsze plotki sugerowały z kolei premierę w styczniu. Produkcja Brytyjczyków ukaże się na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Batman: Arkham Knight
  2. Oficjalna strona internetowa studia Rocksteady
  3. Widzieliśmy Batman: Arkham Knight – mocne uderzenie Mrocznego Rycerza i Batmobilu na zwieńczenie serii