Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2014, 10:51

Batman wyjawił, że Arkham Knight zadebiutuje w styczniu 2015 roku

Kevin Conroy, aktor odtwarzający rolę Batmana w najnowszym dziele studia RockSteady, zdradził, że gra Batman: Arkham Knight ma zadebiutować w styczniu 2015 roku. Niestety, informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona przez dewelopera ani przez firmę Warner Bros. Interactive Entertainment.

Batman: Arkham Knight w skrócie:
  • Producent: RockSteady Studios
  • Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertaimnet
  • Gatunek: gra akcji TPP w otwartym świecie
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: 2015 (styczeń?)

Jak wiecie, kilkanaście dni temu spełniły się ponure przesłanki z kwietnia i Batman: Arkham Knight dołączył do zatrważająco licznego grona gier, które nie wyrobią się na debiut w bieżącym roku (wbrew pierwotnym zapowiedziom) i dotrą do nas dopiero po świętach Bożego Narodzenia. Jednak jeśli wierzyć Kevinowi Conroyowi – odtwórcy roli głównego bohatera we wspomnianej produkcji – oczekiwanie na Rycerza Arkham okaże się znacznie krótsze, niż można było się obawiać, i potrwa raptem do stycznia 2015 roku. Aktor podał taką informację podczas wideo-wywiadu, jakiego udzielił dla serwisu Groovey TV (materiał ten możecie obejrzeć tutaj). Oto wypowiedź, w kontekście której Conroy ujawnił przytoczoną wyżej informację:

”Mam [w planach – dop. red.] wielką grę, o której być może słyszeliście: Arkham Knight. Słyszeliście o niej? ...Tak, taki mały „indyk”. Tytuł miał wyjść w styczniu; pracujemy nad nim półtora roku i jeszcze nie jest skończony. Dlatego wyjdzie w następnym styczniu.”

Czyżby ostatnia przygoda Batmana miała rozminąć się z gwiazdką tylko odrobinę? - Batman: Arkham Knight zadebiutuje w styczniu 2015 roku? - wiadomość - 2014-06-17
Czyżby ostatnia przygoda Batmana miała rozminąć się z gwiazdką tylko odrobinę?

Z jednej strony wydawać by się mogło, że tak ważny członek ekipy tworzącej grę jak odtwórca głównej roli będzie dysponował aktualnymi informacjami na temat tego, czym się zajmuje, jednak trudno przyjąć na wiarę podane przez niego rewelacje, zważywszy na pozostałe dwie informacje z jego wypowiedzi. Do tej pory mówiło się bowiem o premierze gry Batman: Arkham Knight jesienią 2014 roku, a i jego produkcja zaledwie od 2013 roku wydaje się mało prawdopodobna, biorąc pod uwagę, że ostatnie dzieło studia RockSteady (Batman: Arkham City) zadebiutowało w październiku 2011 roku.

Niemniej, równie dobrze słowa Conroya mogły oznaczać, że jakiś czas temu, zanim gra została ujawniona, jej debiut był planowany na styczeń 2014 roku, a od 2013 trwa udział aktora w tworzeniu Arkham Knight. Jaka by nie była prawda, warto podejść ze sporą dozą ostrożności do rewelacji przyniesionych przez „prawdziwego Batmana”, zwłaszcza że ani deweloper, ani wydawca (firma Warner Bros. Interactive Entertainment) nie ustosunkowali się do tej zapowiedzi. Na koniec przypomnijmy, że rozbijać się Batmobilem po next-genowym Gotham będą posiadacze pecetów oraz konsol Xbox One i PlayStation 4.