Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2014, 10:04

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Batman: Arkham Knight pojawi się dopiero w 2015 roku?

Zapowiedziana w marcu gra Batman: Arkham Knight miała trafić do sprzedaży jesienią bieżącego roku, ale niestety pojawiły się plotki, że premiera tytułu została przesunięta na 2015 rok. Informacje te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez studio Rocksteady.

Wygląda na to, że Batman przyleci do nas dopiero w 2015 roku. - [Plotka] Batman: Arkham Knight pojawi się dopiero w 2015 roku? - wiadomość - 2014-04-22
Wygląda na to, że Batman przyleci do nas dopiero w 2015 roku.

W sieci zrobiło się niemałe zamieszanie, gdy w marcu zapowiedziano grę Batman: Arkham Knight, czyli nową i zarazem ostatnią odsłonę popularnej serii Batman: Arkham. Wtedy podano również, że tytuł zadebiutuje na rynku jesienią bieżącego roku. Niestety kilka dni temu pojawiły się plotki, że premiera gry została przesunięta na 2015 rok. Informacje te pochodzą z panelu DC All Access, który odbył się na konwencie WonderCon 2014. Na WonderCon ujawniono nowy zwiastun gry, a na jego końcu pojawiła się plansza z planowanym terminem premiery wyznaczonym na 2015 rok. Informacje te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez studio Rocksteady. Na pewno nie są to dobre wieści dla fanów Człowieka-Nietoperza i cyklu Arkham, ale z drugiej strony, być może dłuższy okres produkcji sprawi, że Rocksteady Studios będzie miało więcej czasu na dopracowanie gry i dostarczenie nam ostatecznie tytułu o Mrocznym Rycerzu, o jakim wszyscy marzą.

Batman: Arkham Knight będzie ostatnią odsłoną serii Batman: Arkham, z którą wiązane są ogromne nadzieje, ponieważ za stworzenie gry odpowiada studio Rocksteady. Firma stoi za sukcesem pierwszej i drugiej części cyklu i dlatego fani z niecierpliwością czekają na jej nową produkcję. Zeszłorocze Batman: Arkham Origins wykreował zespół Warner Bros. Montreal, lecz ich gra, choć nie była zła, odstawała jakościowo od wcześniejszych produkcji studia Rocksteady.

W Batman: Arkham Knight Mrocznemu Rycerzowi przyjdzie zmierzyć się ze Strachem na Wróble, który rozmieścił swój gaz strachu w Gotham City, a także z całą grupą przestępców, którzy połączą siły, by raz na zawsze zniszczyć Batmana. W tej plejadzie superzłoczyńców znajdą się m.in.: Pingwin, Dwie Twarze, Harley Quinn, Człowiek-Zagadka oraz Hush. W grze pojawi się również zupełnie nowy przeciwnik, tytułowy Rycerz Arkham, który ma być „zmilitaryzowaną” wersją Batmana. Jego prawdziwa tożsamość na razie pozostaje jednak wielką tajemnicą.

Gra zostanie wydana na komputery PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.