Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2014, 11:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wieści ze świata (The Forest, Battletoads, Far Cry: Blood Dragon 2) 11/11/14

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji gry The Forest, przesłankach dotyczących powrotu serii Battletoads, czy też zapewnieniach firmy Ubisoft, że nie powstanie druga część Far Cry: Blood Dragon. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

SteamWorld Dig

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę SteamWorld Dig. Produkcję studia Image & Form można aktualnie nabyć 75% taniej. Tytuł kosztuje obecnie 2,24 euro (ok. 9 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

The Forest

Twórcy gry survivalowej gry The Forest, sprzedawanej obecnie w ramach Steam Early Access, poinformowali, że najnowsza aktualizacja produkcji dodała tryb co-op. Dodatkowo wprowadzono kilka innych, mniejszych zmian, o których przeczytacie w opublikowanym komunikacie.

Wieści ze świata (The Forest, Battletoads, Far Cry: Blood Dragon 2) 11/11/14 - ilustracja #1

Battletoads

5 listopada firma Microsoft zarejestrowała nazwę Battletoads, co być może oznacza, że zamierza przywrócić do życia niegdyś słynną serię gier wideo. Pierwsza część, wyprodukowana przez studio Rare, obecnie należące do giganta z Redmond, ukazała się w 1991 roku, a w późniejszym czasie marka doczekała się kilku innych odsłon. Battletoads opowiada o przygodach walecznych żab (Rash, Zitz oraz Pimple) mierzących się ze złą Dark Queen i jej armią kosmicznych mutantów.

Far Cry: Blood Dragon 2

Alex Hutchinson, dyrektor kreatywny w studiu Ubisoft Montreal, wyjawił, że firma nie stworzy kontynuacji gry Far Cry: Blood Dragon, będącej samodzielnym dodatkiem do uznanej strzelanki Far Cry 3. Zdradził jednak, że deweloper ma nadzieję zaskoczyć graczy czymś innym, ale nie ujawnił żadnych szczegółów na ten temat. Powiedział jedynie, że:

„Wspaniale użyto [w Blood Dragon – dop. red.] podstawowe elementy Far Cry 3 i dodano niesamowitą ścieżkę dźwiękową, ale nie, nie będzie kontynuacji tej gry. Mamy jednak nadzieje, że zaskoczymy Was czymś równie mocno.”

The Banner Saga, Armikrog, Kyn i Toren

Firma Versus Evil zdradziła, że w przyszłym roku wyda na konsoli PlayStation 4 kilka ciekawych produkcji. Posiadacze najnowszego urządzenia koncernu Sony zagrają w gry cRPG The Banner Saga i Kyn, przygodówkę Armikrog oraz grę akcji Toren. Nie zdradzono dokładnych terminów, zapewniono jedynie, że tytuły pojawią się na początku 2015 roku.

Galeria filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier: