Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2014, 10:20

autor: Entelarmer

Światowa premiera Assassin's Creed: Unity oraz Assassin's Creed: Rogue

Światowa premiera Assassin's Creed: Unity oraz Assassin's Creed: Rogue już dzisiaj, a tymczasem w sieci pojawiły się informacje o pierwszych patchach AC: Unity dla wersji na PlayStation 4 oraz PC. Co poprawiają?

Światowa premiera Assassin’s Creed: Unity oraz Assassin’s Creed: Rogue - ilustracja #1
  • Premiery Assassin’s Creed: Unity oraz Assassin’s Creed: Rogue: 11 listopada (w Polsce 13 listopada).
  • Wersja PC Rogue ukaże się dopiero w lutym 2015 roku.
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne i PS4 (Unity); PC, X360 i PS3 (Rogue).
  • Gatunek: sandboksowe gry akcji z widokiem TPP.
  • Unity oferuje tryb kooperacji do czterech graczy, w Rogue nie będzie multi w jakiejkolwiek formie.

Długo oczekiwana piąta część asasyńskiej serii – Assassin’s Creed: Unity już dziś pojawiła się w sklepach na całym świecie (w Polsce dopiero 13 listopada), pozwalając graczom wcielić się w rolę Arno i wziąć udział w Rewolucji Francuskiej (oczywiście jako członek Bractwa Asasynów). Twórcy obiecywali wiele – ponad pięć tysięcy postaci niezależnych naraz, system dynamicznego generowania zadań oraz anomalie czasowe nastrajały więcej niż optymistycznie. Do gry zachęcać ma również nowy tryb kooperacji dla czterech osób, kładący nacisk na współpracę między graczami, a nie samotne eskapady. Sama walka ma być bardziej wymagająca niż w poprzednich częściach, ze znacznie sprytniejszymi i mocniejszymi przeciwnikami,

Wciąż jednak z werdyktem trzeba wstrzymać do czasu recenzji (albo samodzielnego zagrania), tymaczasem pojawiły się informacje na temat pierwszych patchy, które mają ukazać się równocześnie z grą. Pierwszym jest spora (900MB) łatka dla wersji PlayStation 4, która poprawia głównie kwestie dotyczące stabilności gry.

Dwa kolejne patche dotyczą edycji PC, gdzie poprawek jest znacznie więcej: obejmują między innymi problemy z obecnością kilku GPU, wywalaniem gry przy przyjmowaniu zaproszenia do rozgrywki, wyświetlaniem grafiki oraz systemem UPlay. Pełna lista poprawek w wersji angielskiej dostępna jest tutaj.

Assasin’s Creed: Unity już nadlatuje – czy okaże się być najlepszą odsłoną serii? - Światowa premiera Assain’s Creed: Unity oraz Assasin’s Creed: Rogue - wiadomość - 2014-11-11
Assasin’s Creed: Unity już nadlatuje – czy okaże się być najlepszą odsłoną serii?

Zdrajca Bractwa

Unity to nie jedyna nowa część asasyńskiej sagi – również i dzisiaj ukazuje się na zachodzie Assasin’s Creed: Rogue. W przeciwieństwie do Unity nie wprowadza większych zmian do serii – jest to tytuł z założenia przeznaczony na konsole poprzedniej generacji (Xboksa 360 i PlayStation 3) oraz pecetów (ta wersja pojawi się niestety, dopiero w lutym). Stąd też Rogue bliżej do poprzednich części serii, przede wszystkim Assasin’s Creed IV: Black Flag – w obu grach dość istotne jest na podróżowanie własnym statkiem (Kawką w czwórce, Morrigan w Rogue), choć z powodu zmiany strefy klimatycznej o nurkowaniu można zapomnieć.

Również fabularnie gra łączy się raczej z dwoma poprzednimi częściami serii, będąc niejako zwieńczeniem amerykańskiego fragmentu walki asasynów z templariuszami. Tu jednak pojawia się nowość. Kierowany przez gracza Shay Patrick Cormack porzucił Bractwo, dzięki czemu po raz pierwszy w historii serii dane nam będzie stanąć po stronie Templariuszy. Sam konflikt będzie tu zdecydowanie bardziej wyeksponowany niż w Black Flag, pojawią się też postacie znane z dotychczasowych części amerykańskiej sagi.

Interesująca fabuła Assasin’s Creed: Rogue ma wynagrodzić brak trybu dla wielu graczy. - Światowa premiera Assain’s Creed: Unity oraz Assasin’s Creed: Rogue - wiadomość - 2014-11-11
Interesująca fabuła Assasin’s Creed: Rogue ma wynagrodzić brak trybu dla wielu graczy.

Twórcy nie przewidzieli żadnego trybu gry dla wielu graczy, co z jednej strony rozczarowuje, z drugiej jest zrozumiałe przy jednoczesnej premierze Unity ze swoim trybem kooperacji. Pozwala również wierzyć, że fabuła będzie wystarczająco intrygująca, by uzasadniać zakup gry.

Kiedy recenzje?

Ubisoft ustaliło embargo na publikacje recenzji Unity do godziny 18:00 czasu polskiego i o tej godzinie powinny pojawić się pierwsze oceny. Niestety, wydawca nie przesłał wcześniej kopii recenzenckich do żadnej z ważniejszych redakcji, w związku z czym na recenzje Rogue będziemy musieli poczekać przynajmniej kilka dni. Tymczasem na Youtubie pojawiły się już pierwsze filmy z rozgrywki, a o 17:45 Ubisoft zaprezentuje livestream poświęcony obu grom.

Gdzie kupić?

Obie gry pojawią się w polskiej wersji językowej (napisy) a sugerowane ceny to dla Unity 179,90 zł (PC) i 279,90 zł (PlayStation 4 i Xbox One) oraz 249,90 zł dla Rogue (PlayStation 3 i Xbox 360) – skorzystajcie z naszej porównywarki cen, by znaleźć najlepsze oferty.