Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2014, 09:43

autor: Góral

Halo: The Master Chief Collection debiutuje na rynku; zobacz rozgrywkę z Halo 5: Guardians

Składanka Halo: The Master Chief Collection, zawierająca gry Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3 i Halo 4, zadebiutowała dziś na konsoli Xbox One. Przy okazji studio 343 Industries opublikowało nowy dziennik dewelopera, na którym możemy obejrzeć fragmenty rozgrywki z Halo 5: Guardians.

Dziś na konsoli Xbox One debiutuje gra Halo: The Master Chief Collection, czyli zestaw czterech odsłon (Halo: Combat Evolved (wersja Anniversary znana z Xboksa 360), Halo 2, Halo 3 i Halo 4) popularnej serii Halo. Wszystkie części zostały odświeżone pod względem graficznym, jednak naprawdę poważnych zmian doczekała się „dwójka”. Dodatkowo, oprócz samych gier, składanka oferuje także wszystkie mapy do trybu multiplayer, jakich doczekały się poszczególne odsłony. Oznacza to, że na chętnych czeka około 100 lokacji. Jest to więc potężny zestaw i znakomita okazja do nadrobienia zaległości (albo przypomnienia sobie serii przed premierą Halo 5: Guardians). Za Halo: The Master Chief Collection przemawiają także recenzje opublikowane przez uznane światowe media.

Halo: The Master Chief Collection debiutuje na rynku; zobacz rozgrywkę z Halo 5: Guardians - ilustracja #2
Halo: The Master Chief Collection w skrócie:
  • Gatunek: FPS
  • Deweloper: 343 Industries
  • Platformy sprzętowe: Xbox One
  • Data premiery: 11 listopada 2014 roku

Kolekcja okazał się być jedną z najlepiej ocenianych gier na konsoli Xbox One. W zasadzie żaden z szanowanych serwisów nie przyczepił się zbytnio do składanki, a najniższe noty oscylują w granicach 8/10. Wśród zalet wymieniane jest niemal wszystko – od samej zawartości (cztery kampanie, multiplayer na tysiące godzin), aż po oprawę graficzną. Grze nie można zarzucić nic poważnego, ale warto wspomnieć, że np. w trybie Anniversary w „jedynce” i „dwójce”, podczas zabawy na podzielonym ekranie, animacja spada do 30 klatek na sekundę.

Poniżej znajdziecie kilka wybranych ocen:

Przy okazji przypominam, że wszystkie osoby, które skuszą się na zakup Halo: The Master Chief Collection otrzymają dostęp do beta testów Halo 5: Guardians. Zabawa rozpocznie się 29 grudnia, ale już dziś możemy obejrzeć na powyższym nagraniu fragmenty rozgrywki oraz poszczególne zdolności postaci, jak np. wykorzystanie plecaka odrzutowego i system celowania. Beta potrwa przez trzy tygodnie, a w tym czasie pobawimy się w trzech trybach na siedmiu mapach. Nie wiemy jeszcze kiedy na rynku zadebiutuje pełna wersja „piątki”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach