Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2014, 09:10

Przygodowa Gra o Tron autorstwa Telltale Games ukaże się w sześciu odcinkach

Studio Telltale Games opublikowało na swoim koncie na Twitterze informację, że ich najnowsza gra przygodowa, powstająca na podstawie cyklu fantasy Pieśń Lodu i Ognia, zostanie podzielona na sześć odcinków. Poprzednie produkcje tego dewelopera były o jeden epizod krótsze.

Dobre wieści dla fanów przygodówek studia Telltale Games, znanego z takich produkcji jak The Walking Dead czy The Wolf Among Us: nowa produkcja tego zespołu, oparta na popularnym cyklu powieści fantasy Pieśń Lodu i Ognia i serialu Gra o tron, zostanie podzielona na sześć odcinków. Dotychczas każda z gier autorstwa amerykańskiego dewelopera ukazywała się w pięciu epizodach. Premiera pierwszego z nich, zatytułowanego Iron From Ice, ma nastąpić już niebawem.

Grafiki udostępniane przez Telltale Games mogą sugerować, że studio odejdzie w Game of Thrones od swej tradycyjnej, komiksowej stylistyki. - Przygodowa Gra o Tron autorstwa Telltale Games ukaże się w sześciu odcinkach - wiadomość - 2014-11-11
Grafiki udostępniane przez Telltale Games mogą sugerować, że studio odejdzie w Game of Thrones od swej tradycyjnej, komiksowej stylistyki.

Informacje te zostały przekazane przez oficjalny profil Telltale Games w serwisie Twitter. Nadal nie otrzymaliśmy żadnych szczegółów na temat fabuły: twórcy gry od czasu jej zapowiedzi w grudniu ubiegłego roku podsycają zainteresowanie fanów, udostępniając jedynie enigmatyczne cytaty z książek George'a R.R. Martina. Nie wiemy więc, w kogo przyjdzie nam się wcielić. Najpopularniejsza teoria twierdzi, że głównym bohaterem będą członkowie rodziny Forresterów, która jeszcze nie pojawiła się w serialu Gra o tron, zaś w serii Pieśń Lodu i Ognia została jedynie wspomniana. To pasowałoby do strategii, jaką przybrało Telltale Games w The Walking Dead wobec popularnego serialu oraz komiksu: ich produkcja została osadzona w znanym uniwersum, jednak z nowymi postaciami, pozwalając twórcom na znacznie większą swobodę. Ponadto w Game of Thrones: A Telltale Games Series amerykański deweloper da nam kontrolę nie nad jedną, ale nad pięcioma grywalnymi postaciami, należącymi do tej samej rodziny.

Niezwykła popularność, jaką cieszy się serial Gra o tron, zapewnił tej marce spore zainteresowanie ze strony twórców gier: od momentu, w którym stacja HBO zaczęła go pokazywać w 2011 roku, otrzymaliśmy już trzy produkcje, osadzone w świecie wykreowanym przez pisarza George'a R.R. Martina. Do tej pory każda z nich zbierała jednak przeciętne oceny. Dzieło Telltale Games może przełamać tę niefortunną passę: ostatnie dzieła tego studia zostały bardzo ciepło przyjęte tak przez recenzentów, jak i przez graczy.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Telltale Games
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.