Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2014, 23:22

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 listopada 2014 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku należał do relatywnie spokojnych. Aktywni byli przede wszystkim mali deweloperzy niezależni, choć sporo działo się również wokół kilku największych rodzimych projektów.

Lords of the Fallen sprzedaje się dobrze. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3-9 listopada 2014 r.) - wiadomość - 2014-11-10
Lords of the Fallen sprzedaje się dobrze.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Lords of the Fallen: Ancient Labyrinth

Firma CI Games zapowiedziała pierwszy dodatek do gry Lords of the Fallen. Otrzymał on tytuł Ancient Labyrinth. Produkcja wprowadzi m.in. lokację The Library, Lorda potrafiącego zmieniać swoje moce w czasie bitwy i sporo nowych zadań. Rozszerzenie ukaże się zimą na wszystkich docelowych platformach sprzętowych (PlayStation 4, Xbox One i PC).

Przy okazji warto wspomnieć, że podstawowa wersja gry sprzedała się już w ponad 200 tys. egzemplarzach.

Kingdom Hearts HD 2.5 Remix

Z kolei firma Cenega poinformowała o zamiarze wydania w naszym kraju Kingdom Hearts HD 2.5 Remix. Produkcja zmierza na konsolę PlayStation 3 i trafi na półki polskich sklepów 5 grudnia tego roku.

Przypomnijmy, że tytuł stanowi zestaw odświeżonych wersji trzech odsłon serii - Kingdom Hearts II: Final Mix, Kingdom Hearts: Birth by Sleep Final Mix oraz Kingdom Hearts Re:Coded.

Wieści

Wiedźmin 3: Dziki Gon - wszyscy fani otrzymają 16 darmowych dodatków

Studio CD Projekt RED wyrobiło sobie opinię zespołu, który solidnie wspiera swoje gry po premierze licznymi darmowymi dodatkami. Tradycja ta będzie kontynuowana przez trzecią część cyklu Wiedźmin. Autorzy poinformowali bowiem, że wszyscy, którzy zakupią ten tytuł otrzymają bez dopłat szesnaście małych rozszerzeń DLC.

Będą one wypuszczane w paczkach po dwa dodatki i pierwsza z nich, zawierająca m.in. Temerski Rynsztunek wraz ze zbroją dla konia oraz dodatkowymi fryzurami i brodami dla Geralta, ukaże się 25 lutego. Kolejne pakiety wypuszczane będą w odstępach tygodniowych.

Rozczarowująca sprzedaż Enemy Front

Prezes firmy CI Games Marek Tymiński w niedawnym wywiadzie przyznał, że gra Enemy Front nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Do tej pory sprzedano 400 tys. egzemplarzy, co jest wynikiem słabym biorąc pod uwagę, że produkcja pochłonęła 28 mln złotych. Obecnie twórcy nie mają już większych nadziei, że uda im się zarobić na tym projekcie.

Start zbiórki crowdfundingowej na Bohemian Killing

W crowdfundingowym serwisie Indiegogo ruszyła zbiórka na przygodówkę Bohemian Killing, autorstwa polskiego zespołu The Moonwalls. Autorzy potrzebują minimum 13 tys. dolarów, a akcja dobiegnie końca 9 grudnia tego roku. Obecnie powstaje jedynie wersja pecetowa, a premiera ma nastąpić w maju przyszłego roku.

Gra osadzona zostanie w steampunkowej wersji XIX-wiecznego Paryża. Wcielimy się w mężczyznę oskarżonego o zamordowanie pokojówki. Akcja toczyć się będzie na sali sądowej i każde zeznanie ma być oddzielną interaktywną sekwencją, a to jak ją rozegramy wpłynie na przebieg całego procesu.

Steampunker na Indiegogo

Innym polskim zespołem, który szuka wsparcia na Indiegogo jest studio Telehorse. Autorzy we wrześniu wypuścili na system iOS mobilną przygodówkę Steampunker, a teraz proszą o minimum dwa tysiące dolarów na opracowanie ulepszonych i rozszerzonych konwersji na inne platformy, w tym PC. Zbiórka dobiegnie końca 4 grudnia tego roku.

Ciekawe linki

  1. Civilization: Beyond Earth - Sid Meier wraca z kolejnym hitem. Top Empik - Tydzień 43
  2. Gry w pudełkach: najciekawsze promocje na weekend 8-9 listopad
  3. Premiera gry Football Manager 2015