Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2014, 13:30

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Lords of the Fallen – w rękach graczy znalazło się 200 tys. egzemplarzy gry

Studio CI Games ujawniło za sprawą przesłanej informacji prasowej, że w ciągu kilku dni od premiery gra Lords of the Fallen sprzedała się w nakładzie 200 tysięcy egzemplarzy. Polska superprodukcja zadebiutowała 28 października na terenie 72 krajów na całym świecie i kosztowała warszawski zespół 40 milionów złotych.

Sprzedano 200 tysięcy egzemplarzy Lords of the Fallen. - Lords of the Fallen – w rękach graczy znalazło się 200 tys. egzemplarzy gry - wiadomość - 2014-11-06
Sprzedano 200 tysięcy egzemplarzy Lords of the Fallen.

Lords of the Fallen, a więc najnowsza produkcja polskiego CI Games, zadebiutowała na świecie 28 października. Gra wymagała ogromnych nakładów finansowych (40 milionów złotych), jednak wygląda na to, że z dużym prawdopodobieństwem suma ta powróci do Polaków z należytą nawiązką. Deweloperzy ujawnili bowiem za sprawą przesłanej informacji prasowej, że omawiane RPG akcji w ciągu kilku dni sprzedało się na terenie 72 krajów w liczbie 200 tysięcy egzemplarzy. Największy w historii wspomnianego studia projekt oceniony został przez media branżowe całkiem nieźle, o czym nie omieszkał wspomnieć prezes CI Games, Marek Tymiński:

„Udowodniliśmy, że tytuł, który tworzymy jest na światowym poziomie, nie tylko pod względem technologicznym, ale również artystycznym. Wierzę, że ten niewątpliwy sukces będzie miał swoją kontynuację w naszych przyszłych projektach.”

Tymiński podkreślił również fakt, że już na wczesnym etapie produkcji Lords of The Fallen cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony graczy i dystrybutorów, co przełożyło się z kolei na sporą liczbę złożonych zamówień przedpremierowych - tych autorzy odnotowali kilkadziesiąt tysięcy. Wszystkie te liczby niewątpliwie robią wrażenie i z całą pewnością optymistycznie nastrajają polskich deweloperów na przyszłość, kiedy zajmą się oni zupełnie innymi projektami. Natomiast jako gracze, na premierę kolejnego dużego tytułu nie musimy długo czekać, wszak 24 lutego 2015 roku światło dzienne ujrzy następna mocno oczekiwana, rodzima produkcja - Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Gra Lords of the Fallen dostępna jest w wersji PC oraz na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Podczas zabawy wcielamy się w Harkyna, człowieka z wieloma złymi uczynkami ciążącymi na jego sumieniu, który jako jedyny może podjąć się karkołomnego zadania ocalenia świata.

W recenzji, którą możecie przeczytać na łamach naszego serwisu, Hed wystawił grze ocenę 7,5/10. Nasz redakcyjny kolega pochwalił omawianą produkcję między innymi za pomysł, zróżnicowanych bossów i ciekawą oprawę wizualną, ganiąc jednocześnie za niedokładność w systemie walki, błędy sztucznej inteligencji i pracę kamery.