Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2014, 14:25

Trove - wokselowe MMORPG dostępne dla każdego w otwartej becie

Trove, charakteryzujące się wokselową grafiką darmowe MMORPG autorstwa studia Trion Worlds, zostało udostępnione graczom w ramach otwartej bety. Ostateczna wersja gry planowana jest na przyszły rok.

Trove, zapowiedziane rok temu darmowe, niezależne MMORPG o niecodziennej, wokselowej grafice, zostało udostępnione graczom w ramach otwartych beta testów. Klienta gry możecie pobrać pod tym adresem. Propozycja Trion Worlds, dewelopera znanego chociażby z RIFT czy Defiance, powinna zainteresować szczególnie miłośników takich pozycji jak Minecraft czy Cube World – w produkcji zespołu z Kalifornii wyraźnie widać bowiem inspiracje tymi tytułami.

Trove to kolejny MMORPG autorstwa studia Trion Worlds, specjalizującego się w tym gatunku. - Trove - wokselowe MMORPG dostępne dla każdego w otwartej becie - wiadomość - 2014-11-06
Trove to kolejny MMORPG autorstwa studia Trion Worlds, specjalizującego się w tym gatunku.

Pierwsze, czym zwraca uwagę Trove, jest oczywiście kolorowa oprawa graficzna, oparta na wokselach – oldskulowa, niemalże w całości zbudowana z sześcianów, jednak mogąca się podobać. Inną charakterystyczną cechą gry jest mnogość różnorodnych światów, zmieniających się w miarę postępów w fabule, zamiast jednego wielkiego kontynentu. Populacja poszczególnych krain ogranicza się do kilkudziesięciu graczy, mogących swobodnie podróżować pomiędzy odrębnymi regionami. Poza tym mechanika gry niewiele różni się od innych przedstawicieli gatunku: naszym zadaniem jest eksploracja przedstawionego uniwersum, walka z potworami i rozwijanie umiejętności bohatera. Ważnym elementem jest także budowanie oraz rzemiosło – z pozyskanych surowców tworzymy sobie nie tylko nową broń czy zbroję, ale całe konstrukcje, które możemy potem przenieść do innych światów.

Czy ciekawy styl graficzny oraz różnorodne światy wystarczą, by zapewnić Trove popularność? - Trove - wokselowe MMORPG dostępne dla każdego w otwartej becie - wiadomość - 2014-11-06
Czy ciekawy styl graficzny oraz różnorodne światy wystarczą, by zapewnić Trove popularność?

Otwarte beta testy nie są oczywiście pierwszą okazją, by wypróbować Trove. Od końcówki września zamkniętą betą mogli cieszyć się wszyscy ci, którzy dokonali w sklepie Trion Worlds jakiegokolwiek zakupu związanego z grą. Niestety, nadal nie wiadomo, kiedy udostępniona zostanie ostateczna wersja. Deweloper zapowiedział jedynie, że możemy oczekiwać jej w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Trove
  2. Oficjalna strona internetowa studia Trion Worlds
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.