Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360
Okładka Defiance (PS3)

Defiance

Futurystyczna pierwszoosobowa strzelanina MMO (Massive Multiplayer Online), powiązana fabularnie z serialem emitowanym przez amerykańską stację telewizyjną SyFy. Gra wyprodukowana została przez studio Trion World Network.

Akcji | TPP | science fiction | zagraj za darmo | seriale TV | sieciowe | TPS | MMO

Gra przestała działać 29 kwietnia 2021

Okładka Defiance (PS3)

producent: Trion Worlds

wydawca: Trion Worlds

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

2kwi2013

PC X360 PS3

Uwaga: 15 lipca 2014 roku gra przeszła na model free-to-play. Każdy zainteresowany może wejść na jej stronę oficjalną i rozpocząć zabawę bez uiszczania żadnych opłat.

Defiance to sieciowy shooter MMO pozwalający tysiącom graczy na bezpośredni udział w historii jednocześnie opowiadanej w telewizyjnym serialu amerykańskiej stacji SyFy. Zarówno produkcja studia Trion Worlds, jak i serial są częścią tego samego uniwersum, a wydarzenia ze szklanego ekranu mają bezpośredni wpływ na to, co dzieje się świecie gry – i vice versa.

Tytuł przenosi nas w bliżej nieokreśloną przyszłość, w której Ziemia stała się miejscem inwazji obcych. Planeta została poddana silnym procesom terraformującym, a jej flora i fauna wymieszana została z próbkami organizmów przywiezionych przez kosmitów z ich ojczyzny. Akcja Defiance przenosi nas w zmienione niemalże nie do poznania okolice San Francisco (dla odmiany serial rozgrywać się będzie w St. Louis).

Świat gry jest całkowicie otwarty i możemy poruszać się w nim właściwie bez żadnych ograniczeń. Produkcja jest mieszaniną dynamicznej gry FPS z elementami klasycznych MMORPG – inspiracje tym ostatnim gatunkiem widać na przykład w systemie walki, gdzie celność naszych strzałów jest w ogromnej części determinowana przez nasze umiejętności, a także bogatych możliwościach modyfikacji ekwipunku i broni.

Głównym atutem Defiance jest bez wątpienia jego powiązanie z serialem telewizyjnym o tym samym tytule emitowanym równolegle w amerykańskiej stacji SyFy. Pozwala to twórcom na skupienie uwagi graczy przede wszystkim na fabule, która w obu przypadkach przenika się – na swojej drodze spotykamy postacie znane z serialu, bierzemy udział w co ważniejszych wydarzeniach pokazanych lub tylko zasugerowanych na ekranie, a co bardziej wyróżniający się gracze mają okazję na wzmiankę podczas emisji kolejnego odcinka. W kluczowych dla fabuły momentach pojawiają się także specjalne eventy, bezpośrednio wrzucające nas w akcję telewizyjnego serialu.

Produkcja obecna jest nie tylko na Xboksa 360 i PlayStation 3, ale także i PC. Niestety nie ma możliwości, by grający na różnych platformach spotkali się podczas zabawy w grze – do każdej z nich przypisany jest zupełnie różny zestaw serwerów. Defiance ze względu na platformę różni się również kilkoma innymi szczegółami – przykładowo w wersji na komputery osobiste kompletnej przebudowie uległ interfejs.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 339 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Gry podobne do Defiance

Klasyfikacja PEGI Defiance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Defiance

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTS 250 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7
Zapowiedziano Defiance 2050 na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC-ty
Zapowiedziano Defiance 2050 na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC-ty

wiadomość27 lutego 2018

Strzelanka MMO Defiance z 2013 roku doczeka się nowej wersji nazwanej Defiance 2050. Gra ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach.

MMO Defiance będzie istnieć dalej mimo skasowania serialu TV
MMO Defiance będzie istnieć dalej mimo skasowania serialu TV

wiadomość17 października 2015

Pomimo wstrzymania produkcji serialu telewizyjnego Defiance, powiązana z nim gra MMO pod tym samym tytułem będzie istnieć nadal. Twórcy ze studia Trion Worlds zapewniają, że planują rozwijać tytuł w najbliższej przyszłość, stale dostarczając nową zwartość i poprawki.

Wieści ze świata (Bladestorm: Nightmare, The Wolf Among Us, Defiance) 20/11/14
Wieści ze świata (Bladestorm: Nightmare, The Wolf Among Us, Defiance) 20/11/14

wiadomość20 listopada 2014

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Bladestorm: Nightmare, darmowym epizodzie gry The Wolf Among Us oraz przejściu xboksowego Defiance na model free-to-play. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Defiance, Clockwork Empires, PlayStation Now) 31/7/14
Wieści ze świata (Defiance, Clockwork Empires, PlayStation Now) 31/7/14

wiadomość31 lipca 2014

Dziś piszemy o dodatku do MMOFPS-a Defiance, wczesnym dostępie do Clockwork Empires oraz otwartej becie PlayStation Now w USA i Kanadzie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Defiance - strzelanka MMO przeszła na model free-to-play
Defiance - strzelanka MMO przeszła na model free-to-play

wiadomość5 czerwca 2014

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pecetowa wersja sieciowej strzelanki Defiance została przestawiona na model darmowy z mikropłatnościami. Podobny los w lipcu spotka wydania konsolowe gry.

PC
X360
PS3