Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360
Okładka Defiance (PS3)
OkładkaDefiance (PS3)

Defiance

Futurystyczna pierwszoosobowa strzelanina MMO (Massive Multiplayer Online), powiązana fabularnie z serialem emitowanym przez amerykańską stację telewizyjną SyFy. Gra wyprodukowana została przez studio Trion World Network.

Akcji | TPP | science fiction | zagraj za darmo | seriale TV | sieciowe | TPS | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Defiance Premiera

2kwi2013

PC X360 PS3

producent: Trion Worlds wydawca: Trion Worlds wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Defiance

DC Universe Online

DUST 514

The Agency

Uwaga: 15 lipca 2014 roku gra przeszła na model free-to-play. Każdy zainteresowany może wejść na jej stronę oficjalną i rozpocząć zabawę bez uiszczania żadnych opłat.

Defiance to sieciowy shooter MMO pozwalający tysiącom graczy na bezpośredni udział w historii jednocześnie opowiadanej w telewizyjnym serialu amerykańskiej stacji SyFy. Zarówno produkcja studia Trion Worlds, jak i serial są częścią tego samego uniwersum, a wydarzenia ze szklanego ekranu mają bezpośredni wpływ na to, co dzieje się świecie gry – i vice versa.

Tytuł przenosi nas w bliżej nieokreśloną przyszłość, w której Ziemia stała się miejscem inwazji obcych. Planeta została poddana silnym procesom terraformującym, a jej flora i fauna wymieszana została z próbkami organizmów przywiezionych przez kosmitów z ich ojczyzny. Akcja Defiance przenosi nas w zmienione niemalże nie do poznania okolice San Francisco (dla odmiany serial rozgrywać się będzie w St. Louis).

Świat gry jest całkowicie otwarty i możemy poruszać się w nim właściwie bez żadnych ograniczeń. Produkcja jest mieszaniną dynamicznej gry FPS z elementami klasycznych MMORPG – inspiracje tym ostatnim gatunkiem widać na przykład w systemie walki, gdzie celność naszych strzałów jest w ogromnej części determinowana przez nasze umiejętności, a także bogatych możliwościach modyfikacji ekwipunku i broni.

Głównym atutem Defiance jest bez wątpienia jego powiązanie z serialem telewizyjnym o tym samym tytule emitowanym równolegle w amerykańskiej stacji SyFy. Pozwala to twórcom na skupienie uwagi graczy przede wszystkim na fabule, która w obu przypadkach przenika się – na swojej drodze spotykamy postacie znane z serialu, bierzemy udział w co ważniejszych wydarzeniach pokazanych lub tylko zasugerowanych na ekranie, a co bardziej wyróżniający się gracze mają okazję na wzmiankę podczas emisji kolejnego odcinka. W kluczowych dla fabuły momentach pojawiają się także specjalne eventy, bezpośrednio wrzucające nas w akcję telewizyjnego serialu.

Produkcja obecna jest nie tylko na Xboksa 360 i PlayStation 3, ale także i PC. Niestety nie ma możliwości, by grający na różnych platformach spotkali się podczas zabawy w grze – do każdej z nich przypisany jest zupełnie różny zestaw serwerów. Defiance ze względu na platformę różni się również kilkoma innymi szczegółami – przykładowo w wersji na komputery osobiste kompletnej przebudowie uległ interfejs.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 339 głosów czytelników.

Defiance cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Defiance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Defiance Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTS 250 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7
PC
X360
PS3