Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PSV
Okładka DUST 514 (PS3)

DUST 514

DUST 514 to produkcja MMO autorstwa studia CCP, twórców popularnego EVE Online, łącząca w sobie dynamikę strzelanin FPP i konieczność stosowania wyszukanych taktyk znanych ze strategii czasu rzeczywistego.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | PlayStation Move | MMO

Gra przestała działać 30 maja 2016

Okładka DUST 514 (PS3)

data premiery gry:

anulowana

X360 PSV

14maj2013

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dust 514 to produkcja MMO łącząca w sobie elementy zespołowej strzelaniny FPP oraz strategii czasu rzeczywistego. Fabularnie jest ona powiązana z uniwersum przedstawionym szerzej w EVE Online – jednej z najbardziej uznanych pecetowych pozycji MMO. Grę, której deweloping rozpoczęto jeszcze w 2006 roku opracowują specjaliści z islandzkiego studia CCP.

Podstawą rozgrywki zaprezentowanej w Dust 514 są brutalne, dynamiczne walki toczone na powierzchniach planet, których zróżnicowane środowiska wpływają bezpośrednio na formę potyczek oraz stosowaną przez graczy taktykę. Tę ostatnią koordynują komandorzy, mający również za zadanie wydawanie poleceń oraz dostarczanie zaopatrzenia. Zwycięstwo jest zatem zależne nie tylko od umiejętności pojedynczych żołnierzy-graczy, ale także zmysłu wojennego osób wcielających się w rolę wspomnianych dowódców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 111 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI DUST 514

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe DUST 514

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Koniec DUST 514. Grę zastąpi nowy FPS na PC
Koniec DUST 514. Grę zastąpi nowy FPS na PC

wiadomość3 lutego 2016

Studio CCP poinformowało, że 30 maja bieżącego roku serwery strzelanki free-to-play DUST 514 zostaną wyłączone. Ujawniono także, że firma pracuje już nad nową grą FPS, która trafi w przyszłości na komputery PC. Będzie to produkcja oparta na zapowiedzianym jakiś czas temu Project Legion.

EVE Online wraca do normy po ataku hakerów – nie ucierpiały dane użytkowników
EVE Online wraca do normy po ataku hakerów – nie ucierpiały dane użytkowników

wiadomość4 czerwca 2013

W ataku na serwery gier EVE Online i Dust 514, jaki przeprowadzono w weekend, nie ucierpiały dane użytkowników. Zapewniła o tym firma CCP. Producent szykuje zadośćuczynienie dla graczy, którzy w wyniku całego zajścia nie mogli logować się do obu tytułów.

Wieści ze świata (Wolfenstein 3D, EVE Online, DUST 514) 3/6/13
Wieści ze świata (Wolfenstein 3D, EVE Online, DUST 514) 3/6/13

wiadomość3 czerwca 2013

Dziś piszemy m.in. o powrocie klasycznej strzelaniny Wolfenstein 3D do usługi Xbox Live oraz amerykańskiego PlayStation Network, a także atakach DDoS na serwery gier EVE Online i DUST 514. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

DUST 514 zadebiutowało na konsoli PlayStation 3
DUST 514 zadebiutowało na konsoli PlayStation 3

wiadomość15 maja 2013

Wyczekiwana przez fanów EVE Online gra DUST 514 zadebiutowała wczoraj na konsoli PlayStation 3. Tym samym zakończono otwarte beta testy, w których można było uczestniczyć od stycznia bieżącego roku.

Dust 514 oficjalnie zadebiutuje 14 maja
Dust 514 oficjalnie zadebiutuje 14 maja

wiadomość28 kwietnia 2013

Dobiegają końca otwarte betatesty gry Dust 514. Premiera przeznaczonej wyłącznie dla użytkowników konsoli PlayStation 3 sieciowej strzelaniny w kosmicznym uniwersum EVE zaplanowana została na 14 maja br. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tytuł dystrybuowany będzie na zasadzie free-to-play z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia.

X360
PS3
PSV