Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2016, 19:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Koniec DUST 514. Grę zastąpi nowy FPS na PC

Studio CCP poinformowało, że 30 maja bieżącego roku serwery strzelanki free-to-play DUST 514 zostaną wyłączone. Ujawniono także, że firma pracuje już nad nową grą FPS, która trafi w przyszłości na komputery PC. Będzie to produkcja oparta na zapowiedzianym jakiś czas temu Project Legion.

DUST 514 - strzelanka z uniwersum EVE Online zakończy żywot 30 maja - ilustracja #1
DUST 514 w skrócie:
  • Strzelanka free-to-play od studia CCP
  • Gra dostępna od 2013 roku na konsoli PlayStation 3
  • Serwery produkcji zostaną zamknięte 30 maja 2016 roku
  • Deweloper pracuje nad nową strzelanką przeznaczoną na komputery PC

Studio CCP poinformowało na forum gry DUST 514, że dostępna od kilku lat na konsoli PlayStation 3 strzelanka free-to-play zakończy swój żywot 30 maja bieżącego roku. Do tego czasu można bawić się dalej, aczkolwiek zapowiedziany wcześniej patch 1.3 już się nie ukaże. Zablokowano także mikropłatności. To jednak nie koniec przygody dewelopera z tego typu grami, gdyż zdradzono, że ekipa CCP Shanghai pracuje obecnie nad prototypem nowej strzelanki FPP osadzonej w uniwersum New Eden. Nie ujawniono tytułu, ale za to wiemy już, że będzie to „ewolucja” Project Legionzapowiedzianego w 2014 roku PC-towego MMOFPS-a. Tytuł trafić ma na komputery osobiste i tworzony jest przy użyciu technologii Unreal Engine 4.

Na ten moment to wszystkie ujawnione szczegóły związane z tym projektem – kolejne informacje mamy poznać 21 kwietnia podczas imprezy EVE Fanfest. Wtedy też deweloperzy ujawnią nagrody dla „lojalnych klientów DUST”.

DUST 514 to sieciowa strzelanka free-to-play stworzona przez autorów słynnego MMO EVE Online. Produkcja zadebiutowała na konsoli PlayStation 3 w maju 2013 roku, choć już kilka miesięcy wcześniej można się nią było bawić w ramach otwartej bety. Podczas zabawy wcielamy się w najemników toczących drużynowe starcia na planetach dostępnych w uniwersum New Eden. Co ciekawe, gra powiązana jest z EVE Online nie tylko wspólnym światem, ale także możliwością zlecania zadań osobom grającym w DUST 514 przez sojusze i korporacje ze wspomnianego MMO.