Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2016, 19:55

autor: Luc

Peter Molyneux powraca? Godus Wars trafia do Wczesnego Dostępu na Steamie

Mija niemal dokładnie rok od ostatniej afery z Peterem Molyneux w roli głównej. Twórca Godusa postanowił znów wrócić na usta wszystkich graczy i wydał dużą aktualizację dla swojej ostatniej produkcji. Tym samym w usłudze Steam Early Access pojawiła się gra Godus Wars.

Umarł Godus, niech żyje Godus Wars. - Peter Molyneux powraca? Godus Wars trafia do Wczesnego Dostępu na Steam - wiadomość - 2016-02-03
Umarł Godus, niech żyje Godus Wars.

Chyba wszyscy pamiętamy jedną z największych branżowych afer ostatnich lat oraz obietnice „złotoustego Piotrusia”. Od czasu, w którym Molyenux po zamieszaniu związanym z niespełnionymi obietnicami, zapowiedział całkowite zniknięcie z mediów mija właśnie równo rok i jak się okazuje – na tym licznik „braku wieści”” się zatrzymuje. Choć sam niesławny twórca nie wystąpił nigdzie publicznie, ani nie udzielił także żadnego wywiadu, jego nazwisko musi pojawić się w kontekście tego, co właśnie dzieje się z grą Godus. „Symulator boga”, który według obietnic miał oferować rozrywkę na całkowicie nowym, niewidzianym do tej pory poziomie, został wprawdzie wydany, ale daleko mu było do wizji malowanej przed premierą przez Molyneux. Dziś gra otrzymała dużą akutalizację, wprowadzającą nowy format rozgrywki. Określana mianem Godus Wars, trafiła właśnie na Steam w ramach Wczesnego Dostępu, podmieniając tym samym na platformie zwykłą wersję Godus. Nowe wydanie zawiera w sobie zarówno dodatkowy format, jak i oryginalną zawartość.

Zwycięstwo? Tylko dla kogo? - Peter Molyneux powraca? Godus Wars trafia do Wczesnego Dostępu na Steam - wiadomość - 2016-02-03
Zwycięstwo? Tylko dla kogo?

Samo Godus Wars oferuje zabawę w dużej mierze bazującą na poprzednim koncepcie, ale jednocześnie wprowadza całkowicie nowy element skupiający się na walce i rozwiązaniach typowych dla RTS. Gracze przed rozpoczęciem rozgrywki wybierają jedną boską moc przewodnią oraz karty wzmacniające żołnierzy, a następnie ruszają do boju. Po zbudowaniu bazy oraz zebraniu odpowiedniej ilości surowców, możemy ruszać na podbój twierdz stworzonych przez innych graczy i zajmować coraz to większe tereny.

Ci którzy już wcześniej zakupili grę Petera, otrzymują nową wersję całkowicie bezpłatnie. Po uruchomieniu produkcji mogą po prostu wybrać czy chcą grać w klasycznego Godusa czy też Godus Wars. Pozostali jeżeli chcą sprawdzić czym ponownie Molyneux postanowił nas zaskoczyć, muszą zapłacić 10,99 euro (około 50 złotych). Kiedy gra zostanie ukończona i wyjdzie z fazy Wczesnego Dostępu? Tego póki co nie wiemy.