Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2016, 17:22

Wieści ze świata (Rainbow Six: Siege, Call of Duty: Black Ops III, Crusader Kings II, Tales of Symphonia) 3/2/2016

Dziś piszemy m.in. o niedorobionym porcie Tales of Symphonia na PC oraz o premierach dodatków Operation Black Ice do Rainbow Six: Siege (wraz z patchem 2.0), Awakening do Call of Duty: Black Ops III (PS4) i Conclave do Crusader Kings II. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rainbow Six: Siege – DLC Operation Black Ice i patch 2.0

Ubisoft wypuścił na wszystkich platformach sprzętowych pierwsze darmowe DLC do strzelanki Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege, nazwane Operation Black Ice (pol. Operacja Czarny Lód). W jego skład wchodzi przede wszystkim mapa Yacht (jacht uwięziony wśród lodów Arktyki) oraz dwoje operatorów z kanadyjskiej jednostki Joint Task Force 2 (ci ostatni są na razie dostępni dla nabywców przepustki sezonowej, reszta graczy będzie mogła odblokować ich 9 lutego). Oprócz tego deweloper wypuścił patch 2.0, który wprowadza szereg zmian mających na celu głównie lepsze wyważenie rozgrywki. Więcej informacji o dodatku i łatce znajdziecie tutaj.

Call of Duty: Black Ops III – DLC Awakening dostępne na PS4

Studio Treyarch i firma Activision wypuściły Awakening, pierwsze DLC do strzelanki Call of Duty: Black Ops III, na konsolę PlayStation 4. W skład dodatku wchodzą cztery multiplayerowe mapy (Gauntlet, Rise, Splash, Skyjacked) oraz drugi rozdział kampanii zombie, nazwany „Der Eisendrachen”. DLC jest dostępne w PlayStation Store w cenie 61 zł (wchodzi też w skład przepustki sezonowej). Powinno ono trafić na PC i XOne mniej więcej w ciągu miesiąca.

Premiera Crusader Kings II: Conclave

Firma Paradox Interactive wypuściła jedenaste DLC do strategii Crusader Kings II, zatytułowane Conclave. Rozszerzenie znacząco zwiększa wpływ wasali na rozgrywkę, zmuszając gracza do liczenia się w większym stopniu z radą jego królestwa. Wprowadza też zmiany m.in. w dyplomacji i systemie walki. Dodatek jest dostępny na Steamie w sugerowanej cenie 14,99 euro (ok. 66 zł).

Tales of Symphonia – koszmarny port na PC

Przedwczoraj na Steamie miała miejsce premiera pecetowej wersji jRPG-a Tales of Symphonia… i szybko wyszło na jaw, że mamy tu do czynienia z bardzo niedopracowanym portem. Peter „Durante” Thoman – moder, który doprowadził Dark Souls na PC do stanu używalności modyfikacją DSfix – poświęcił wadom tej konwersji sążnisty artykuł na łamach PC Gamera. Dowiadujemy się z niego, że tytuł m.in. jest bardzo niestabilny, wyświetla obraz w rozdzielczości 720p (bez względu na wybrane ustawienia), niezwykle długo wczytuje dane, nie oferuje wsparcia dla klawiatury i myszki, a także ma blokadę 30 klatek na sekundę i bardzo uciążliwy system zabezpieczeń. Krótko mówiąc, firma Bandai Namco po raz kolejny się nie popisała. Na szczęście wspomniany Durante już pracuje nad stosownymi poprawkami.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: