Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCXONEPSVX360PS3iOS3DSWiiUAND
Okładka LEGO Star Wars: The Force Awakens (PS4)

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

LEGO Star Wars: The Force Awakens

Kolejna odsłona bestsellerowego cyklu przygodowych gier akcji, łączących markę popularnych duńskich klocków LEGO z kultowym uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | LEGO | filmy | humorystyczne | na 2 osoby | kooperacja | przygodowe gry akcji

Okładka LEGO Star Wars: The Force Awakens (PS4)

data premiery gry:

28lip2016

AND

LEGO Star Wars: The Force Awakens to kolejna odsłona bestsellerowego cyklu przygodowych gier akcji, łączących markę popularnych duńskich klocków LEGO z kultowym uniwersum Gwiezdnych wojen. Ta zapoczątkowana w 2005 roku seria doczekała się jak dotąd trzech pełnoprawnych odsłon, bazujących na motywach klasycznej i nowej trylogii kinowej oraz animowanego serialu telewizyjnego Wojny klonów. Niniejsza gra oparta została na siódmym epizodzie słynnej gwiezdnej sagi, wyświetlanym w naszym kraju jako Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, który miał kinową premierę w grudniu 2015 roku. Za powstanie gry odpowiada po raz kolejny studio Traveller’s Tales, zaś sam tytuł stworzony został z myślą o szerokiej gamie platform, takich jak PC, PS4 itd..

Fabuła

Fabuła LEGO Star Wars: The Force Awakens w znacznej mierze podąża za wątkami przedstawionymi w filmie, na którym się wzoruje. Akcja toczy się więc 30 lat po wydarzeniach znanych z Powrotu Jedi i koncentruje na losach nowych bohaterów: byłego szturmowca Najwyższego Porządku Finna, porzuconej jako dziecko zbieraczki złomu Rey oraz pilota Ruchu Oporu Poe Damerona. W tle pojawiają się także kluczowe postacie z poprzednich części sagi, takie jak Han Solo, Luke Skywalker czy księżniczka Leia. Śledzimy również zupełnie nowe, stworzone na potrzeby gry wątki, uzupełniające luki fabularne między Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy.

Mechanika

Podstawy rozgrywki w The Force Awakens na PC, PS4 itd. nie doczekały się znaczących zmian. Nadal mamy więc do czynienia z kolorową przygodówką akcji, w której wcielamy się w całą masę znanych z filmu bohaterów i przeżywamy rozmaite przygody: walczymy z przeciwnikami i rozwiązujemy zagadki logiczne, wymagające najczęściej twórczego wykorzystania popularnych duńskich klocków. Twórcy ze studia TT Games pokusili się jednak o przygotowanie nowych elementów, które urozmaiciły i trochę odświeżyły sprawdzoną formułę serii.

Pierwszym z nich jest funkcja wielokrotnych konstrukcji, która pozwala pokonywać zagadki albo w nieco odmienny sposób, albo w kilku kolejnych etapach. Drugą z nowości stanowią efektowne strzelaniny na blastery, w których walczymy przeciwko szturmowcom Najwyższego Porządku w widoku TPP, wykorzystując klasyczny system osłon. Ostatnia nowinka to znacznie poprawiony model lotu kosmicznymi statkami, które pilotujemy zarówno w liniowych sekwencjach korytarzaowych, jak i na zapewniających nieco więcej swobody arenach. Miłośnicy eksploracji mają do dyspozycji pięć dużych, szczegółowych map z planetami Jakku, D’Qar i Takodana, bazą Starkiller oraz wnętrzem Sokoła Millenium.

Tryby gry

Kampanię fabularną możemy przejść w pojedynkę, przełączając się na towarzyszące nam różne postacie, ale w każdej istnieje możliwość dołączenia drugiej osoby i wspólnego grania na podzielonym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 667 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 297 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Gry podobne do LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Klasyfikacja PEGI LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz/AMD Phenom X4 9850 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 430/Radeon HD 6850 lub lepsza
 • 14 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 480/Radeon HD 5850 lub lepsza
 • 14 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/10
Recenzja gry LEGO Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy - wyborny odcinacz kuponów
Recenzja gry LEGO Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy - wyborny odcinacz kuponów

Recenzja 2 lipca 2016, 15:51

Pewnym urozmaiceniem etapów miały być zupełnie nowe dla serii LEGO tzw. multibudowle. Zamiast dotychczasowej opcji budowania jednej konstrukcji, teraz mamy możliwość wyboru dwóch lub nawet trzech. Z zapowiedzi wynikało, że doda to zupełnie nowy wymiar do zagadek środowiskowych, pozwalając szukać rozwiązania na kilka różnych sposobów. W rzeczywistości jednak to czysto kosmetyczny zabieg, z dodaną tu i ówdzie opcją zobaczenia zabawnej animacji. W wyjątkowych momentach trochę wydłuża rozgrywkę, kiedy musimy przykładowo odgadnąć właściwą kolejność i zbudować najpierw lewą platformę, później środkową i w końcu prawą. Czasem skonstruowanie jednej rzeczy zamyka nam możliwość sprawdzenia tej drugiej - tu przydałaby się jakaś opcja błyskawicznego cofnięcia i zobaczenia innego rozwiązania, bo biorąc pod uwagę, że multi budowle spotykamy co chwila na każdej planszy - szybko zapominamy gdzie, co było. Nie są one w żadnym razie powodem, by jeszcze raz odwiedzić etap, a według autorów taki miał też być ich pierwotny zamysł. Tę funkcję znakomicie spełniają natomiast liczne niedostępne miejsca z ikonką bohatera, którego akurat nie posiadamy, zachęcając nas by wrócić tu z już odblokowaną postacią.

PC
X360
XONE
PS3
PS4
PSV
WiiU
3DS
iOS
AND