Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2019, 21:43

autor: Entelarmer

Powstaje nowe LEGO Star Wars

Matt Wood z wytwórni Skywalker Sound zdradził, że trwają prace nad kolejną odsłoną cyklu LEGO Star Wars. Nieoficjalne źródła podają, że ma być to „ostateczna” część serii, przenosząca całą filmową sagę do świata duńskich klocków.

Powrót Gwiezdnych wojen do świata LEGO może być kolejną atrakcją czekającą na fanów marki. - Powstaje nowe LEGO Star Wars - wiadomość - 2019-04-16
Powrót Gwiezdnych wojen do świata LEGO może być kolejną atrakcją czekającą na fanów marki.

Miniony weekend obfitował w ogłoszenia związane z marką Gwiezdne wojny. Jednak pełnoprawne zapowiedzi to nie wszystko, co przyniósł ze sobą konwent Star Wars Celebration. Matt Wood z firmy Skywalker Sound mimochodem wspomniał, że powstaje nowa gra z serii LEGO Star Wars (via Twitter). Wytwórnia należy bezpośrednio do Disneya, tak więc choć takie oświadczenie trudno uznać za oficjalną zapowiedź, najpewniej jest ono zgodne z prawdą. Co więcej, pokrywa się to ze źródłami serwisu Eurogamer. Jeśli im wierzyć, tytuł ma być czymś więcej niż tylko uzupełnieniem cyklu o historie ósmego i nadciągającego dziewiątego epizodu filmowych Gwiezdnych wojen. Gra będzie „ostatecznym” wcieleniem serii, pozwalając na przeżycie historii ze wszystkich dotychczasowych trylogii.

Poprzednie odsłony LEGO Star Wars zostały ciepło przyjęte przez graczy, podobnie jak inne egranizacje popularnych marek z wykorzystaniem duńskich klocków. Kolorowe przygodowe gry akcji urzekały humorystycznym przedstawieniem znanych historii, masą nawiązań (nie tylko do Gwiezdnych wojen) oraz przyjemną rozgrywką, skupiającą się na walce oraz rozwiązywaniu prostych zagadek. Inna sprawa, że już przy grze LEGO Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy wyraźnie dało się odczuć zmęczenie materiału – brak znaczących zmian mógł przeszkadzać po ograniu kilkunastu produkcji z LEGO w tytule. Czy tym razem doczekamy się większych modyfikacji, czy też twórcy pozostaną przy sprawdzonej formule rozgrywki – przekonamy się po oficjalnej zapowiedzi gry. Na razie ani Disney, ani Warner Bros. – wydawca cyklu – nie odnieśli się jeszcze do tych doniesień.

Ostatnia odsłona serii ukazała się prawie trzy lata temu. - Powstaje nowe LEGO Star Wars - wiadomość - 2019-04-16
Ostatnia odsłona serii ukazała się prawie trzy lata temu.