Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 lipca 2016, 13:08

LEGO Star Wars: The Force Awakens wreszcie także na systemie Android

Do dystrybucji w usłudze Google Play trafiło LEGO Star Wars: The Force Awakens, czyli przygodowa gra akcji, stanowiąca humorystyczną adaptację filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

LEGO Star Wars: The Force Awakens dosyć niespodziewanie trafiło miesiąc temu na iOS-a. Teraz autorzy powtórzyli ten manewr i bez wcześniejszej zapowiedzi gra trafiła właśnie na Androida.

Do tej pory ukazała się już cała masa gier z serii LEGO osadzonych w realiach Gwiezdnych wojen i najnowsza podąża ścieżkami wytyczonymi przez jej poprzedniczki. Zgodnie z tytułem LEGO Star Wars: The Force Awakens bazuje na kinowym przeboju Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Kampania odtwarza scenariusz filmu i tradycyjnie robi to z dużym przymrużeniem oka, zamieniając całą historię w komedię.

Pod względem mechaniki rozgrywki nie zmieniło się zbyt wiele. Ponownie dostajemy przygodową grę akcji, w której zajmujemy się rozwiązywaniem zagadek, pokonywaniem wyzwań platformówkowych i logicznych oraz oczywiście także walką z hordami wrogów za pomocą prostego zręcznościowego systemu walki. Do wyboru jest spory zestaw postaci, z których każda posiada jakieś unikalne talenty. Nie zabrakło także kilku mini gierek urozmaicających zabawę.

Autorzy pokusili się także o kilka nowych rozwiązań i ulepszeń. Pojawiła się mechanika wymiany ognia wykorzystująca system osłon. Inną nowością jest tzw. funkcja wielokrotnych konstrukcji, która pozwala za pomocą klocków pokonywać zagadki albo w nieco odmienny sposób, albo w kilku kolejnych etapach. Do tego mocno poprawiono model lotu, dzięki czemu zabawa statkami kosmicznymi jest znacznie przyjemniejsza.

Mobilne LEGO Star Wars: The Force Awakens dostępne jest na Androida oraz iOS i na obu systemach ma identyczny model biznesowy. Grę możemy pobrać za darmo i w takiej postaci oferuje na pierwszy rozdział kampanii, a kolejne kupujemy w ramach mikropłatności.

LEGO Star Wars: The Force Awakens w Google Play

LEGO Star Wars: The Force Awakens w App Store