Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDSX3603DSPCPSPWiiPS3
Okładka LEGO Pirates of the Caribbean: The Video Game (X360)
OkładkaLEGO Pirates of the Caribbean: The Video Game (X360)

LEGO Piraci z Karaibów

LEGO Pirates of the Caribbean: The Video Game

Kolejna odsłona popularnego cyklu zręcznościowych gier akcji brytyjskiego studia Traveller's Tales, które przenoszą słynne uniwersa kultury masowej do świata klocków LEGO. Tym razem na warsztat poszła kinowa saga Piraci z Karaibów.

Akcji | TPP | LEGO | piraci | filmy | humorystyczne | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium

LEGO Piraci z Karaibów Premiera

10maj2011

PC X360 PS3 PSP NDS Wii 3DS

Gry utrzymane w konwencji zabawy klockami LEGO polubili już miłośnicy Batmana, Indiany Jonesa, Harry'ego Pottera czy Luke'a Skywalkera. Kolejne dzieło brytyjskiego studia deweloperskiego Traveller's Tales przygotowane zostało z myślą o fanach morskich przygód Jacka Sparrowa i jego kompanów z filmowego cyklu Piraci z Karaibów. Koncern Disney Interactive, który jest wydawcą LEGO Pirates of the Caribbean zadbał też, by premiera zbiegła się w czasie z wejściem na ekrany kin czwartej części megaprodukcji z Johnnym Deppem w roli głównej - Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides.

Pod względem fabularnym gra nie jest jednak ograniczona jedynie do tego co przedstawiono w tym filmie i obejmuje wydarzenia, postacie i wątki z wcześniejszych części Piratów z Karaibów. Twórcy LEGO Pirates of the Caribbean zadbali zresztą nie tylko o to, by w „klockową rzeczywistość” wiernie przenieść filmowe scenerie, ale także specyficzne poczucie humoru oraz trzymającą w napięciu akcję. W grze pojawia się ponad 70 postaci z kinowej serii, w tym rzecz jasna Jack Sparrow, Will Turner i Elizabeth Swann.

Podobnie jak w innych odsłonach serii LEGO rozgrywka w LEGO Pirates of the Caribbean podzielona została na etapy. W sumie gracze mają do pokonania ponad 20 zróżnicowanych poziomów. Obfitują one w elementy zręcznościowe i proste zagadki logiczne. Nie brakuje też fantastycznych potworów do zgładzenia oraz skarbów do odkrycia. Każdy z poziomów opowiada inny fragment filmu i został opatrzony co najmniej dwoma przerywnikami filmowymi.

Większość wykorzystanych przez dewelopera rozwiązań w Pirates of the Caribbean ma swoje odpowiedniki w innych grach z serii LEGO. Nieliczne różnice to m.in. możliwość zabawy w „otwartym świecie”, dzięki czemu poszczególne lokacje odwiedzać można wielokrotnie np. poszukując ukrytych przedmiotów. Każda z postaci dostępnych w grze ma przy tym swoje zastosowanie, tzn. dzięki swoim specyficznym umiejętnościom pozwala dotrzeć do miejsc niedostępnych dla innych.

LEGO Pirates of the Caribbean oferuje tryby rozgrywki dla jednego lub dwóch graczy, przy czym druga osoba może uczestniczyć w grze korzystając z dynamicznie podzielonego ekranu.

Pod względem oprawy audio-wizualnej tytuł nie odbiega od standardów wyznaczonych przez inne „klockowe” produkcje studia Traveller's Tales. Producentowi udało się jednak poprawić pracę kamery i wprowadzić zmiany w systemie oświetlenia, co korzystnie wpłynęło na finalną jakość grafiki.

Ostatnia modyfikacja 12 maja 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 1984 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 496 głosów czytelników.

LEGO Piraci z Karaibów cena w dniu premiery: 199,99 PLN

Klasyfikacja PEGI LEGO Piraci z Karaibów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

LEGO Piraci z Karaibów Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.7 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 GT lub lepszy)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3
PSP
Wii
NDS
3DS