Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2011, 09:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Polska premiera LEGO Piraci z Karaibów

Dzisiaj ma miejsce oficjalna premiera LEGO Piraci z Karaibów w Europie i w Polsce. Jest to kolejna odsłona klockowego cyklu LEGO, tym razem osadzona w świecie Piratów z Karaibów.

Dzisiaj ma miejsce oficjalna premiera LEGO Piraci z Karaibów w Europie i w Polsce. Jest to kolejna odsłona klockowego cyklu LEGO, tym razem osadzona w świecie Piratów z Karaibów.

Gra została stworzona przez studio Traveller’s Tales z myślą o wszystkich liczących się obecnie platformach sprzętowych. W naszym kraju wydała ją firma CD Projekt, która zdecydowała się na lokalizację wersji na komputery osobiste, Playstation 3 oraz Xboksa 360. Pozostałe edycje dostępne są po angielsku.

Polska premiera LEGO Piraci z Karaibów - ilustracja #1

Zainteresowani zakupem gracze cały czas mogą składać zamówienia m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Pecetowcy w takim przypadku muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 79.90 złotych, podczas gdy posiadacze PlayStation 3 i Xboksa 360 zapłacą 179.90 złotych. Tytuł zakupią również użytkownicy Wii (119.90 złotych), 3DS-a (169.90 złotych), a także PSP i pierwszego DS-a (w obu przypadkach po 119.90 złotych).

Jeśli nadal nie jesteście zdecydowani na zdobycie tej pozycji, być może pomocny okaże się dla Was najnowszy filmik z cyklu Gramy!. Redakcja tvgry.pl prezentuje w nim pokrótce dzieło Traveller’s Tales – materiał trwa ponad 18 minut, więc pozwala dokładnie przyjrzeć się ewentualnym zmianom, jakie nastąpiły względem poprzedniczek. Oprócz tego warto nadrobić zaległości, oglądając wydane do tej pory zwiastuny gry.

LEGO Piraci z Karaibów podejmuje temat morskich przygód Jacka Sparrowa, które mogliśmy przeżywać w czterech filmach z tej serii (włącznie z najnowszym Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach). Podobnie jak w poprzednich produkcjach z tego cyklu, mechanika rozgrywki stanowi połączenie elementów platformowych i przygodowych, a ogromnym atutem produkcji jest możliwość ukończenia głównego trybu w kooperacji z drugim graczem.