Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2011, 09:42

autor: Adrian Werner

Wyniki finansowe Ubisoftu - doskonała sprzedaż Assassin’s Creed: Brotherhood, opóźnienie Ghost Recon: Future Soldier

W ostatnich dniach wiele firm opublikowało swoje wyniki finansowe za miniony kwartał. Teraz dołączył do nich również Ubisoft. Prezentacji suchych liczb towarzyszyło tradycyjnie ujawnienie planów wydawcy na przyszłość.

W ostatnich dniach wiele firm opublikowało swoje wyniki finansowe za miniony kwartał. Teraz dołączył do nich również Ubisoft. Prezentacji suchych liczb towarzyszyło tradycyjnie ujawnienie planów wydawcy na przyszłość.

Sprzedaż gier – 7,2 mln egzemplarzy Assassin’s Creed: Brotherhood

Wyniki finansowe Ubisoftu - doskonała sprzedaż Assassin’s Creed: Brotherhood, opóźnienie Ghost Recon: Future Soldier  - ilustracja #1

Assassin’s Creed: Brotherhood okazał się olbrzymim sukcesem

Wydawca pochwalił się również osiągnięciami konkretnych marek. Assassin’s Creed: Brotherhood zakupiło już 7,2 milionów graczy, podczas gdy Michael Jackson: The Experience uzyskało wynik na poziomie 3 milionów. Ujawniono również dane dotyczące całych serii:

Seria

Sprzedano egzemplarzy:

Prince of Persia

17 milionów

Driver

15 milionów

Just Dance

10 milionów

The Settlers

8 milionów

Brothers in Arms

7 milionów

Far Cry

7 milionów

Anno

5 milionów

Your Shape

2 milionów

Plany na przyszłość – ambitny projekt pecetowy i opóźnienie nowego Ghost Recona

Wyniki finansowe Ubisoftu - doskonała sprzedaż Assassin’s Creed: Brotherhood, opóźnienie Ghost Recon: Future Soldier  - ilustracja #2

Na Ghost Recon: Future Soldier poczekamy do przyszłego roku.

Ubisoft zdradził, że już za kilka dni ujawniony zostanie bardzo ambitny projekt pecetowy bazujący na jednej z najcenniejszych marek wydawcy. Ma on wykorzystać doświadczenie firmy w sieciowych modelach biznesowych uzyskane przy produkcji takich tytułów jak The Settlers Online czy Might & Magic: Heroes Kingdoms. Ponadto zapowiedziano, że w najbliższych miesiącach ruszy zamknięta beta gry Trackmania 2: Canyon. W planach jest również należąca do serii Imagine produkcja skierowana dla dziewczynek, która oparta zostanie na modelu darmowym uzupełnionym mikropłatnościami.

Mamy niestety złe wieści dla ludzi czekających na Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier. Gra zaliczyła kolejny poślizg i teraz jej premiera zapowiadana jest na początek przyszłego roku. Powodem takiej decyzji jest obawa przed bezpośrednią konfrontacją z innymi militarnymi strzelankami takimi jak nowe Call of Duty czy Battlefield 3. Ponadto firma chce się skoncentrować na promocji Assassin’s Creed: Revelations.

Ubisoft poinformował również o przeprowadzonej restrukturyzacji wewnętrznych studiów i reorganizacji ich pracy. Rezultatem tego było skasowanie kilku projektów, choć nie podano żadnych konkretnych tytułów. Miejmy nadzieję, że jednym z nich nie okaże się Beyond Good & Evil 2.

Na koniec potwierdzono, że wydawca zamierza wspierać Project Café, czyli nową konsolę Nintendo. W przypadku tej platformy możemy się spodziewać m.in. konwersji znajdujących się obecnie w produkcji gier na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Wyniki finansowe firmy

Wyniki finansowe Ubisoftu - doskonała sprzedaż Assassin’s Creed: Brotherhood, opóźnienie Ghost Recon: Future Soldier  - ilustracja #3

W okresie od 1 stycznia do 31 marca tego roku sprzedaż gier Ubisoftu przyniosła 178 milionów euro przychodu, co stanowi spadek o 15% w porównaniu z 210 milionami uzyskanymi w pierwszym kwartale roku ubiegłego. Nie przeszkodziło to jednak firmie w osiągnięciu wzrostu zarówno przychodów (do 1,039 miliarda euro), jak i zysków brutto (do 673,4 milionów euro) w skali całego roku fiskalnego, czyli dwunatsu miesięcy od 1 kwietnia 2010 do 31 marca 2011.

Szefostwo firmy było zadowolone z wyników finansowych. Podkreślono, że dużą rolę w osiągnięciu tych sukcesów odegrały gry z kategorii casual (zwłaszcza te korzystające z Kinecta) oraz wsparcie kilkoma tytułami startu konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Co ciekawe, ujawniono również udział poszczególnych platform w przychodzie wygenerowanym w pierwszym kwartale 2011 roku.

Platforma:

Udział w przychodach:

Wii

37%

Nintendo 3DS

20%

PC

17%

XBOX 360

9%

PlayStation 3

7%

Nintendo DS

5%

Inne

3%

PSP

2%

Yves Guillemot (prezes firmy) na koniec uspokoił inwestorów zaniepokojonych zamieszaniem wokół PlayStation Network. Wytłumaczył, że wydawca nie uzyskiwał dużych przychodów z tej usługi, dlatego jej wyłącznie nie odbije się mocno na wynikach firmy.

Ostatnia aktualizacja: 2011-05-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.