Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka The Settlers Online (WWW)
OkładkaThe Settlers Online (WWW)

The Settlers Online WWW

Castle Empire

Przeglądarkowa wersja jednej z najpopularniejszych strategii ekonomicznych, której początki sięgają pierwszej połowy lat 90-tych. Za powstanie gry odpowiadają oryginalni twórcy serii z niemieckiego studia Blue Byte, zaś mechanika rozgrywki nawiązuje do pierwszych odsłon cyklu.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | zagraj za darmo | widok izometryczny | 2D | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Settlers Online Premiera WWW

17listopada2010

pudełko PL

29marca2012

producent: Ubisoft Blue Byte wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Settlers Online

Anno Online

Ultima Online

Cultures Online

The Settlers Online to rozgrywana z poziomu przeglądarki darmowa adaptacja popularnej serii strategicznej, łącząca elementy gry ekonomicznej ze specyfiką MMO. Autorami są ludzie z Blue Byte, czyli twórcy głównych odsłon cyklu The Settlers.

Podstawy rozgrywki nie odbiegają od poprzednich gier z serii i zabawa wciąż polega na systematycznym rozwoju naszego królestwa. Dokonujemy tego wznosząc nowe budynki i jednocześnie pilnując, by nie zabrakło potrzebnych do tego materiałów. Początkowe zapasy nie starczają na długo, dlatego trzeba pomyśleć o zdobywaniu surowców i właściwym ich przetwarzaniu. Konieczne jest też zadbanie o odpowiednią architekturę naszej osady. Tylko przemyślane rozmieszczenie budynków zapewni naszej cywilizacji odpowiednią wydajność ekonomiczną. Nie sama jednak gospodarka zajmuje uwagę każdego władcy. Prędzej czy później przychodzi moment, gdy pewne problemy trzeba rozwiązać siłowo za pomocą armii.

Niczego nie osiągniemy bez wiernych poddanych, dlatego kluczową sprawą jest dbanie o zaspokajanie potrzeb podległych nam osadników. Tym, co odróżnia The Settlers Online od poprzedników, jest aspekt sieciowy. Nasza cywilizacja nie istnieje w próżni. Obok niej świat gry zamieszkują tysiące innych graczy, z którymi możemy handlować, zawierać pakty, a nawet wspólnie prowadzić wojnę przeciwko komputerowym oponentom.

The Settlers Online rozgrywane jest z poziomu przeglądarki i oferuje ładną dwuwymiarową grafikę przywodzącą na myśl trzecią i czwartą część serii. Gra oparta jest na modelu darmowym rozszerzonym o mikropłatności. Kupowanie czegokolwiek za prawdziwe pieniądze nie jest jednak wymagane i praktycznie wszystko da się osiągnąć poprzez spędzenie wystarczającej ilości czasu w grze.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 269 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.0 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

The Settlers Online cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Wymagania wiekowe The Settlers Online: Odpowiednia dla każdego wieku.