Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka The Settlers Online (WWW)

The Settlers Online WWW

Castle Empire

Przeglądarkowa wersja jednej z najpopularniejszych strategii ekonomicznych, której początki sięgają pierwszej połowy lat 90-tych. Za powstanie gry odpowiadają oryginalni twórcy serii z niemieckiego studia Blue Byte, zaś mechanika rozgrywki nawiązuje do pierwszych odsłon cyklu.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | zagraj za darmo | widok izometryczny | 2D | MMO

WWW
Okładka The Settlers Online (WWW)

producent: Ubisoft Blue Byte

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

17listopada2010

29marca2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Settlers Online to rozgrywana z poziomu przeglądarki darmowa adaptacja popularnej serii strategicznej, łącząca elementy gry ekonomicznej ze specyfiką MMO. Autorami są ludzie z Blue Byte, czyli twórcy głównych odsłon cyklu The Settlers.

Podstawy rozgrywki nie odbiegają od poprzednich gier z serii i zabawa wciąż polega na systematycznym rozwoju naszego królestwa. Dokonujemy tego wznosząc nowe budynki i jednocześnie pilnując, by nie zabrakło potrzebnych do tego materiałów. Początkowe zapasy nie starczają na długo, dlatego trzeba pomyśleć o zdobywaniu surowców i właściwym ich przetwarzaniu. Konieczne jest też zadbanie o odpowiednią architekturę naszej osady. Tylko przemyślane rozmieszczenie budynków zapewni naszej cywilizacji odpowiednią wydajność ekonomiczną. Nie sama jednak gospodarka zajmuje uwagę każdego władcy. Prędzej czy później przychodzi moment, gdy pewne problemy trzeba rozwiązać siłowo za pomocą armii.

Niczego nie osiągniemy bez wiernych poddanych, dlatego kluczową sprawą jest dbanie o zaspokajanie potrzeb podległych nam osadników. Tym, co odróżnia The Settlers Online od poprzedników, jest aspekt sieciowy. Nasza cywilizacja nie istnieje w próżni. Obok niej świat gry zamieszkują tysiące innych graczy, z którymi możemy handlować, zawierać pakty, a nawet wspólnie prowadzić wojnę przeciwko komputerowym oponentom.

The Settlers Online rozgrywane jest z poziomu przeglądarki i oferuje ładną dwuwymiarową grafikę przywodzącą na myśl trzecią i czwartą część serii. Gra oparta jest na modelu darmowym rozszerzonym o mikropłatności. Kupowanie czegokolwiek za prawdziwe pieniądze nie jest jednak wymagane i praktycznie wszystko da się osiągnąć poprzez spędzenie wystarczającej ilości czasu w grze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 254 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.0 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Gry podobne do The Settlers Online

Wymagania wiekowe The Settlers Online

odpowiednia dla każdego wieku

Osadnicy w wersji MMO - test wersji beta gry The Settlers Online
Osadnicy w wersji MMO - test wersji beta gry The Settlers Online

Przed premierą 22 stycznia 2012, 12:49

Wady te widoczne są przede wszystkim w militarnym aspekcie gry. Werbunek poszczególnych oddziałów trwa niemiłosiernie długo, a kiedy już wojacy staną na nasze rozkazy, możemy być pewni, że znaczna ich część zginie w pierwszej lepszej bitwie (poczucie marnotrawstwa jest tutaj ogromne). Nie można w żaden sposób obronić naszych żołnierzy przed śmiercią, ponieważ starcia odbywają się automatycznie, bez najmniejszego udziału ze strony gracza. Co gorsza, jedynym przeciwnikiem jest sztuczna inteligencja, objawiająca się w formie obozowisk bandytów – systematyczna ich eliminacja jest w zasadzie głównym celem gry. Jedynymi sposobami na interakcję z innymi graczami są: chat, handel oraz wspólne wykonywanie misji (polegających zawsze na walce z AI). Nie jest to szczególnie bogata oferta, zwłaszcza w starciu z konkurencyjnymi tytułami.