Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Lord of Ultima (WWW)

Lord of Ultima WWW

Przeglądarkowa strategia w świecie znanym z legendarnej serii cRPG-ów Ultima. Gracze wcielają się w lordów, którzy budują królestwo i walczą o władzę. Musimy dbać o gospodarkę, zbierać surowce, wznosić struktury obronne, jak również gromadzić armie i prowadzić wojny.

Strategiczne | zagraj za darmo | MMO

Gra przestała działać 12 maja 2014

WWW
Okładka Lord of Ultima (WWW)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

20kwietnia2010

premiera światowa

Gra Lord of Ultima przestała działać

12maja2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Uwaga: 12 maja 2014 zamknięto serwery gry i wstrzymano rozwój całej usługi.

Lords of Ultima to przeglądarkowa gra strategiczna rozgrywająca się w uniwersum stworzonym przez Richarda Garriotta, znanego również jako Lord British. Seria Ultima została stworzona już w 1980 roku i powracała w wielu różnych odsłonach (także w postaci sieciowej w Ultimie Online). Za produkcję odpowiedzialna jest ekipa ze studia EA Phenomic, znana z takich gier jak BattleForge czy Spellforce.

W Lords of Ultima gracze wcielają się w przywódców, którzy muszą zbudować swoje królestwo od podstaw. Zabawa zaczyna się od tworzenia infrastruktury gospodarczej (farm), zbierania surowców (drewna, kamienia, rudy żelaza) oraz stawiania odpowiednich zabezpieczeń przed wrogimi lordami (mury obronne, wieżyczki strzeleckie, kryjówki). W później fazie rozgrywki uczestnicy biorą udział w bitwach, przeczesują niebezpieczne podziemia i prowadzą własną armię do zwycięstwa.

Produkcja cechuje się przejrzystym interfejsem, za pomocą którego możemy robić wiele różnych rzeczy – budować, rekrutować wojsko, wydawać rozkazy żołnierzom, przeglądać mapę okolicy i wykonywać przygotowane zadania. Jak w każdej grze przeglądarkowej, wiele czynności wymaga czasu – im bardziej jesteśmy rozwinięci, tym dłużej czekamy na ulepszenia jednostek czy budynków. Cały czas musimy dbać o dopływ czterech podstawowych surowców: drewna, kamienia, żelaza oraz żywności.

Gracz może stworzyć armię składającą się z wielu typów jednostek: Berserkerów, łuczników, rycerzy, zwiadowców, paladynów, a nawet magów i czarnoksiężników. Oprócz tego do naszej dyspozycji oddano kilka typów łodzi bojowych oraz maszyn oblężniczych, które przydają się podczas atakowania wrogich miast. Wojsko może posłużyć do najeżdżania włości innych graczy oraz penetrowania niebezpiecznych podziemi, wypełnionych potworami i artefaktami.

Oprawa audiowizualna tytułu jest bardzo przyjemna i wykonana z dbałością o detale. Świat gry został podzielony na widok miast i ogólną mapę, na której zaznaczone są siedziby innych graczy, podziemia i inne elementy. Warto dodać, że twórcy postarali się o odpowiednie zaplecze niezbędnych funkcji: chat, pocztę, forum, a nawet integrację z serwisem Facebook. Produkcja jest darmowa, chociaż pojawia się w niej system mikro-płatności i wbudowany sklep, w którym można kupić kilka ułatwień i dodatków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lord of Ultima

12+

Wieści ze świata (BeamNG.drive, Lord of Ultima, Turbine Entertainment) 13/2/14
Wieści ze świata (BeamNG.drive, Lord of Ultima, Turbine Entertainment) 13/2/14

wiadomość13 lutego 2014

Dziś piszemy m.in. o zwolnieniach w zespole Turbine Entertainment, pojawieniu się gry BeamNG.drive w programie Steam Greenlight, a także o wyłączeniu serwerów Lord of Ultima. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Batman: Gotham by Gaslight, Gods & Heroes, .hack) 16/1/12

wiadomość16 stycznia 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o skasowanej grze Batman: Gotham by Gaslight, terminie premiery Double Fine Happy Action Theater, przejściu produkcji MMO Gods & Heroes na model free-to-play oraz ujednoliconej walucie dla darmowych tytułów od firmy Electronic Arts.

25 milionów użytkowników w grach typu free to play od firmy Electronic Arts
25 milionów użytkowników w grach typu free to play od firmy Electronic Arts

wiadomość13 stycznia 2012

Gry wydawane przez firmę Electronic Arts pod banderą Play4Free cieszą się coraz większą popularnością, zdobywając łącznie 25 milionów zarejestrowanych graczy. Wynik ten miał spory wpływ na ponad miliard dolarów przychodu w zeszłym roku z tytułu cyfrowej dystrybucji.

Lord of Ultima po polsku
Lord of Ultima po polsku

wiadomość14 grudnia 2010

Lord of Ultima, przeglądarkowa gra strategiczna stworzona przez studio EA Phenomic otrzymała dzisiaj sześć nowych wersji językowych. Wśród nich znalazła się również edycja skierowana do polskich graczy.

Przegląd@rkowe Granie - nowożytna Ultima, stalowe cygara i Tiger Woods
Przeglą[email protected] Granie - nowożytna Ultima, stalowe cygara i Tiger Woods

wiadomość19 lipca 2010

Dzisiejszy artykuł rozpoczyna cykl artykułów dotyczących gier przeznaczonych na przeglądarki internetowe. Chciałbym Wam dzisiaj przedstawić trzy, całkiem fajne tytuły, którym warto poświęcić odrobinę uwagi. Nawet jeśli ktoś z tego typu rozrywką nie miał wcześniej do czynienia, to jest szansa, że znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Jeśli nie w tym artykule, to być może w kolejnych.