Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Lord of Ultima (WWW)
OkładkaLord of Ultima (WWW)

Lord of Ultima WWW

Przeglądarkowa strategia w świecie znanym z legendarnej serii cRPG-ów Ultima. Gracze wcielają się w lordów, którzy budują królestwo i walczą o władzę. Musimy dbać o gospodarkę, zbierać surowce, wznosić struktury obronne, jak również gromadzić armie i prowadzić wojny.

Strategiczne | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lord of Ultima Premiera WWW

premiera światowa

20kwietnia2010

Gra przestała działać

12maja2014

producent: Phenomic wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Uwaga: 12 maja 2014 zamknięto serwery gry i wstrzymano rozwój całej usługi.

Lords of Ultima to przeglądarkowa gra strategiczna rozgrywająca się w uniwersum stworzonym przez Richarda Garriotta, znanego również jako Lord British. Seria Ultima została stworzona już w 1980 roku i powracała w wielu różnych odsłonach (także w postaci sieciowej w Ultimie Online). Za produkcję odpowiedzialna jest ekipa ze studia EA Phenomic, znana z takich gier jak BattleForge czy Spellforce.

W Lords of Ultima gracze wcielają się w przywódców, którzy muszą zbudować swoje królestwo od podstaw. Zabawa zaczyna się od tworzenia infrastruktury gospodarczej (farm), zbierania surowców (drewna, kamienia, rudy żelaza) oraz stawiania odpowiednich zabezpieczeń przed wrogimi lordami (mury obronne, wieżyczki strzeleckie, kryjówki). W później fazie rozgrywki uczestnicy biorą udział w bitwach, przeczesują niebezpieczne podziemia i prowadzą własną armię do zwycięstwa.

Produkcja cechuje się przejrzystym interfejsem, za pomocą którego możemy robić wiele różnych rzeczy – budować, rekrutować wojsko, wydawać rozkazy żołnierzom, przeglądać mapę okolicy i wykonywać przygotowane zadania. Jak w każdej grze przeglądarkowej, wiele czynności wymaga czasu – im bardziej jesteśmy rozwinięci, tym dłużej czekamy na ulepszenia jednostek czy budynków. Cały czas musimy dbać o dopływ czterech podstawowych surowców: drewna, kamienia, żelaza oraz żywności.

Gracz może stworzyć armię składającą się z wielu typów jednostek: Berserkerów, łuczników, rycerzy, zwiadowców, paladynów, a nawet magów i czarnoksiężników. Oprócz tego do naszej dyspozycji oddano kilka typów łodzi bojowych oraz maszyn oblężniczych, które przydają się podczas atakowania wrogich miast. Wojsko może posłużyć do najeżdżania włości innych graczy oraz penetrowania niebezpiecznych podziemi, wypełnionych potworami i artefaktami.

Oprawa audiowizualna tytułu jest bardzo przyjemna i wykonana z dbałością o detale. Świat gry został podzielony na widok miast i ogólną mapę, na której zaznaczone są siedziby innych graczy, podziemia i inne elementy. Warto dodać, że twórcy postarali się o odpowiednie zaplecze niezbędnych funkcji: chat, pocztę, forum, a nawet integrację z serwisem Facebook. Produkcja jest darmowa, chociaż pojawia się w niej system mikro-płatności i wbudowany sklep, w którym można kupić kilka ułatwień i dodatków.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lord of Ultima: 12+