Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Cultures Online (WWW)
OkładkaCultures Online (WWW)

Cultures Online WWW

Cultures Online to darmowa strategia przeglądarkowa, łącząca elementy gry ekonomicznej z MMORPG, wyprodukowana przez studio Funatics. Jako przywódca nacji wikingów w okolicach Islandii dbamy o rozwój społeczeństwa i jego ekspansję na sąsiednie tereny.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | MMO | wikingowie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cultures Online Premiera WWW

7lipca2010

producent: Funatics Development wydawca: gamigo AG Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cultures Online

The Settlers IV

Anno Online

The Settlers Online

Cultures Online to darmowa produkcja rozgrywana z poziomu przeglądarki, łącząca elementy gry ekonomicznej z MMORPG. Autorami są ludzie z Funatics, znani ze stworzenia tytułów takich jak m.in. The Settlers: Narodziny kultur, 8th Wonder of the World, Northland oraz oczywiście cyklu Cultures.

Przygoda zaczyna się w małej wiosce osadzonej na wyspie niedaleko Islandii. Naszym zadaniem jest takie pokierowane podległymi nam wikingami, aby zapewnić im dobrobyt i bezpieczeństwo. W tym celu nie tylko rozwijamy samą osadę do poziomu potężnego miasta, ale również rekrutujemy bohaterów, których potem wysyłamy na wyprawy oraz używamy do odpierania ataków konkurencyjnych ludów. Od gracza tylko zależy, jaką ścieżkę rozwoju wybierze. Może postawić na wojskowość i prowadzić niekończące się wojny, skoncentrować się na warstwie ekonomicznej i gromadzeniu bogactwa lub też całą uwagę skupić na rozwoju kulturalnym i naukowym.

Podlegli nam bohaterowie posiadają charakterystyki typowe dla gier role-playing, które rozwijamy korzystając ze zdobytych w czasie bitew oraz wypełniania zadań pobocznych punktów doświadczenia. Wpływ na możliwości postaci ma również posiadany przez nie oręż. Samą walkę oparto z kolei na rozwiązaniach znanych z RTS-ów, dlatego musimy zawsze pamiętać o odpowiednim doborze jednostek w armii. Każda broń jest szczególnie skuteczna przeciwko konkretnym oddziałom i prawie bezużyteczna przeciwko innym.

Cultures Online rozgrywane jest z poziomu przeglądarki. Na każdym serwerze bawią się tysiące ludzi, z którymi możemy prowadzić handel, zawierać pakty lub też toczyć przeciwko nim wojny. Gra oparta jest na modelu darmowym rozszerzonym o mikropłatności. Kupowanie czegokolwiek za prawdziwe pieniądze nie jest jednak wymagane i praktycznie wszystko da się osiągnąć poprzez spędzenie wystarczającej ilości czasu w grze.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cultures Online: Odpowiednia dla każdego wieku.