Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOWWW
Okładka Cultures Online (WWW)

Cultures Online WWW

Cultures Online to darmowa strategia przeglądarkowa, łącząca elementy gry ekonomicznej z MMORPG, wyprodukowana przez studio Funatics. Jako przywódca nacji wikingów w okolicach Islandii dbamy o rozwój społeczeństwa i jego ekspansję na sąsiednie tereny.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | wikingowie

WWW
Okładka Cultures Online (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

7lipca2010

Cultures Online to darmowa produkcja rozgrywana z poziomu przeglądarki, łącząca elementy gry ekonomicznej z MMORPG. Autorami są ludzie z Funatics, znani ze stworzenia tytułów takich jak m.in. The Settlers: Narodziny kultur, 8th Wonder of the World, Northland oraz oczywiście cyklu Cultures.

Przygoda zaczyna się w małej wiosce osadzonej na wyspie niedaleko Islandii. Naszym zadaniem jest takie pokierowane podległymi nam wikingami, aby zapewnić im dobrobyt i bezpieczeństwo. W tym celu nie tylko rozwijamy samą osadę do poziomu potężnego miasta, ale również rekrutujemy bohaterów, których potem wysyłamy na wyprawy oraz używamy do odpierania ataków konkurencyjnych ludów. Od gracza tylko zależy, jaką ścieżkę rozwoju wybierze. Może postawić na wojskowość i prowadzić niekończące się wojny, skoncentrować się na warstwie ekonomicznej i gromadzeniu bogactwa lub też całą uwagę skupić na rozwoju kulturalnym i naukowym.

Podlegli nam bohaterowie posiadają charakterystyki typowe dla gier role-playing, które rozwijamy korzystając ze zdobytych w czasie bitew oraz wypełniania zadań pobocznych punktów doświadczenia. Wpływ na możliwości postaci ma również posiadany przez nie oręż. Samą walkę oparto z kolei na rozwiązaniach znanych z RTS-ów, dlatego musimy zawsze pamiętać o odpowiednim doborze jednostek w armii. Każda broń jest szczególnie skuteczna przeciwko konkretnym oddziałom i prawie bezużyteczna przeciwko innym.

Cultures Online rozgrywane jest z poziomu przeglądarki. Na każdym serwerze bawią się tysiące ludzi, z którymi możemy prowadzić handel, zawierać pakty lub też toczyć przeciwko nim wojny. Gra oparta jest na modelu darmowym rozszerzonym o mikropłatności. Kupowanie czegokolwiek za prawdziwe pieniądze nie jest jednak wymagane i praktycznie wszystko da się osiągnąć poprzez spędzenie wystarczającej ilości czasu w grze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Cultures Online

Wymagania wiekowe Cultures Online

odpowiednia dla każdego wieku

Przeglądarkowe Cultures Online wreszcie w wersji angielskiej
Przeglądarkowe Cultures Online wreszcie w wersji angielskiej

wiadomość1 października 2010

Niemiecka wersja Cultures Online, czyli przeglądarkowej adaptacji popularnej serii strategii ekonomicznych działa już od kilku miesięcy. Teraz wreszcie doczekaliśmy się premiery edycji w języku angielskim.

Przeglądarkowy Patrician Online dołączy do The Settlers Online i Cultures Online
Przeglądarkowy Patrician Online dołączy do The Settlers Online i Cultures Online

wiadomość18 sierpnia 2010

Gry przeglądarkowe robią się w ostatnim czasie coraz popularniejsze i kolejne słynne pecetowe marki dostają własne adaptacje tego typu. Najnowszym przykładem tego trendu jest właśnie ujawniony Patrician Online.