Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2010, 08:50

Przeglądarkowe Cultures Online wreszcie w wersji angielskiej

Niemiecka wersja Cultures Online, czyli przeglądarkowej adaptacji popularnej serii strategii ekonomicznych działa już od kilku miesięcy. Teraz wreszcie doczekaliśmy się premiery edycji w języku angielskim.

Niemiecka wersja Cultures Online, czyli przeglądarkowej adaptacji popularnej serii strategii ekonomicznych działa już od kilku miesięcy. Teraz wreszcie doczekaliśmy się premiery edycji w języku angielskim.

Przeglądarkowe Cultures Online wreszcie w wersji angielskiej - ilustracja #1

By rozpocząć zabawę wpierw musicie założyć sobie konto na oficjalnej stronie, a potem poczekać na odpowiedniego emaila. Wersja angielska wystartowała niedawno, więc na razie można natrafić na pewne niedociągnięcia techniczne, takie jak język niemiecki przy niektórych stadiach rejestracji. Pamiętajcie o dostępnej w prawym górnym roku ikonie językowej, bo czasem trzeba ręcznie przełączyć się na język angielski, pomimo logowania się z poziomu anglojęzycznej strony głównej.

Cultures Online stworzyło studio Funatics, czyli ten sam zespół, który opracował poprzednie części serii. Nasza przygoda w grze zaczyna się w małej wiosce osadzonej na wyspie niedaleko Islandii. Podstawy zabawy przypominają tradycyjne odsłony cyklu. Naszym zadaniem zatem jest takie pokierowane podległymi wikingami, aby zapewnić im dobrobyt i bezpieczeństwo. W tym celu nie tylko rozwijamy samą osadę do poziomu potężnego miasta, ale również rekrutujemy bohaterów, których potem wysyłamy na wyprawy oraz używamy do odpierania ataków konkurencyjnych ludów. Gra oferuje sporą swobodę w wyborze ścieżki rozwoju. Możemy postawić na wojskowość i prowadzić niekończące się wojny, skoncentrować się na warstwie ekonomicznej i gromadzeniu bogactwa lub też całą uwagę skupić na rozwoju kulturalnym i naukowym.

Przeglądarkowe Cultures Online wreszcie w wersji angielskiej - ilustracja #2

Podlegli nam bohaterowie posiadają charakterystyki typowe dla gier role-playing, które rozwijamy korzystając ze zdobytych w czasie bitew oraz wypełniania zadań pobocznych punktów doświadczenia. Wpływ na możliwości postaci ma również posiadany przez nie oręż. Samą walkę oparto z kolei na rozwiązaniach znanych z RTS-ów, dlatego musimy zawsze pamiętać o odpowiednim doborze jednostek w armii. Każda broń jest szczególnie skuteczna przeciwko konkretnym oddziałom i prawie bezużyteczna przeciwko innym.

Cultures Online rozgrywane jest z poziomu przeglądarki. Na każdym serwerze bawią się tysiące ludzi, z którymi możemy prowadzić handel, zawierać pakty lub też toczyć przeciwko nim wojny. Gra oparta jest na tradycyjnym dla produkcji tego typu modelu darmowym rozszerzonym o mikropłatności. Cała zabawa utrzymana jest w znanym miłośnikom serii sympatycznym stylu graficznym. Na koniec warto dodać, że Funatics coraz odważniej poczyna sobie w segmencie gier przeglądarkowych. Studio to nie tylko opracowało Cultures Online, ale również pomaga przy produkcji Patrician Online.