Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Northland (PC)

Wyprawa na Północ PC

Northland

Trzecia gra z przygodowo-strategicznego cyklu - Cultures. Tym razem główni bohaterowie muszą przeciwstawić się knowaniom złego boga Loki. Twórcy przygotowali dla kampanię składającą się z ośmiu głównych, rozbudowanych misji oraz szeregu map dodatkowych.

Strategiczne | RTS | mitologia nordycka

PC Windows
Okładka Northland (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia2002

15stycznia2004

pudełko PL

Trzecia gra z przygodowo-strategicznego cyklu - Cultures. Akcja tej części rozpoczyna się niedługo po tym jak główni bohaterowie, tj. Hatschi (Saracen), Sigurd (Frank), Bjami (Wiking) oraz Crya (Bizantyjczyk) pokonali okropnego midgardzkiego węża (co opisywała gra „Cultures 2 - The Gates of Asgard”) - Hatschi i Sigurd powrócili do swych domów, a Bjami i Crya udali się do Bizancjum. Pewnego dnia otrzymali wiadomość od Hatschi, w której prosi on o pomoc – jakieś wężopodobne kreatury pustoszą jego ojczyznę. Bjami i Crya bez chwili wahania wyruszają na pomoc przyjacielowi i tak zaczyna się ich kolejna, pełna walki przygoda. W całą sprawę wplątany jest przebiegły bóg Loki pałający rządzą zemsty na Odinie, który za karę wygnał go z Asgardu – to Loki był odpowiedzialny za kłopoty spowodowane midgardzkim wężem.

Tym razem twórcy z zespołu Funatics przygotowali dla graczy kampanię składającą się z ośmiu głównych, rozbudowanych misji oraz szeregu misji dodatkowych, naturalnie z rozbudowanym wątkiem fabularnym, pełnym niespodziewanych zwrotów akcji – mało powiedzieć, że Loki pod przybranym imieniem Ykol wkrada się w łaski naszych bohaterów i manipuluje nimi przez część gry. Ponadto możemy przejść osiem dodatkowych single-playerowych zdań nie związanych z kampanią oraz sześć misji dedykowanych rozgrywce w trybie multiplayer (do sześciu osób równocześnie w sieci Lan i Internet).

  • Trzy poziomy trudności.
  • Ładna oprawa graficzna, dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne, mgła, itp.
  • Prosty w obsłudze edytor map.
  • Gra bazująca na udoskonalonej technologii użytej w „Cultures 2: The Gates of Asgard”, polepszone A.I., itp.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1442 głosów czytelników.

Gry podobne do Wyprawa na Północ

Wymagania wiekowe Northland

12+

Wymagania sprzętowe Wyprawa na Północ

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 256MB RAM
  • 8MB akcelerator 3D
  • 350 MB HDD
Wyprawa na Północ - recenzja gry
Wyprawa na Północ - recenzja gry

Recenzja 25 lutego 2004, 11:58

Zaspokajanie potrzeb mieszkańców każdej wioski stanowi bodaj największy kłopot. Potrzeby mają oni bowiem co chwilę. W praktyce wygląda to tak, że każdy jeden Wiking raz po raz odrywa się od pracy, by coś zjeść lub zdrzemnąć się. Co gorsza mają oni również tendencję do ignorowania wydawanych im poleceń, jeśli mają na uwadze jakieś milsze zajęcie. Jednym z podstawowych zadań gracza jest więc zadbanie o to, by zaspokajanie potrzeb zabierało jego podopiecznym jak najmniej czasu i by wystarczało na jak najdłużej. Wymaga to jednak nakładów. Dla przykładu: aby Wiking mógł się najeść do syta obiadkiem ugotowanym mu przez żonę i podanym w glinianym naczyniu, trzeba (krótko rzecz ujmując) wybudować dom, znaleźć delikwentowi żonę, wyszkolić zbieracza gliny, wybudować garncarnię, wyszkolić garncarza i zlecić mu produkcję glinianych naczyń. Oczywiście naczynia te przydadzą się całej populacji...