Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cultures 2: The Gates of Asgard (PC)

Cultures 2: Bramy Asgardu PC

Cultures 2: The Gates of Asgard

Kolejna część serii opowiadającej o podbojach cywilizacji wikingów. Poprzednio w Cultures: Discovery of Vinland nasi dzielni bohaterowie podbijali kontynent amerykański, tu zaś zaczynają rozszerzać swe wpływy na Europę i Środkowy Wschód.

Strategiczne | RTS | średniowiecze | widok izometryczny | 2D | multiplayer | wikingowie

PC Windows
Okładka Cultures 2: The Gates of Asgard (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18maja2002

12sierpnia2002

pudełko PL

Cultures 2: The Gates of Asgard to kolejna część serii opowiadającej o poczynaniach cywilizacji wikingów. Poprzednio w Cultures: Discovery of Vinland nasi dzielni bohaterowie podbijali kontynent amerykański, tu zaś zaczynają rozszerzać swe wpływy na Europę i Środkowy Wschód. Przyczyną, dla której to robią jest wizja ich przywódcy, Bjarni, w której widział siebie i trzy tajemnicze postacie walczące z okropnym wężem zwanym Midgard. Jak się okazuje w miarę upływu gry, te postacie charakteryzują trzy nacje: Franków, Saracenów oraz Bizancjum. Celem Cultures 2 jest zjednoczenie wszystkich nacji, udanie się do Valhalli i przeciwstawienie się wężowi. Gra posada jeszcze ładniejszą grafikę niż w poprzedniej części (izometryczny widok akcji) oraz bardzo intuicyjny interfejs. Jej podstawowe atuty to rozbudowane drzewo technologiczne, specjalny system walki i dowodzenia oddziałami oraz szereg elementów cRPG znacznie urozmaicających rozgrywkę.

  • Ponad 40 budynków, które możemy ulepszać i rozbudowywać.
  • Ponad 50 artykułów i przedmiotów.
  • Ponad 25 prac i czynności, które wykonują nasi poddani.
  • Możliwość gry w trybie single i multiplayer.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1002 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cultures 2: The Gates of Asgard

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Cultures 2: Bramy Asgardu

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium II 450 MHz, 128MB RAM, karta grafiki 8 MB
Cultures 2: Wrota Asgardu - recenzja gry
Cultures 2: Wrota Asgardu - recenzja gry

Recenzja 27 sierpnia 2002, 12:20

Do fantastycznej grywalności, jaka płynie z „Cultures 2”, autorzy nie zapomnieli dodać również wysokiej klasy oprawy graficznej. Jeżeli posiadasz naprawdę dobrą kartę, to możesz bez żadnego problemu wyciągnąć aż 2048 x 1536 pikseli przy trzydziestu dwóch bitach koloru. Oglądając dołączone screeny powinniście zauważyć, że po raz kolejny graficy postawili na grafikę komiksową, bardzo podobną do wiele razy wspominanych już Settlersów. Dzięki temu wszystkie domy, drzewa, zwierzęta, a także sami wikingowie zostali przedstawieni w sposób karykaturalny. Praktycznie każdy wiking jest zupełnie inny, co możemy zaobserwować po sposobie poruszania się, stroju, kolorze włosów a nawet zaroście. Cała kraina jest majestatycznie kolorowa, pełna roślin, zwierząt oraz pięknie wyglądających budynków. Jeżeli będziecie mieli ochotę przyjrzeć się lepiej wybranemu przez siebie obiektowi, to nie ma żadnego problemu ze zrobieniem zbliżenia. Jednak im bardziej przybliżmy obraz, tym więcej naszym oczom ukaże się pikseli, które z lekka deformują całe otoczenie.