Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2013, 14:15

autor: Maciej Jałowiec

Wiadomości ze świata gier Free To Play 23/3/13

Mijający tydzień w świecie gier Free To Play upłynął pod znakiem aktualizacji do World of Warplanes, MechWarrior Online i Warframe. Ponadto TERA: Rising odnotowało wzrost liczby graczy, a The Settlers Online doczekało się wielkanocnego eventu. Zapraszamy do lektury!

World of Warplanes dostaje nowe mapy i samoloty

Znajdująca się obecnie w fazie beta gra World of Warplanes otrzymała uaktualnienie 0.4.1. Dodaje ono m.in. nowe samoloty Premium (Pegas, ?urtiss f-11c-2, BSh-1, Ar. 197, Seversky 2PA-L, Grushin Sh-Tandem, Me. 210, Bell P-77, He. 100, Bell XFL-1 oraz Curtiss P-40 M-105), dodatkowe dwie mapy (o nazwach Arctic i Harbour) i poprawki w interfejsie gry.

Wiadomości ze świata gier Free To Play 23/3/13 - ilustracja #1

Informacje na ten temat ujawnił Dmitry Yudo z firmy Wargaming.net na swoim Overlord’s Blog. Tam też można znaleźć więcej szczegółów na temat łatki 0.4.1.

TERA: Rising z coraz większą liczbą graczy

Zgodnie z komunikatem europejskiego wydawcy, firmy Gameforge, w grze TERA: Rising (a konkretnie w jej europejskiej wersji) odnotowano już 500 000 rejestracji od czasu przejścia tego tytułu na model Free To Play. Z kolei amerykańska edycja gry osiągnęła już poziom 1,4 miliona kont. Więcej informacji o grze można znaleźć na poniższej grafice.

Wiadomości ze świata gier Free To Play 23/3/13 - ilustracja #2

The Settlers Online: wielkanocne atrakcje dla graczy

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Blue Byte organizuje specjalny event dla graczy The Settlers Online. Do 4 kwietnia można w grze zbierać pisanki, które następnie można wymienić na specjalne budynki, premie i ozdoby. Malowane jajka można zdobyć poprzez wykonywanie zadań, wysyłanie Odkrywców na poszukiwania i w ramach wymiany handlowej.

Dodatkowo, w ramach eventu dostępni będą nowi specjaliści: Weteran (prowadzi do boju maksymalnie 250 żołnierzy) oraz Doświadczony Odkrywca (czas poszukiwań skrócony o połowę). Więcej informacji można znaleźć w wątku na oficjalnym polskim forum gry The Settlers Online.

Warframe wkracza w fazę Open Beta

W mijającym tygodniu Warframe cichaczem wkroczył w fazę Open Bety. Ta futurystyczna gra akcji z elementami RPG otrzymała do tego aktualizację zatytułowaną Update 7. Dodaje ona m.in. arktyczną planetę z otwartym światem, znaczące zmiany w systemie modyfikowania broni oraz globalny czat. Więcej informacji o zmianach można znaleźć na oficjalnej stronie gry.

MechWarrior Online otrzymuje marcowe uaktualnienie

MechWarrior Online doczekał się kolejnej aktualizacji. Open Beta Update #13 wnosi do gry szereg zmian, spośród których najważniejszymi są wprowadzenie nowej maszyny i dodanie kolejnej mapy. 65-tonowy Jagermech jest już dostępny dla graczy, a więcej informacji na temat tej maszyny możecie znaleźć na obrazku poniżej.

Wiadomości ze świata gier Free To Play 23/3/13 - ilustracja #3

Nowa mapa nazywa się Tourmaline Desert. Jak sama nazwa wskazuje, jest to plansza pustynna. Znajduje się na niej mnóstwo kamieni i złomu po pokonanych maszynach. Szczegółowe informacje na temat marcowego uaktualnienia znajdują się na oficjalnej stronie gry MechWarrior Online.