Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS4XONEPS3
Okładka Assassin's Creed: Revelations (PC)
OkładkaAssassin's Creed: Revelations (PC)

Assassin's Creed: Revelations

Sandboksowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), stanowiąca kolejną część serii Assassin's Creed. Fabularnie Assassin's Creed Revelations stanowi zwieńczenie tzw.

Akcji | TPP | science fiction | skradanki | sandbox | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | XVI wiek | historyczne | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Assassin's Creed: Revelations Premiera

15lis2011

X360 PS3

29lis2011

PC

15lis2016

PS4 XONE

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Gry podobne do Assassin's Creed: Revelations

Thief

Assassin's Creed II

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Assassin’s Creed: Revelations jest kolejną odsłoną niezwykle popularnego cyklu przygodowych gier akcji, nad którego rozwojem czuwa firma Ubisoft. Produkcja została wydana między innymi na platformę PC, X360 i PS3, a oprócz kampanii dla pojedynczego gracza oferuje rozbudowany, oparty na rywalizacji tryb multiplayer.

Fabuła

W Assassin's Creed: Revelations pięćdziesięcioletni już Ezio trafia do XVI-wiecznego Konstantynopola. Protagonista podąża śladami Altaira – swojego legendarnego przodka, a przy tym wielkiego mistrza Bractwa Asasynów. Na miejscu szybko wychodzi na jaw, że miejscowi Templariusze urastają do miana potęgi, co grozi całkowitą destabilizacją regionu. Ezio łączy siły z Sulejmanem Wspaniałym i z lokalnymi Asasynami, którym przewodzi Yusuf Tazim, by podjąć próbę pokrzyżowania planów odwiecznych wrogów. Przygoda wiedzie go przez rozmaite miejsca – od twierdzy Masjaf, z którą czas nie obszedł się szczególnie łaskawie, aż po Kapadocję.

Mechanika

Assassin's Creed: Revelations na platformie PC, X360 i PS3 podąża ścieżką wytyczoną przez poprzednie części serii. Po raz kolejny motorem zabawy są rozmaite zadania zlecane nam przez postacie niezależne – mowa zarówno o misjach fabularnych, jak i o pobocznych. Całości dopełniają rozmaite „znajdźki”, po skompletowaniu których zyskujemy dostęp do zróżnicowanych bonusów, na czele z dodatkowym wyposażeniem dla bohatera, niedostępnym w inny sposób.

Oczywiście akcja została osadzona w otwartym świecie, po którym możemy swobodnie się poruszać. Mapa została podzielona na sektory odkrywane po zdobyciu tak zwanych punktów widokowych – wspiąwszy się na wysokie obiekty i dokonawszy na nich tak zwanej „synchronizacji” odblokowujemy kolejne obszary, wraz z obecnymi na nich formami aktywności. Eksplorację uatrakcyjnia system freerunningu, sukcesywnie rozwijany od premiery pierwszej części serii. Pomimo swego wieku, bohater doskonale radzi sobie z szybkim pokonywaniem przeszkód terenowych, wdrapywaniem się na elementy otoczenia i przeskakiwaniem z dachu na dach. Nowością wprowadzoną w tej odsłonie cyklu jest tak zwane „hakoostrze”, czyli specjalne narzędzie pozwalające na wykorzystanie tyrolki, co przyspiesza proces przemieszczania się pomiędzy odległymi punktami na mapie. Ponadto, tryb „eagle eye” przebudowano i przemianowano na „eagle sense” – Ezio potrafi teraz przewidzieć kierunek poruszania się określonej postaci.

Choć istotną rolę odgrywa tutaj ukrywanie się w tłumie i przemykanie za plecami oponentów, prędzej czy później dochodzi do bezpośredniej konfrontacji. W starciach możemy wykorzystać zarówno broń białą i dystansową, jak i specjalne bomby, przygotowywane poprzez samodzielne mieszanie składników – w ten sposób możemy uzyskać ponad 300 kombinacji. Dodatkową atrakcję stanowi wbudowana minigra oparta na zasadach tower defense, w której zadaniem gracza jest obrona bazy przed natarciem wroga. Bezpieczeństwo siedziby zależy od naszego rozgłosu – im większą uwagę wzbudzają nasze poczynania, tym większe jest prawdopodobieństwo ataku ze strony Templariuszy.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych gier z serii, współczesnym bohaterem gry jest Desmond Miles. Potomek Ezio Auditore otrzymał do dyspozycji tak zwany Black Room, w którym czeka szereg mniej lub bardziej skomplikowanych łamigłówek wymagających umiejętności manipulowania przestrzenią. Rozwiązując je, zyskujemy dostęp do bonusowych wspomnień.

Tryby gry

Podobnie jak Assassin’s Creed: Brotherhood, Assassin’s Creed: Revelations na platformie PC, X360 i PS3 zawiera zarówno fabularną kampanię dla pojedynczego gracza, jak i rozbudowany wariant rozgrywki wieloosobowej. Multiplayer został wzbogacony o dodatkowe postacie i mapy, tym razem zlokalizowane na wyspie Rodos. Ponadto deweloperzy pokusili się o implementację systemu playlist, dzięki którym gracze mogą dostosować cechy wyszukiwanej rozgrywki do indywidualnych preferencji. Oprócz tego nic nie stoi na przeszkodzie, by zakładać gildie, stanowiące tutejszy odpowiednik klanów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Assassin’s Creed: Brotherhood prezentuje wysoki poziom wykonania. Na uwagę zasługują przede wszystkim dopracowane animacje postaci, zwłaszcza pełne detali twarze efekt udało się uzyskać dzięki wykorzystaniu technologii animowania mimiki zwanej „Mocam”.

Ostatnia modyfikacja 4 grudnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 8246 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 8059 głosów czytelników.

Assassin's Creed: Revelations cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed: Revelations

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Assassin's Creed: Revelations Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 1.5 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 12 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360
PS3
PS4
XONE