Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2020, 11:40

autor: Daria "Pri" Bocheńska

Trailer Assassin's Creed Revelations odtworzony z użyciem LEGO

9 lat temu youtuber Productionetilego podjął się odtworzenia trailera Assassin's Creed: Revelations za pomocą klocków LEGO. Wczoraj opublikował nową wersję swojej najsłynniejszej pracy.

Productionetilego to kanał w serwisie YouTube, na którym Etienne, właściciel konta, od 2011 roku publikuje filmy związane z LEGO. Najpopularniejszą produkcją jest trailer Assassin’s Creed: Revelations, odtworzony klatka po klatce za pomocą słynnych klocków, który wyświetlono już ponad 2 mln razy. Po 9 latach Etienne postanowił zrekonstruować swój największy sukces i wczoraj udostępnił nową wersję zapowiedzi gry przełożonej na klocki.

Trailer Assassins Creed Revelations odtworzony z użyciem LEGO - ilustracja #1
Wszyscy powinniśmy znaleźć sobie równie kreatywne i bezpieczne hobby na czas epidemii.

Stworzenie takiego filmu wymaga ogromnej ilości pracy. Poza zbudowaniem scen i postaci trzeba jeszcze klatka po klatce obejrzeć cały oryginalny trailer, żeby następnie metodą animacji poklatkowej odtworzyć go za pomocą klocków LEGO i na koniec całość zmontować. Etienne nazywa swoją najnowszą produkcję remasterem zwiastunu, który opublikował w 2011 roku. Autor zadbał o lepsze oświetlenie, większą płynność animacji i zaczął wykorzystywać efekty takie jak slow motion, których w pierwotnym odtworzeniu nie uświadczyliśmy.

Poniżej zestawienie jego dwóch prac, które dzieli 9 lat różnicy.

Mimo że na kanale przez długi czas nie pojawiały się żadne nowe filmy, postęp w edycji wideo i tworzeniu animacji jest bardzo zauważalny. Obie prace i cierpliwość, której wymagały, są zdecydowanie godne podziwu!

Na kanale Productionetilego można znaleźć więcej animacji z wykorzystaniem klocków LEGO. Niektóre są autorskie, inne bazują na różnych dziełach popkultury. Możemy obejrzeć filmiki inspirowane seriami Gwiezdne Wojny, Terminator czy nawet wprowadzeniem do Age of Empires II.

  1. Historia świata według Assassin’s Creed – najlepsze przykłady
  2. Oficjalna strona gry