Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Trackmania 2: Canyon (PC)

Trackmania 2: Canyon PC

Trackmania 2: Canyon to przygotowana przez studio deweloperskie Nadeo kontynuacja popularnej gry wyścigowej. Gracze nie tylko uczestniczą w widowiskowych zawodach, ale także samodzielnie projektują tory, na których ścigają się samochody. Atutem gry jest m.in.

Wyścigi | samochodowe | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Trackmania 2: Canyon (PC)

producent: Nadeo

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14września2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TrackMania 2 jest pełnoprawną kontynuacją popularnej gry wyścigowej z 2003 roku, która w międzyczasie doczekała się wielu samodzielnie funkcjonujących rozszerzeń. Za stworzenie omawianego sequela ponownie odpowiedzialne jest francuskie studio deweloperskie Nadeo.

Ogólny charakter rozgrywki pozostawiono w bardzo zbliżonej postaci do pierwowzoru, tak więc mamy do czynienia ze zręcznościowym modelem jazdy, wymuszającym wręcz konieczność wykonywania efektownych poślizgów i karkołomnych akrobacji. Kolejne wyścigi rozgrywamy w pojedynkę lub z udziałem innych graczy. W tym drugim przypadku na uwagę zasługuje dodanie opcji zabawy na podzielonym ekranie.

W TrackManii 2 jeszcze większy nacisk położono na opcję własnoręcznego projektowania tras. Zakres działania narzędzi edycyjnych został znacznie poszerzony, gdyż nie tylko możemy dopasowywać do siebie gotowe obiekty, ale i projektować od podstaw elementy otoczenia. Z myślą o bardziej zaawansowanych użytkownikach przygotowano z kolei ManiaScript, czyli pełnoprawny język skryptowy pomocny we wdrażaniu złożonych funkcji.

W opisywanej drugiej części cyklu producent poczynił wiele zmian w oprawie wizualnej produktu, dostosowując całość do współczesnych standardów. W rezultacie na ekranie widzimy szczegółowo animowane pojazdy, elementy otoczenia są bogatsze w detale, a całość wzbogacają zaawansowane efekty świetlne.

Nowością w serii jest także system integrujący społeczność o nazwie ManiaPlanet. Pozwala on na swobodną wymianę informacji, dzielenie się własnymi trasami, a także pomoc techniczną w przypadku problemów z działaniem aplikacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 354 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 582 głosów czytelników.

Gry podobne do Trackmania 2: Canyon

Klasyfikacja PEGI Trackmania 2: Canyon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Trackmania 2: Canyon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.5 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Niemal idealna zręcznościówka - recenzja gry Trackmania 2: Canyon
Niemal idealna zręcznościówka - recenzja gry Trackmania 2: Canyon

Recenzja 29 września 2011, 12:30

Francuzi nie byliby sobą, gdyby nie przyłożyli się do oprawy graficznej swojego dzieła. Trackmania 2: Canyon to z jednej strony zlepek wszelkich kompromisów, wymuszonych przez chęć optymalizacji silnika pod słabe komputery (m.in. brzydka roślinność). Po włączeniu maksymalnych detali tytuł pokazuje jednak, że może wyglądać ładnie. Niezłe tekstury wozów oraz oświetlenie, które potrafi zaskoczyć przy wyjeździe z ciemnego tunelu, są mocną stroną silnika napisanego przez Nadeo. Nieco gorzej jest natomiast z dźwiękiem – elektroniczna muzyka od zawsze nie pasowała mi do tej gry i bardzo dobrze się stało, że niektóre serwery mają możliwość odtwarzania utworów alternatywnych.