Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Trackmania 2: Canyon (PC)
OkładkaTrackmania 2: Canyon (PC)

Trackmania 2: Canyon PC

Trackmania 2: Canyon to przygotowana przez studio deweloperskie Nadeo kontynuacja popularnej gry wyścigowej. Gracze nie tylko uczestniczą w widowiskowych zawodach, ale także samodzielnie projektują tory, na których ścigają się samochody. Atutem gry jest m.in.

Wyścigi | samochodowe | Oculus Rift/Quest | rzeczywistość wirtualna

Trackmania 2: Canyon Premiera PC

14września2011

producent: Nadeo wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Trackmania 2: Canyon

FlatOut 2

Crashday

Burnout Paradise: The Ultimate Box

TrackMania 2 jest pełnoprawną kontynuacją popularnej gry wyścigowej z 2003 roku, która w międzyczasie doczekała się wielu samodzielnie funkcjonujących rozszerzeń. Za stworzenie omawianego sequela ponownie odpowiedzialne jest francuskie studio deweloperskie Nadeo.

Ogólny charakter rozgrywki pozostawiono w bardzo zbliżonej postaci do pierwowzoru, tak więc mamy do czynienia ze zręcznościowym modelem jazdy, wymuszającym wręcz konieczność wykonywania efektownych poślizgów i karkołomnych akrobacji. Kolejne wyścigi rozgrywamy w pojedynkę lub z udziałem innych graczy. W tym drugim przypadku na uwagę zasługuje dodanie opcji zabawy na podzielonym ekranie.

W TrackManii 2 jeszcze większy nacisk położono na opcję własnoręcznego projektowania tras. Zakres działania narzędzi edycyjnych został znacznie poszerzony, gdyż nie tylko możemy dopasowywać do siebie gotowe obiekty, ale i projektować od podstaw elementy otoczenia. Z myślą o bardziej zaawansowanych użytkownikach przygotowano z kolei ManiaScript, czyli pełnoprawny język skryptowy pomocny we wdrażaniu złożonych funkcji.

W opisywanej drugiej części cyklu producent poczynił wiele zmian w oprawie wizualnej produktu, dostosowując całość do współczesnych standardów. W rezultacie na ekranie widzimy szczegółowo animowane pojazdy, elementy otoczenia są bogatsze w detale, a całość wzbogacają zaawansowane efekty świetlne.

Nowością w serii jest także system integrujący społeczność o nazwie ManiaPlanet. Pozwala on na swobodną wymianę informacji, dzielenie się własnymi trasami, a także pomoc techniczną w przypadku problemów z działaniem aplikacji.

Ostatnia modyfikacja 9 grudnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 355 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 582 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Trackmania 2: Canyon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Trackmania 2: Canyon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.5 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7