Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2012, 11:55

autor: Sarge

Niedługo zadebiutuje ShootMania - strzelanina twórców serii TrackMania

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w najbliższych miesiącach zadebiutuje gra ShootMania. Jest to pierwszoosobowa strzelanina twórców serii TrackMania, która wejdzie w skład serwisu ManiaPlanet.

Studio Nadeo, odpowiedzialne m.in. za serię TrackMania, w pierwszym kwartale bieżącego roku zamierza skończyć prace nad grą ShootMania. Jest to kolejny projekt tego dewelopera, tym razem reprezentujący gatunek pierwszoosobowych strzelanin.

Pierwsze wzmianki na temat ShootMania można było usłyszeć dwa lata temu, ale przeszły one trochę bez echa. Twórcy nie ujawnili jeszcze zbyt wielu szczegółów o swojej produkcji, choć z pewnością postawi ona na aspekty społecznościowe. Podobnie jak w przypadku cyklu TrackMania, także tutaj ważną rolę odegra edytor poziomów. Próbkę jego możliwości możecie obejrzeć pod koniec poniższego zwiastuna, wydanego jakiś czas temu przede wszystkim w związku z promocją gry TrackMania 2: Canyon.

Główną bronią w ShootMania będzie wyrzutnia rakiet. Nie jest to zbyt często spotykane zjawisko w pierwszoosobowych strzelaninach i może sugerować zręcznościowe podejście do rozgrywki. Nie byłoby to zresztą wielkie zaskoczenie, biorąc pod uwagę charakter zabawy we wspominanym wyścigowym cyklu.

ShootMania wraz z nadchodzącą marką QuestMania (będącą cRPGiem) i wyścigową TrackManią stworzy trylogię różnych gatunków wspieraną przez studio Nadeo i dostępną w serwisie ManiaPlanet. Mówi się, że ShootMania oficjalnie zadebiutuje w pierwszym kwartale bieżącego roku i z pewnością nie będzie produkcją typu free-to-play. W obliczu małej liczby informacji na jej temat, nie zdziwiłoby nas przesunięcie daty premiery.