Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Trackmania (2003) (PC)

Trackmania (2003) PC

Wyścigi samochodwe inspirowane dawnym przebojem - Stunts. W Trackmanii przed wyruszeniem na trasę musimy samodzielnie ją zaprojektować, wybierając rodzaj i ukształtowanie terenu, szerokość dróg oraz przeszkody.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Trackmania (2003) (PC)

producent: Nadeo

wydawca: Digital Jesters

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28listopada2003

16czerwca2004

pudełko PL

Na pozór klasyczna wyścigówka. W Trackmanii jednak przed wyruszeniem na trasę przyjdzie nam samodzielnie ją zaprojektować, wybierając rodzaj i ukształtowanie terenu, szerokość dróg oraz przeszkody, z jakimi zmierzymy się podczas wyścigu. Nie jest to takie trudne dzięki prostemu w obsłudze edytorowi 3D, dołączonemu do gry. Trasy mogą zostać umiejscowione w trzech lokacjach/środowiskach: pierwsza to amerykańska pustynia, pełna skał, kanionów i niebezpiecznych przepaści; druga prezentuje nam typowo wiejski krajobraz: łąki, pagórki, mosty na rzekach itp.; trzecia to krajobraz zimowy.

Na każdej trasie gracz oprócz pokonania konkurencji ma za zadanie wypełnić kilka misji specjalnych, polegających np. na dojechaniu w jakieś trudno dostępne miejsce lub zebraniu określonego bonusu. Osobną częścią gry jest rozbudowany tryb multiplayer. Według zapewnień twórców, zbytnich problemów nie będą mieć nawet posiadacze modemów 56k. Gra działa na zaawansowanym engine 3D, wykorzystującym wszelkie dobrodziejstwa nowych kart graficznych. Specjalna technologia pozwala na w miarę komfortową rozgrywkę nawet na słabszych komputerach.

  • 300 różnych elementów konstrukcyjnych jakie można wykorzystać w budowie torów.
  • Cztery typy rozgrywki: Challenge, rounds, teamplay, time attack oraz Retro.
  • Ponad 50 misji dla pojedynczego gracza.
  • Tryb multiplayer pozwalający na grę maksymalnie 10 osób równocześnie.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 10  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 297 głosów czytelników.

Gry podobne do Trackmania (2003)

Klasyfikacja PEGI Trackmania (2003)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Trackmania (2003)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU 1
  • 2GHz Intel/AMD
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D (Direct X9)
Trackmania - recenzja gry
Trackmania - recenzja gry

Recenzja 24 marca 2004, 13:23

Jak już wspomniałem na wstępie, w grze udostępniono trzy typy wyścigów. Przy okazji warto zaznaczyć, iż w „TrackManii” nie ma czegoś takiego jak zdobywanie pojazdów. Wszystkie są dostępne od razu w formie... skórek. Jak się więc łatwo można domyślić, auta z tej samej klasy zachowują się identycznie, a mogą tylko różnie wyglądać. Zabawę zaczynamy od pojazdów terenowych. Prowadzi się je zdecydowanie najłatwiej. Powiedziałbym nawet, iż zbyt prosto. Auta te momentami sprawiają wrażenie przyklejonych do podłoża. Trzeba się naprawdę wysilić, aby wyprowadzić je z równowagi. Drugi typ wyścigów przypomina amerykańskie imprezy z cyklu Dirt Track Racing. Zasiadamy za kierownicą amerykańskiego muscle-cara, który równie dobrze radzi sobie w terenie, jak i podczas pokonywania asfaltowych odcinków. Pojazdy te są wyjątkowo niestabilne. Jazda na dwóch kołach czy efektowne poślizgi nie powinny więc być dla nikogo zdziwieniem. Ostatni typ wyścigów czerpie pełnymi garściami z klasycznych rajdów samochodowych. Tyczy się to zarówno tras, które są połączeniem odcinków asfaltowych i szutrowych, jak i samych pojazdów. Kilka z nich przypomina na przykład kultowe Renault 5 Turbo, które wiele lat temu odnosiło niebywałe sukcesy na odcinkach specjalnych najpopularniejszych rajdów. Pojazdy z tej klasy zachowują się już dość stabilnie, co nie oznacza, iż jazda nimi nie wymaga odrobiny treningu. Nie liczcie jednak na żaden realizm. Wykonywanie iście kaskaderskich popisów, które w normalnym życiu zakończyłyby żywot maszyny i siedzącego za kółkiem kierowcy, nie sprawia żadnych problemów. Po macoszemu potraktowano natomiast model uszkodzeń. Mniejsze zderzenia nie mają żadnego wpływu na wygląd sterowanego pojazdu, a dopiero poważniejsze wypadki powodują uniesienie maski czy samoczynne otwarcie się drzwi i klapy bagażnika. Efekt jest czysto wizualny i nie ma żadnego wpływu na zachowanie pojazdu. Rozbijanie się o bandy jest jednak niewskazane, gdyż traci się wtedy cenny czas, a rozpędzenie pojazdu musi potrwać tych kilka sekund.