Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2012, 08:48

Nadeo zapowiedziało TrackMania 2: Stadium i TrackMania 2: Valley

Firma Nadeo zapowiedziała TrackMania 2: Stadium oraz TrackMania 2: Valley, czyli nowe moduły, które wzbogacą drugą część słynnej serii wyścigowej o dodatkowe trasy i tryby rozgrywki. Wypuszczono też pierwsze zwiastuny z obu produkcji.

Moduły TrackMania 2: Valley i TrackMania 2: Stadium pojawią się w przyszłym roku. - 2012-11-04
Moduły TrackMania 2: Valley i TrackMania 2: Stadium pojawią się w przyszłym roku.

Studio Nadeo wybrało ciekawy sposób produkcji drugiej części swojej słynnej wyścigowej serii. W zeszłym roku ukazała się gra TrackMania 2: Canyon, która pozwoliła na zabawę na trasach umieszczonych w tytułowym kanionie. Twórcy obiecali jednocześnie, że marka będzie rozwijana poprzez dodawanie kolejnych modułów oferujących nowe lokacje. Teraz autorzy wreszcie ujawnili swoje plany na przyszłość i zapowiedzieli TrackMania 2: Stadium oraz TrackMania 2: Valley.

Jako pierwszy ukaże się moduł TrackMania 2: Stadium. Wprowadzi on do drugiej części cyklu lokację znaną z szalenie popularnego TrackMania Nations Forever. W pierwowzór wciąż bawią sie obecnie miliony osób, dlatego Nadeo nie zamierza ryzykować jakiś dramatycznych zmian i zamiast tego ograniczy się głównie do poprawek. Wśród nich znajdzie się znacznie lepsza grafika, która zaoferuje wyższy poziom detali i bardziej zaawansowane efekty świetlne. TrackMania 2: Stadium zrobi też użytek ze wszystkich funkcji serwisu ManiaPlanet, dzięki czemu fani otrzymają dostęp do najnowszych funkcji społecznościowych oraz rozbudowanego edytora map, umożliwiającego importowanie nowych obiektów 3D. Premiera modułu zapowiadana jest na początek przyszłego roku.

W przyszłym roku ukaże się również TrackMania 2: Valley. W przeciwieństwie do Stadium, będzie to zupełnie nowy zestaw lokacji, a nie odtworzenie miejscówek z poprzednich odsłon serii. Tytułowa dolina zaoferuje pełne błota trasy oraz szerokie autostrady biegnące między bujnymi lasami i zielonymi polami. Poza świeżymi torami gracze otrzymają też obszerny zestaw dodatkowych elementów do wykorzystania w edytorze map. Pojawią się ponadto nowe tryby rozgrywki, choć na razie Nadeo nie jest gotowe zdradzić jakichkolwiek konkretów na ten temat.

TrackMania 2: Canyon okazało się doskonałą zręcznościową grą wyścigową i praktycznie jedyną poważną wadą tego tytułu był brak wizualnej różnorodności tras. Po kilku miesiącach jazdy skalisty kanion zaczynał nudzić nawet oddanych fanów marki. TrackMania 2: Stadium oraz TrackMania 2: Valley mają rozwiązać ten problem i sądząc po pierwszych zwiastunach, jest na co czekać.