Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka TrackMania 2: Stadium (PC)
OkładkaTrackMania 2: Stadium (PC)

TrackMania 2: Stadium PC

TrackMania 2: Stadium to wyprodukowana przez studio Nadeo szalona gra wyścigowa, która przenosi na nowy silnik tory znane z TrackMania Nations Forever. Mechanizmy jazdy są bardzo zręcznościowe i kładą duży nacisk na zwariowane akrobacje wykonywane samochodami.

Wyścigi | samochodowe | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

TrackMania 2: Stadium Premiera PC

21czerwca2013

producent: Nadeo wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

TrackMania 2: Stadium to gra wyścigowa wchodząca w skład usługi ManiaPlanet. Produkcję opracowało francuskie studio deweloperskie Nadeo. Projekt ten to rozwinięcie TrackMania 2: Canyon i ściśle integruje się z zawartością tego tytułu, ale jednocześnie stanowi samodzielny moduł, niewymagający posiadania jakichkolwiek innych pozycji.

Gra przenosi na silnik TrackManii 2 stadionowe lokacje znane z szalenie popularnego TrackMania Nations Forever. Pierwowzór zyskał sympatię milionów osób, dlatego twórcy nie podjęli ryzyka wprowadzenia jakiś dramatycznych zmian i zamiast tego ograniczyli się głównie do poprawek. Wśród nich znalazła się znacznie lepsza oprawa graficzna, która oferuje wyższy poziom detali i bardziej zaawansowane efekty świetlne. TrackMania 2: Stadium robi też użytek ze wszystkich funkcji serwisu ManiaPlanet, dzięki czemu fani otrzymali dostęp do najnowszych funkcji społecznościowych oraz rozbudowanego edytora map, umożliwiającego importowanie nowych obiektów 3D.

Mechanizmy rozgrywki pozostały w większości bez zmian. TrackMania 2: Stadium oferuje mocno zręcznościowy model jazdy, który efektowność i zawrotne prędkości przedkłada nad realizm. Cechą szczególną całej serii jest nietypowy charakter tras, która są bardzo zakręcone i wymagają dokonywania efektownych akrobacji. Gra oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywki wieloosobowe. Jednocześnie duży nacisk położono na narzędzia moderskie i społecznościowe. Użytkownicy mogą tworzyć własne trasy oraz dzielić się własnymi kreacjami z resztą fanów za pomocą serwisu ManiaPlanet.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI TrackMania 2: Stadium

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

TrackMania 2: Stadium Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7