Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS3
Okładka Ridge Racer Unbounded (PC)

Ridge Racer Unbounded

Widowiskowe wyścigi w mocno zręcznościowym wydaniu. Ridge Racer Unbound łączy tradycyjne dla liczącej ponad 15 lat serii elementy ze świeżymi pomysłami, jakie wnieśli deweloperzy ze studia Bugbear.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Ridge Racer Unbounded (PC)

data premiery gry:

30mar2012

PC X360 PS3

Marka Ridge Racer kojarzy się głównie z automatami do gier oraz tytułami startowymi, demonstrującymi techniczne możliwości kolejnych konsol z rodziny PlayStation. W przypadku Ridge Racer Unbounded wydawca – firma Namco Bandai - postanowił trafić do nieco szerszego kręgu odbiorców. Prace nad grą powierzono doświadczonemu w gatunku samochodówek fińskiemu studiu Bugbear Entertainment, które w dorobku ma m.in. znakomitą serię FlatOut. Zadaniem dewelopera było stworzenie tytułu, który przypadłby do gustu zarówno użytkownikom konsol PlayStation 3 oraz Xbox 360 jak i pecetowcom.

Jak przystało na grę wyścigową w Ridge Racer Unbounded gracze mają okazję zasiąść za kierownicą wielu ultraszybkich samochodów. Poszczególne modele aut zaprojektowane zostały z dbałością o detale, ale także z uwzględnieniem estetyki nawiązującej chociażby do filmu Szybcy i wściekli.

Twórcy gry położyli duży nacisk na widowiskowość. Fizyka jazdy ma niewiele wspólnego z realizmem, ale dzięki mocno zręcznościowemu charakterowi wyścigi są bardzo emocjonujące.

Ridge Racer Unbounded oferuje szereg opcji rozgrywki, w tym rozbudowany tryb zabawy wieloosobowej.

Warto zaznaczyć, że deweloperzy z Bugbear Entertainment zadbali o elementy nawiązujące do tradycji serii. W grze pojawia się m.in. Reiko Nagase, czyli postać będąca ikoną marki Ridge Racer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 392 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Ridge Racer Unbounded

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Ridge Racer Unbounded

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Tydzień z GRAMY NA WYNOS (1 - 8 kwietnia 2012 )
Tydzień z GRAMY NA WYNOS (1 - 8 kwietnia 2012 )

wiadomość9 kwietnia 2012

W minionym tygodniu na naszym serwisie poświęconym graniu na notebookach pojawiło się sporo ciekawych materiałów. Wśród nich znalazły się testy Kingdom of Amalur: Reckoning oraz Ridge Racer Unbounded. Pisaliśmy również o najciekawszych grach darmowych, oraz wielu wartościowych produkcjach niezależnych.

Gra Ridge Racer Unbounded po raz kolejny opóźniona
Gra Ridge Racer Unbounded po raz kolejny opóźniona

wiadomość6 marca 2012

Firma Namco Bandai poinformowała, że gra Ridge Racer Unbounded zostanie wydana w późniejszym okresie 2012 roku. Jest to więc kolejne opóźnienie tytułu, nad którym pracuje studio Bugbear.

Opóźnienia Ridge Racer Unbounded i Asura's Wrath
Opóźnienia Ridge Racer Unbounded i Asura's Wrath

wiadomość13 lutego 2012

Firma Namco Bandai ogłosiła, że premiera gry Ridge Racer Unbounded została przesunięta z 2 marca na 30 marca 2012 roku. Pojawiły się również informacje mówiące o opóźnieniu brytyjskiego terminu debiutu gry Asura's Wrath.

Ridge Racer Unbounded zadebiutuje w marcu 2012 roku

wiadomość4 listopada 2011

Poznaliśmy dokładną datę premiery gry Ridge Racer Unbounded. Firma Namco Bandai ogłosiła, że w kolejną odsłonę popularnej serii zręcznościowych wyścigów zagramy na początku marca 2012 roku.

Twórcy FlatOut biorą na warsztat nową grę z serii Ridge Racer

wiadomość4 lutego 2011

Firma Namco Bandai zapowiedziała dziś kolejną odsłonę cyklu zręcznościowych wyścigów Ridge Racer. Produkcją gry Ridge Racer Unbounded zajęło się fińskie studiu deweloperskie Bugbear Entertainment, które w dorobku ma m.in. FlatOut oraz udaną konwersję Sega Rally Revo na konsolę PlayStation Portable. Tytuł ukaże się w 2012 roku i trafi na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 a także komputery PC.

PC
X360
PS3