Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2012, 14:30

autor: Kono

Opóźnienia Ridge Racer Unbounded i Asura's Wrath

Firma Namco Bandai ogłosiła, że premiera gry Ridge Racer Unbounded została przesunięta z 2 marca na 30 marca 2012 roku. Pojawiły się również informacje mówiące o opóźnieniu brytyjskiego terminu debiutu gry Asura's Wrath.

Opóźnienia Ridge Racer Unbounded i Asura's Wrath - ilustracja #1

Nie mamy zbyt dobrych wiadomości dla fanów japońskich produkcji. Przedstawiciele firmy Namco Bandai w rozmowie z serwisem EuroGamer powiedzieli, że premiera gry Ridge Racer Unbounded została opóźniona o cztery tygodnie i dojdzie do skutku 30 marca. Dowiedzieliśmy się również, że debiut Asura’s Wrath na rynku brytyjskim został przesunięty z 24 lutego na 9 marca.

Japońska firma ujawniła, że opóźnienie zostało podyktowane tym, iż zespół deweloperski – studio Bugbear Entertainment – potrzebuje dodatkowego czasu, by dobrze zoptymalizować grę. Takie tłumaczenie z pewnością przemawia do fanów cyklu Rigde Racer, którzy cenią sobie dynamiczną i, przede wszystkim, płynną rozgrywkę. Pierwotnie gra miała zadebiutować 2 marca.

Asura’s Wrath to gra reprezentująca zupełnie nową markę. Za powstanie tego projektu odpowiada studio CyberConnect2, które znane jest z tworzenia gier z serii Naruto i .hack. Tytuł produkowany jest z myślą o PlayStation 3 i Xboksie 360. Co ciekawe, w europejskiej wersji gry będziemy mogli wybrać pomiędzy japońskim a angielskim dubbingiem.

Jeśli chodzi o premierę Asura’s Wrath, to wiemy, że jej debiut został przesunięty na rynku brytyjskim (najprawdopodobniej z powodu problemów sieci GAME). Aktualnie nie możemy być pewni, czy sytuacja na Wyspach przeniesie się na resztę Europy. Na stronie polskiego dystrybutora gry – firmy Cenega – data widniejąca przy Asura’s Wrath to ciągle „luty 2012”.

Ridge Racer Unbounded to pierwsza gra z tego zasłużonego cyklu, za której tworzenie odpowiada fińskie studio Bugbear Entertainment, odpowiedzialne wcześniej m.in. za cykl wyścigowy FlatOut. Gra zadebiutuje na pecetach, Playstation 3 i Xboksie 360. Wydawcą Ridge Racer Unbounded w naszym kraju jest firma Cenega Poland.