Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOX
Okładka Juiced (PC)

Juiced: Szybcy i Gniewni

Juiced

Juiced to wyścigi samochodowe będące kombinacją realistycznej symulacji oraz prostoty sterowania i efektowności rozgrywki typowej dla dynamicznych gier arcade’owych. Ciekawym elementem jest położenie dużego nacisku na styl jazdy.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Juiced (PC)

data premiery gry:

13cze2005

PC PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Juiced to wyścigi samochodowe będące kombinacją realistycznej symulacji oraz prostoty sterowania i efektowności rozgrywki typowej dla dynamicznych gier arcade’owych. Podobnie jak konkurencyjna produkcja Need For Speed: Underground zrealizowano je w stylu słynnego filmu The Fast And The Furious. Juiced oferuje fanom tego typu produkcji nowoczesną i efektowną grafikę 3D, realistyczny model fizyczny i model zniszczeń samochodów, tysiące możliwych modyfikacji samochodów, niespotykaną wcześniej możliwość jazdy drużynowej oraz „coś” co autorzy nazywają „prawdziwym spojrzeniem na uliczne wyścigi”.

W Juiced oprócz prędkości liczy się także styl. Jeśli twoja jazda lub po prostu samochód nie przypadnie do gustu przeciwnikom nie będą chcieli się z tobą ścigać. Naturalnie przekłada się to na karierę - nie ma wyścigów, nie ma kasy, nie ma usprawnień samochodów. Gra w umiejętny sposób łączy symulację z elementami zręcznościowymi, co powoduje, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Opcja rozgrywki drużynowej, o której wspomniano na początku, umożliwia łączenie się z sieciową społecznością graczy Juiced i „rekrutację” kierowców do swojego teamu. Tak skompletowana drużyna stanie do zawodów z innymi - stawką jest oczywiście zwycięstwo ale także prestiż i uznanie w oczach całej społeczności.

 • Ponad 50 samochodów licencjonowanych marek, w tym Toyota, Honda, Nissan, Dodge, Ford, Mazda Mitsubishi, Pontiac, Holden, Volkswagen, Fiat, Renault, Subaru, Peugeot i Chevrolet.
 • Setki autentycznych części samochodowych od czołowych dostawców takich jak A'PEXi, AEM, Bridgestone, Ferodo, Konig, Alpine czy HKS, dzięki czemu możemy otrzymać tysiące kombinacji tuningowania samochodu.
 • Nieliniowa, progresywna rozgrywka pozwalająca nam na rozwój samochodów oraz kierowców naszego teamu, zyskiwanie respektu i rozgłosu dzięki wygrywaniu kolejnych wyścigów.
 • Unikalne połączenie symulacji i gry zręcznościowej.
 • Realistyczna fizyka samochodu i system zniszczeń.
 • Gra wieloosobowa przez sieć.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 4085 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Juiced: Szybcy i Gniewni

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Juiced: Szybcy i Gniewni

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 1.7 GHz
 • 256 MB RAM
 • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
 • 2.5 GB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
 • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Juiced: Szybcy i Gniewni - recenzja gry
Juiced: Szybcy i Gniewni - recenzja gry

Recenzja 5 lipca 2005, 09:57

Jedyny problem z tymi dwoma metodami jest taki, że każdy prowadzony przez kogoś innego lub obstawiony wyścig musi odbyć się w czasie rzeczywistym. To znaczy, musimy obserwować, jak jeździ komputer. Coś podobnego ma miejsce w Gran Turismo 4, jednak tam można rozwój wydarzeń przyspieszać i na niego wpływać. Tutaj natomiast jedyna ocena tego rozwiązania zamyka się w słowie „litości”. Zastanawiam się czasami, czy twórcy gier grają w swoje produkcje. Jak dla mnie bardzo często programiści po prostu dodają do tytułów jakieś głupoty, tak aby tylko rosła lista „new features”. W praktyce okazuje się, że większość z nich jest nieciekawa i do tego ma znikomy wpływ na rozgrywkę. Nasza gra ma to, dodaliśmy tamto i siamto, możliwości jest 2285 – tylko na co to komu? Lepiej by było skupić się na najważniejszych cechach, tutaj natomiast kariera praktycznie została zabita przez producenta. Ogromnie szkoda, potencjał bowiem był dość spory. Uleciał jednak gdzieś między Ivana a Delfina.

PC
PS2
XBOX