Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Trackmania Nations Forever (PC)

Trackmania Nations Forever PC

Druga odsłona mini-serii "Trackmania Nations", oferująca rozbudowany tryb dla pojedynczego gracza, jak również ponad 60 nowych tras. Gracze mogą także korzystać z nowych bloczków przy projektowaniu torów.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Trackmania Nations Forever (PC)

producent: Nadeo

wydawca: Nadeo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16kwietnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ulepszona edycja gry Trackmania Nations, której pierwotna wersja zadebiutowała w 2006 roku. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, mamy do czynienia z całkowicie darmowym produktem.

Opisywana kontynuacja nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian do mechaniki rozgrywki, zaprezentowanej w pierwszej części tego mini-cyklu. Gracz w dalszym ciągu przystępuje więc do serii wyścigów, wyróżniających się przede wszystkim za sprawą ciekawie zaprojektowanych tras. Tory obfitują w wiele zdradliwych skoczni czy efektownych korkociągów, podczas pokonywania których niejednokrotnie nagina się prawa fizyki. Całość podana jest jednocześnie w bardzo przystępnej formie, nie wymagając żadnego przygotowania ze strony gracza. W Trackmania Nations Forever nie zawarto też modelu uszkodzeń, choć wypadanie poza tor czy odbijanie się od otaczających trasę band wiąże się z utratą wielu cennych sekund.

W przeciwieństwie do Trackmanii Nations, która największy nacisk kładła na opcję multiplayer, omawiana edycja Forever ma także do zaoferowania bardzo rozbudowany singleplayer. Przystępuje się tu do pojedynczych wyścigów, bądź też ściga z czasem, próbując jak najszybciej dotrzeć do specjalnie oznaczonych punktów kontrolnych. Multiplayer obejmuje zarówno potyczki przy jednym komputerze (tryb hot-seat), jak i zmagania w sieci lokalnej oraz Internecie.

Lista zawartych w edycji Forever nowości obejmuje również nowy wystrój tras zlokalizowanych na stadionie. Na potrzeby gry przygotowanych zostało ponad sześćdziesiąt nowych torów. W dalszym ciągu obecne są również edytory tras. Wzbogacono je jednak o wiele nowych elementów, które można wykorzystywać w trakcie budowy. Ponadto z myślą o początkujących producent przewidział uproszczone wersje edytorów, nie wymagające zbyt dużych umiejętności w projektowaniu tras.

Oprawa wizualna Trackmanii Nations Forever doczekała się wielu istotnych usprawnień. Poprawiono między innymi wygląd biorących udział w wyścigu pojazdów. Jeśli zaś chodzi o otoczenie, producent zdecydował się na dodanie nowych elementów wystroju dla wybranych krajobrazów znanych z poprzedniej edycji gry (pustynie, tereny pokryte śniegiem, trasy rajdowe).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 816 głosów czytelników.

Gry podobne do Trackmania Nations Forever

Wymagania wiekowe Trackmania Nations Forever

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Trackmania Nations Forever

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
13 lat zabrało graczom odnalezienie „oczywistego” skrótu w Trackmanii
13 lat zabrało graczom odnalezienie „oczywistego” skrótu w Trackmanii

wiadomość19 kwietnia 2021

Jeden z graczy Trackmania Nations Forever po 13 latach od premiery tytułu odkrył skrót na torze D06 Obstacle, który umożliwił ustanowienie nowych rekordów.

Trackmania w wersji na Wii nabiera kształtów
Trackmania w wersji na Wii nabiera kształtów

wiadomość22 stycznia 2010

Latem zeszłego roku studio Focus Home Interactive zapowiedziało, że popularna seria wyścigów Trackmania zostanie przeniesiona na konsolę Nintendo Wii. Dotychczas, cykl w wersji na komputery osobiste okazał się wielkim hitem.

Ubisoft wykupuje producenta serii TrackMania
Ubisoft wykupuje producenta serii TrackMania

wiadomość5 października 2009

Koncern Ubisoft poinformował o wykupieniu francuskiej firmy Nadeo – producenta popularnej serii wyścigowej TrackMania. Dzięki tej transakcji uzyskał dostęp do zespołu doświadczonych projektantów, jednej z najlepszych technologii sieciowych oraz niezwykle popularnego cyklu gier.

TrackMania 2 pokazana na francuskich targach
TrackMania 2 pokazana na francuskich targach

wiadomość20 września 2009

Na forum poświęconym serii TrackMania pojawiły się informacje o tym, że druga część gry została pokazana na imprezie Paris Game Festival. Chociaż na razie nie otrzymaliśmy w tej sprawie oficjalnego komentarza od twórców serii, to wiele źródeł potwierdza istnienie projektu. Oprócz tekstów i opisów, w sieci opublikowano także krótki film w słabej jakości pokazujący tytuł w akcji.

Premiery gier w Polsce (16-22 czerwca)
Premiery gier w Polsce (16-22 czerwca)

wiadomość23 czerwca 2008

Tylko sześć premierowych gier trafiło w ubiegłym tygodniu do polskich sklepów. Rodzimi dystrybutorzy zatroszczyli się przy tym wyłącznie o posiadaczy pecetów, konsolowcom proponując jedynie tytuły wydane w reedycjach.