Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Trackmania Nations Forever (PC)
OkładkaTrackmania Nations Forever (PC)

Trackmania Nations Forever PC

Druga odsłona mini-serii "Trackmania Nations", oferująca rozbudowany tryb dla pojedynczego gracza, jak również ponad 60 nowych tras. Gracze mogą także korzystać z nowych bloczków przy projektowaniu torów.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trackmania Nations Forever Premiera PC

16kwietnia2008

producent: Nadeo wydawca: Nadeo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Trackmania Nations Forever

Burnout Paradise: The Ultimate Box

Stunt GP

The Room

Ulepszona edycja gry Trackmania Nations, której pierwotna wersja zadebiutowała w 2006 roku. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, mamy do czynienia z całkowicie darmowym produktem.

Opisywana kontynuacja nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian do mechaniki rozgrywki, zaprezentowanej w pierwszej części tego mini-cyklu. Gracz w dalszym ciągu przystępuje więc do serii wyścigów, wyróżniających się przede wszystkim za sprawą ciekawie zaprojektowanych tras. Tory obfitują w wiele zdradliwych skoczni czy efektownych korkociągów, podczas pokonywania których niejednokrotnie nagina się prawa fizyki. Całość podana jest jednocześnie w bardzo przystępnej formie, nie wymagając żadnego przygotowania ze strony gracza. W Trackmania Nations Forever nie zawarto też modelu uszkodzeń, choć wypadanie poza tor czy odbijanie się od otaczających trasę band wiąże się z utratą wielu cennych sekund.

W przeciwieństwie do Trackmanii Nations, która największy nacisk kładła na opcję multiplayer, omawiana edycja Forever ma także do zaoferowania bardzo rozbudowany singleplayer. Przystępuje się tu do pojedynczych wyścigów, bądź też ściga z czasem, próbując jak najszybciej dotrzeć do specjalnie oznaczonych punktów kontrolnych. Multiplayer obejmuje zarówno potyczki przy jednym komputerze (tryb hot-seat), jak i zmagania w sieci lokalnej oraz Internecie.

Lista zawartych w edycji Forever nowości obejmuje również nowy wystrój tras zlokalizowanych na stadionie. Na potrzeby gry przygotowanych zostało ponad sześćdziesiąt nowych torów. W dalszym ciągu obecne są również edytory tras. Wzbogacono je jednak o wiele nowych elementów, które można wykorzystywać w trakcie budowy. Ponadto z myślą o początkujących producent przewidział uproszczone wersje edytorów, nie wymagające zbyt dużych umiejętności w projektowaniu tras.

Oprawa wizualna Trackmanii Nations Forever doczekała się wielu istotnych usprawnień. Poprawiono między innymi wygląd biorących udział w wyścigu pojazdów. Jeśli zaś chodzi o otoczenie, producent zdecydował się na dodanie nowych elementów wystroju dla wybranych krajobrazów znanych z poprzedniej edycji gry (pustynie, tereny pokryte śniegiem, trasy rajdowe).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 822 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Trackmania Nations Forever: Odpowiednia dla każdego wieku.

Trackmania Nations Forever Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista