Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPPCPS2NDS
Okładka Micro Machines v4 (PSP)
OkładkaMicro Machines v4 (PSP)

Micro Machines v4

Micro Machines v4 to dziewiąta odsłona wyścigowej serii, stworzonej przez ekipę deweloperską firmy Codemasters Software. W grze pojawia się 750 zdalnie sterowanych zabawek, którymi gracz może kierować w wyścigach rozgrywanych na 25 urozmaiconych trasach.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Micro Machines v4 Premiera

27cze2006

PC PS2 PSP

27paź2006

NDS

producent: Codemasters wydawca: Codemasters

Gry podobne do Micro Machines v4

Crash Tag Team Racing

WipEout Pure

Pocket Racers

Micro Machines v4 to kolejna odsłona legendarnego cyklu wyścigów, w których biorą udział miniaturowe zabawki, kontrolowane przez grających drogą radiową.

Do tej pory seria koncentrowała się wokół wyścigów prowadzonych w domu i jego obrzeżach, np. w ogrodzie. W Micro Machines v4 po raz pierwszy postanowiono poszerzyć doskonale znany asortyment tras o zupełnie nowe środowiska. Oprócz tradycyjnych bojów na biurku, stole bilardowym czy w piaskownicy, gra umożliwia również potyczki pomiędzy półkami w sklepie spożywczym, na dachach budynków, w muzeach, czy w kanałach.

Celem gry jest jak najszybsze dojechanie do mety, co wiąże się z pokonaniem kilku okrążeń na danej trasie. Żeby nie było zbyt łatwo, oprócz innych uczestników wyścigu mamy tu do czynienia z dużą liczbą pułapek, zmieniających się w zależności od danego środowiska. Na stole kuchennym rozlany jest miód spowalniający miniaturowe pojazdy, natomiast w wannie należy się wystrzegać lejącej się z kranu wody. Oczywiście podczas jazdy można te pułapki wykorzystać. Umiejętne zepchnięcie przeciwnika poza stół czy wmanewrowanie go na rozgrzany palnik kuchenki gazowej, pozwoli uzyskać kilka cennych sekund.

W Micro Machines v4 zobaczymy ogromną liczbę pojazdów, łódek i śmigłowców. Pojedynki odbywają się na bogato wyposażonych w gadżety planszach, które zrealizowano w całkowicie trójwymiarowym środowisku graficznym. Oprócz zmagań w trybie dla jednego gracza, firma Codemasters umożliwiła również potyczki dla wieloosobowe.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 323 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Micro Machines v4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Micro Machines v4 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 2000/XP
PC
PS2
PSP
NDS