Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2GBA
Okładka Hugo: Bukkazoom! (PC)

Hugo: Bukkazoom!

Hugo: Bukkazoom to kolejna gra familijna, której znakiem rozpoznawczym jest przyjazny dzieciom troll imieniem Hugo. Nasz bohater wraz z przyjaciółmi zostajemy tym razem zmniejszony do niepozornych rozmiarów. Dzięki temu mogą brać udział w wyścigach miniaturowych samochodzików.

Wyścigi

Okładka Hugo: Bukkazoom! (PC)

producent: ITE Media APS

wydawca: ITE Media APS

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

17wrz2003

GBA

27lis2003

PC

28lis2003

PS2

Sympatyczny Hugo, bohater telewizyjnej interaktywnej rozrywki oraz wielu gier na PC-ty i konsole, powraca w kolejnej odsłonie swoich przygód, tym razem na PlayStation 2. Dotychczas kolejne tytuły z trollem w roli głównej składały się najczęściej z zestawu kilku banalnych gierek logiczno-zręcznościowych, których ukończenie nie sprawiało trudności nawet najmłodszym graczom. Tym razem jest jednak inaczej - „Hugo: Bukkazoom!” jest, bowiem gra wyścigową, w której gracze wcielają się w kierowców „robakopodobnych” gokartów.

W zmaganiach, oprócz tytułowego bohatera, udział biorą postacie znane z poprzednich gier o Hugo: nadobna małżonką Hugoliną, gromadka urwisów (Rit, Rat i Rut), tukan Fernado, małpką Jean Paul, wredny krokodyl Don Kroko oraz złośliwa wiedźma Scylia. Każda z postaci posiada własny gokart o unikalnym wyglądzie i własnościach. Jak to bywa w tego typu grach, jedne pojazdy są szybkie, ale mało zwrotne, inne na odwrót – dają się kierować jednym palcem, ale na prostych odcinkach brakuje im mocy. Arena zmagań jest dziewięć zakręconych torów, na których oprócz typowego ścigania się przyjdzie graczom wykonywać różne dziwne czynności: zbierać mszyce, zaliczać „balonowe” punkty kontrolne, spychać rywali do dziur itd. Łącznie do wyboru jest siedem trybów zabawy. W trakcie rajdu osiągniecie celu nie zawsze równoznaczne jest z najszybsza jazda, bowiem na trasach można znaleźć szereg bonusów, „dopakowujących” własny bolid i jednocześnie uprzykrzających życie rywalom. Gracze mogą zyskać dodatkowe przyspieszenie, tarcze ochronne, broń miotającą itd. Co ciekawe, bonusy można miesząc z sobą tworząc interesujące kombinacje. Grafika w grze jest w pełni trójwymiarową, okraszoną cukierkową kolorystyką, typową dla tytułów robionych dla dzieci. W trakcie jazdy gracz przedziera się przez bagniste laki, wznieca kurz wśród pustynnych wydm, wyciera boki w wiejskich klimatach. Kamera w trakcie rozgrywki umiejscowiona jest nad kierowanym pojazdem, nieco z tylu. Oprawa dźwiękowa zawiera szereg skocznych, umilających zmagania melodyjek. Jako ciekawostkę warto podać fakt, ze wśród języków, obsługiwanych przez grę, można wybrać polski.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 297 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Hugo: Bukkazoom!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hugo: Bukkazoom!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 500 MB HDD
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
GBA
PS2